KöpekFrench Bulldog kategorisinde 919 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

French BULLDOG

Fransız BULLDOG olarak bilinen bu köpek insanlar anlaşma konusunda çok iyidir. Özellikle evde beslenmesi için ideal bir evcil hayvandır. 1800 ki yıllarda Fransa’ya gelmiş ve çeşitli sentezler yapılar bugünkü halini almıştır. Meraklı ve haraketli bir kopek ırkıdır. Satılık French BULLDOG arayanlar için bilinmesi gereken en önemli özelliği sıcağı sevmemesi.

Yürüyüş ve egzersizlerden sonra uzun süre uyuyup dinlemeyi ister. Ortalama ömürleri ise 10 ile 12 yıl arasıdır. Uzun süre yalnız kalmayı sevmez ve depresyona girebilir. Bunun için uzun süre evde olmayacaksınız gitmeden önce onunla oynayıp yorabilir ve siz gelene kadar uyuyup dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

French BULLDOG Köpeğinin Özellikleri?

BULLDOG cinsi köpekler küçük ırka mensuptur. Ama sağlam ve çevik bir yapıya sahiptir. 30 cm omuz yüksekliği vardır ve Ağırlıkları 10 -12 kilo arasında değişir. Kulakları yarasa kulağına benzer. Derisi yumuşak, tüyleri ise kısa ve bakımı kolaydır. Fransız BULLDOG’ larının en belirgin özelliği iri gözlere sahip olması ve bunun basık bir görünüşe sahip olmasıdır. Bu onda sevimli bir görüntü oluşturur. Tüylerinin haftada bir kez fırçalanması yeterlidir.

Fransız BULLDOG’ ları dişlerinin haftada 3 kez fırçalanması gerekir. Çünkü bu ırk genelde diş eti rahatsızlıkları geçirmeye meyillidirler. Ufak bir ırk olduğu için diyetine dikkat edilmesi ve düzenli egzersizlerinin yaptırılması önemlidir. French BULLDOG fiyatları köpeğim yaşına, eğitimine, tüy rengine göre değişiklik gösterir.

French BULLDOG Köpeği Alınırken Bilinmesi Gerekenler

French BULLDOG yavrusu alacak olanlar için bilinmesi gereken bazı karakter özellikleri vardır. Bu köpekler oldukça arkadaş canlısı ve evcil hayvan seçiminde oldukça doğru bir tercihtir. Egzersiz ihtiyacı minimum olan köpek ırkı içinde olduğundan küçük evlerde de rahatça bakılabilir. Eğlenceli bir karaktere sahiptir.

Küçüklükten alıştırılmazsa eve sonradan gelen evcil hayvanlarla iyi anlaşamayabilir. Günde bir defa yürüyüş hem tuvalet ihtiyacı hem de egzersizi için yeterlidir. Fazla egzersize ihtiyaç duymadığından kilo alma sorunu yaşayabilir. Bu yüzden mamasının ölçüsüne çok dikkat edilmedir. Satılık French BULLDOG arayanların bilmesi gereken başka bir konuda kısa ağız yapısı sebebiyle horlama ve hırıltılı sesler çıkarabilirler.

French BULLDOG Köpeği Eğitimi

Eğitimi konusunda disiplinli olmazsanız inatçılık yapabilirler. Fransız BULLDOG ile ev içi oyunlar da ihmal edilmemelidir. Veterinerinizle konuşup kulak temizliğini öğrenmeniz gerekir. Çünkü bu köpeklerde haftada 1 kulak temizliği yapılmalıdır. French BULLDOG sahiplendirme Olarak alınacaksa mutlaka ilk sahibinden tüm karakter özelliklerini öğrenmelisiniz.

Çocuklarla arası iyidir fakat yetişkin köpek almadan önce önceki yuvasında çocuk olup olmadığını ve arasının nasıl olduğunu mutlaka sorun. Havlayan bir köpek olmadığı için apartmanda beslemeye de uygundur. Sıcağı sevmediğinden en fazla 21 ile 26 dereceler arasında bulunması uygun olacaktır. Düzenli bakımı yapılırsa ve özellikle yavruyken alınıp gerekli eğitimleri tamamlanırsa size harika bir sadık dost olacaktır.

French Bulldogun Bilimsel Adı Nedir?

French Bulldogun bilimsel adı canis lupus familiaris olarak bilinir.

Satılık French Bulldog Fiyatları Nedir?

Sitemiz üzerinde bulunan ilanlarda belirlenen aralıklara göre satılık French Bulldog fiyatları değişir.

French Bulldog Karakter Özelliği Nedir?

Meraklı olması ile birlikte French Bulldog karakter yapısı diğer köpeklerle anlaşamayan yapıya sahiptir.

French Bulldog Ortalama Yaşam Süresi Nedir?

French Bulldog ortalama yaşam süresi diğer köpeklerden farklı olarak 10 ila 14 yıl arasında değişir.

French Bulldog Hangi Renklere Sahiptir?

French Bulldog beyaz, kahverengi, ten renkleri ile bilinmektedirler.

French Bulldog Dış Görünüşü Nasıldır?

Küçük köpek ırklarından biri olan, yarasanın kulaklarına benzer yapısı ve şişmanlığı ile sahibini koruyan French Bulldog dış görünüşü farklılığını her zaman ortaya koyar.

French Bulldog Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

French Bulldog bakımı diğer köpek cinsleri ile karşılaştıklarında bakımı daha kolaydır. Kısa tüylerinin haftada iki kez taranması yeterlidir.

French Bulldog Ağırlıkları Ne Kadar Olur?

French Bulldog ağırlıkları yetişkin boylarında 10 ile 14 kilogram arasında değişir.

French Bulldog Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

French Bulldog diş bakımı düzenli bir şekilde yapılırsa sağlıklı bir ağız yapısına sahip olurlar. Haftada 3 kez dişlerin düzenli fırçalanması yeterli olacaktır.

French Bulldog Nerede Yaşar?

French Bulldog yaşam alanları geniş ve büyük alanlara sahip olmalıdır böylece egzersiz alanları daha geniş olur.