KöpekDoberman kategorisinde 188 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Doberman

Doberman ırkı kökeni Almanya’ya ait bir köpektir. Genel olarak halk arasında korkulan ve saldırgan olduğu bilinen bir köpek türüdür. Ancak Doberman ırkı köpekler doğru eğitildikleri takdirde asla saldırgan ya da hırçın bir köpek değildir. Yabancılara karşı temkinli olan bu ırk, kişiyi tanıyana kadar yaklaşmaz ve yakınlık göstermez.

Doberman ırkı asil duruşunun yanı sıra oldukça atletik ve enerjik bir ırktır. İşçi köpeği sınıfında bulunan Doberman ırkı, yakın koruma ve arama kurtarma konularında oldukça başarılıdır. Satılık Doberman ilanları günümüzde çok sık verilir. Doberman ırkının doğru ellerde, doğru eğitimlerle eğitilmesi gerekir. Aksi halde saldırgan ve tutarsız davranışlar sergileyen bir köpeğe dönüşürler.

Doberman Fiyat

Doberman ırkı köpekler, sahiplerinin öğrettiği karaktere bürünen tek ırktır. Sahiplerine son derece bağlı ve sürekli dirsek teması bekleyen bir ırk olarak bilinirler. Temas ve ilgiyi çok seven bu ırk, tek başına kalmaktan çok hoşlanmaz. Ortalama olarak 30 kg civarında bir ağırlığa sahip olan Doberman’ lar, yaklaşık olarak 11-12 sene ömre sahiptir.

Kalıtsal pek çok hastalığa yatkın olan bu ırk, yasak olmayan bölgelerde kuyruk ve kulak kesimlerine maruz kalırlar. Ülkemizde yasak olan bu işlem, veteriner hekimler tarafından da tavsiye edilmiyor. Çok zeki ırk olan Doberman, karşısında gerçekten bir lider ister. Ona liderlik edildiğinde eğitimleri ve öğrenme kapasiteleri çok yüksektir. Satılık Doberman ararken, ilk kez köpek bakacak insanlara tavsiye edilmediğini bilmeniz gerekir.

Doberman Irkının Karakter Özellikleri

Doberman denildiğinde korkan insanlar çok yaygındır. Bu duruma sebep olan şey yanlış kişilerin eline düşen bu köpeklerdir. Bu köpeğin karakteri diğer köpeklerden daha farklıdır. Sahibinin istediği bir hale gelen bu köpekler, saldırgan yetiştirildiklerinde son derece hırçın ve agresif olurlar. Bu durumda, bir Doberman yavrusu almaya karar verdiğinizde köpeğin lideri olabileceğinizi düşünmüyorsanız, tavsiye edilmemez.

Daha yavruyken bile liderlik savaşına giren Doberman köpekler, karşısında otoriteyi kuramadığınızda size itaat konusunda istekli olmayacaktır. Devamlı olarak otoritenizi test edecek olan bu ırk karşısında her zaman tutarlı ve disiplinli bir izlenim çizmelisiniz.

Doberman’ lar Nerede Bakılır?

Ev içi ve bahçe yaşamına adapte olabilen Doberman’ lar, son derece zeki canlılardır. Pek çok komutu öğrenebilir ve verilen görevi yerine getirirler. Doberman ırkı sezgileri kuvvetli, hisleri anlayabilen bir ırk olarak bilinir. Dolayısıyla sinirlendiğinizde ya da kızdığınızda bunu sezdiklerinde dominant olmaya çalışacaklardır. Bu noktada geri adım atmamalı, tutarlı davranmalısınız. Doberman sahiplendirme ilanları genel olarak üzerinde otorite kuramayan insanlar tarafından verilmektedir. Bekçilik ve koruma konusunda üst düzey bir performans sergileyen Doberman’ ların, görev bilinci ve sorumluluğu da bir hayli yüksektir.

Doberman Bakımları Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Doberman’ lar, bu kadar güçlü ve atletik yapısının yanı sıra, tek katmanlı tüy yapısına sahip olduklarından dolayı soğuğa karşı son derece duyarlıdır. Çok hızlı üşütebilen bu ırk için, bahçede beslenirken ısıtmalı kulübeler kullanılması ve kıyafet giydirilmesi tavsiye edilir. Soğuk havalarda gezdirilme sırasında yağıştan ve soğuktan korunması için onlara özel üretilmiş kıyafetler tercih edilmeli, uzun süre dışarıda sabit tutulmamalıdır.

Doberman’ lar, kısa ve sert bir tüy yapısına sahiptir. Çok fazla dökülme problemi görülmeyen bu ırkın, haftalık olarak birkaç kez taranması yeterli olacaktır. Doberman’ ların düzenli olarak egzersiz yapması, diğer pek çok köpek ırkında da olduğu gibi son derece önemlidir. Enerjisini atması gereken bu ırkın, düzenli koşu ve parkur sporlarına adapte edilmesi gerekir. Sağlık kontrolleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Doberman fiyatları yapısal özellikleri ve bölgeye göre değişim gösterir.

Doberman Köpeklerin Karakter Özellikleri Nasıldır?

Doberman köpeklerin karakter özellikleri küçük çocuklarla iyi anlaşan ve aynı zamanda korumacı olan köpekler olarak bilinir. Bu nedenle bekçi köpeği olarak kullanılırlar.

Doberman Köpeklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Doberman köpeklerin bakımı fırça ile gerçekleşir. Taranması ve nadiren kuru şampuan ile yıkanması gerekir.

Doberman Köpeklerin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Doberman köpeklerin beslenmesi mama ile gerçekleşir.

Doberman Köpeklerin Ömrü Ne Kadardır?

Doberman köpeklerin ömrü sekiz ila on yıl arasındadır.

Doberman Yaşam Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Doberman yaşam koşulları ev içinde beslenmesi oldukça uygundur. Sıcak ortamı severler. Ancak bahçede yetiştirmek için de uygundurlar.

Doberman Köpek Fiyatları Nasıldır?

Doberman köpek fiyatları sitemizde verilen ilanlara göre fiyatları da değişiklik gösterir.

Doberman Köpek Yavrusu Satın Alma Fiyatları Nasıldır?

Doberman köpek yavrusu satın alma işlemini sitemiz üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bütün fiyatları satan kişiler belirler.

Doberman Köpek Sahiplenmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Doberman köpek sahiplenilmesi için yapılması gereken her şey sitemiz üzerinde belirtilir. Siteye giderek istediğiniz hayvanı sahiplenmeniz mümkündür.

Doberman Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Doberman satılık ilanı sitemiz üzerinden kolayca verilebilir.

Yavru Doberman Nasıl Sahiplenilir?

Yavru Doberman sahiplenilmesi sitemiz üzerinden zaman zaman verilen ilanlarla gerçekleştirilebilir. Doğumdan sonra ilk üç ay içinde de ilan verilebilir.