KöpekKafkas Çoban Köpeği kategorisinde 12 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Kafkas Çoban Köpeği

Kafkas çoban köpekleri ya da Rus dağ köpekleri olarak bilinen bu köpekler, ülkemizde de Kars, Erzurum çevresinde yetiştirilmektedir. Ülkemizdeki temsilcileri Kangal ve Akbaş ırkıdır. Son derece güçlü ve eğitimi bir hayli zor olan bu köpeklerin, koruma içgüdüleri çok yüksektir. Özel bir eğitim süreci gerektiren bu köpekler, oldukça tehlikeli olabilmektedir.

Bebekliğinden itibaren dominant bir karaktere sahip olan Kafkas Çoban köpekleri, bölgelerini ve sahiplerini korumak için ölümü pahasına savaşır. Yabancılara karşı oldukça saldırgan olan bu tür, bebeklikten itibaren bilinçli bir şekilde sosyalleştirilmelidir. Çok iri bir köpek olması ve çok güçlü bir çene yapısı olması sebebiyle, saldırganlaştığı takdirde büyük zararlar ortaya çıkarırlar. Satılık Kafkas Çoban Köpeği arayışına girdiğinizde otorite kurabileceğinizden emin olmalısınız.

Kafkas Çoban Köpeği Yapısal Özellikleri

Çok iri ve ağır bir köpek olan Kafkas Çoban köpeği, çok kalın ve iki katmanlı bir kürk yapısına sahiptir. Oldukça heybetli görünen bu köpekler, pek çok vahşi hayvana meydan okuyabilen ırklardan biridir. Satılık Kafkas Çoban köpeği ilanları üzerinden edineceğiniz bu ırk, mükemmel bir çobanlık ve bekçilik görevini üstlenirler.

Aile dışından olan yabancılara karşı oldukça tehlikeli olan bu ırk, koruyucu özelliklerini son damlasına kadar kullanmaktan çekinmezler. Soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Ortalama ömrü 12-13 yıldır. 600 senelik bir geçmişe sahip olan bu ırk, ülkemizin dağlarında ve vadilerinde çok yaygın olarak görülür. Ülkemizde ‘Kars Çoban Köpeği’ olarak bilinir. Ağırlığı ortalama olarak 90 kg civarındadır. 4 yaşına geldiklerinde yetişkin sayılırlar.

Kafkas Çoban Köpeği Kişiliği

Kafkas Çoban köpekleri lider ruhlu, dominant ve koruyucu bir kişiliğe sahiptir. Oyun oynamak gibi diğer köpeklerin sevdiği özelliklere sahip olmayan bu köpekler, tetikleyici bir unsur bulunmadığı takdirde sessiz ve sakindirler. Kafkas Çoban köpeği yavrusu küçüklükten itibaren sosyalleştirilmeli ve eğitilmelidir. O yaşlardan disiplin ve otoriteyi kurmazsanız, 4 aylıktan itibaren kendi bağımsızlığını kurma eğiliminde olacaktır. Tasma kullanımına karşın oldukça tepkili bir ırk olan Kafkas Çoban Köpeği, yavruluktan itibaren tasmaya alıştırılmalıdır. Aksi halde büyüdüğünde tasma takmanız neredeyse imkânsız hale gelecektir.

Kafkas Çoban Köpeklerinin Koruma İç Güdüsü

Çoban köpeği sınıfında son derece başarılı bir kimliğe sahip olan bu köpekler, sürüleri canı pahasına korurlar. Dayanıklı ve engebeli arazilere uyumlu bir köpek olmasından dolayı, dağlarda rahatlıkla gezebilirler. Soğuğa karşı son derece dayanıklı olmalarından dolayı, kışın ekstra bir bakıma ihtiyaç duymazlar. İlk kez köpek besleyecekler için kesinlikle uygun değildir. Çocuklu aileler için büyük bir dikkat gereklidir. Kafkas Çoban köpeği sahiplendirme ilanları genellikle köpeğin sosyalleştirilmemesi sonucu ortaya çıkan sebeplerden dolayı verilmektedir.

Kafkas Çoban Köpeği Bakım Teknikleri

Pek çok iki katmanlı tüy yapısına sahip olan köpeklerde olduğu gibi, Kafkas Çoban köpeği de sıklıkla taranmalıdır. Haftada 3-4 sefer taranması gereken bu köpeklerin, deri sağlığı için de taranması önemlidir. Kulak enfeksiyonlarına yatkınlığı bulunan bu ırkın kulak temizliği bebekliğinden itibaren yapılmalı, nemli bez ile kirlerden arındırılmalıdır. Diğer köpeklere nazaran daha sık yıkanmalıdır.

Kafkas Çoban Köpeği Eğitimi

Kafkas çoban köpekleri, yavruluktan itibaren bir bağ kurmaya yönelik adımlar atılmalıdır. Sahibine itaat etmesi, arasında bir bağ kurması ile mümkün olan bu köpekler, oldukça dik başlı ve sert mizaçlıdır. Eğitimleri konusunda sert tutumlardan uzak durulmalı, kısa ve sık tekrarlar yapılmalıdır. Otoritenizi sıklıkla test edecek olan bu köpekler, ufak bir açığınızda liderliği ele almayı başarırlar. Tutarlı bir eğitim ile aranızda bir bağ kurmanız mümkündür. Kafkas Çoban köpeği fiyatları köpeğin cinsiyeti, yaşı ve secere durumuna göre değişim gösterir.

Kafkas Çoban Köpeği sahiplendirme nasıl olur?

Kafkas çoban köpeği sahiplendirme köpeği elinde bulunduran kişiden sitemizde vermiş olduğu ilan da ücretsiz olarak belirtti ise bu şekilde alınmasıyla olur.

Ücretsiz Kafkas Çoban Köpeği sahiplenme mümkün müdür?

Ücretsiz Kafkas çoban köpeği sahiplenme sitemizden ücretsiz olarak elde edilebilir.

Satılık Kafkas Çoban Köpeği nerede bulunur?

Satılık Kafkas çoban köpeği, Ardahan, Erzurum, Artvin gibi doğu kesimlerinde bulunur.

Kafkas Çoban Köpeği fiyatları nedir?

Kafkas çoban köpeği fiyatları çok yüksek bir ücrette değildir.

Kafkas Çoban Köpeği yavrusu ne zaman alınır?

Kafkas çoban köpeği yavrusu, annesini emmeyi bıraktıktan sonra alınabilir.

Kafkas Çoban Köpeği sahiplenme ilanı nasıl verilir?

Kafkas çoban köpeği sahiplenme ilanı, internet sitemiz üzerinden hazırlanan yayın ile verilebilir.

Kafkas Çoban Köpeği sahiplenme sonrası yaşananlar nelerdir?

Kafkas çoban köpeği sahiplenme sonrası köpekte uyum süreci olabilir. Asi davranışları size alışınca geçer.

Kafkas Çoban Köpeği satılık ilanı var mıdır?

Kafkas çoban köpeği satılık ilanı son dönemlerde sitemizde çokça bulunuyor. Bu sayede kolayca sahiplenme işlemi yapılır.

Kafkas Çoban Köpeği sahiplenme fiyatları ucuz mudur?

Kafkas çoban köpeği sahiplenme fiyatları oldukça makul fiyatlardadır.

Satılık Kafkas Çoban Köpeği yavrusu kaç yıl yaşar?

Satılık Kafkas çoban köpeği yavrusu ortalama 20 sene yaşar.