KediExotic Shorthair kategorisinde 219 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Exotic Shorthair

İran kedisi ve ırkı Amerikaya özgü olan short hair kedilerinin melezi olan Exotic Shorthair Türkiye ve dünyanın neredeyse tüm diğer ülkelerinde oldukça popülerdir. Dış görünüşü ile farklı bir güzellik katmasının yanı sıra en çok sevilme ve sahiplenme nedenleri arasında hantal ve sakin yapısı yatıyor. 1960 yılında keşfedilmesinden beri birçok kişi tarafından sahiplenilmek istenmesiyle poülaritesine popülerlik katmıştır.

Exotic Shorthair Özellikleri

Aile içerisinde sanki aileden bir üyeymişçesine doğal davranır. Çocuklar içinse mükemmel bir arkdaştır. Hantal ve sakin yapısıyla oyunlara iştirak etmede yavaş da kalsa çocuklarınızın okşayışına, sevişine ve tarayışına vereceği sevimli tepkiler ve karşı sevgiyle kendini kabul ettirmeyi başarır. Satılık Exotic Shorthair daha birçok özelliğe sahiptir.

İran ve Amerika kedilerinin melezi olan Satılık Exotic Shorthair kedisinin özellikleri şunlardır;

  • Kalın, gayet kısa ve güçlü bacak yapısına sahiptir
  • Ortalama kiloları 37 arasında değişir
  • Meraklıdırlar, her yeri kurcalayarak kendilerini sevdirirler
  • Yüz yapısı oval burnu ise ilgiyi üzerine toplayacak kadar küçüktür, sevimlilik katar
  • Kafaları büyükçe, kulakları ise dışa doğru açılmalıdır
  • İç mekanda kalmayı dışarıda dolaşmaya tercih etmez
  • Tüyleri sadece mevsimsel dökülür bunun dışında sorun yaratmaz

Bu Özellikleriyle Satılık Exotic Shorthair tercih edilme bakımından diğer kedilere nazaran bir iki kademe üsttedir. Bu güzel özelliklere rağmen kendini çabuk kirletir. Bazen 3 haftada bir bazen de 1 ayda bir kendini yıkatmak zorunda bırakır.

Exotic Shorhair ve Yavrularının Eğitimi

Yetişkin olanlarının bakımı biraz daha zordur. Belirli ve sizin isteğinizin dışında hareketler sergileyebilirler. Bunu yanı sıra oturmuş yemek skalaları vardır ve bu skalanın dışında yemek yedirmek, sevmesi dışında, zor olabilir.

Exotic Shorthair Yavrusu, yavru kedilerinin bakımı ise uzun vadede daha kolaydır. Sevdiğiniz yemekleri verebilirsiniz. Ayrıca deneyim hafızasının gelişirken sizin komutlarınıza uymaları daha kolay olacaktır. Zor tarafları ise büyürken tüylerinin taranması önemlidir, kırık tüylerden arındırılmalıdır. Düzenli vitamin aşıları yapmanız gerekir.

Exotic Shorthair Sahiplendirme

Bu kedi türüne sahip olanların çevrelerine bir kedi sahibi olacaksanız bu olmalı dedikleri Exotic Shorthair cinsi kediye sahip olmak çok basittir. Bu kedi türünü internet üzerinden tek tıkla, arayarak birkaç dakika içerisinde ve mağazalara gelip bizzat müşahede edip, alıp götürmeniz mümkündür. Bu kedilere sahip olma sürecinin hiçbir aşamasında sorun yaşamazsınız.

Sahiplenme yapıldıktan sonra Exotic Shorthair Sahiplendirme cinsi kedilerinizle dışarıda dolaşırken insanlar kedilerinize hayran kalırken evinizi ziyaret eden ziyaretçilerinizde de aynı intibayı bırakır. Aynı zamanda eve yenilik katacak olan bu kedi sizlerin mutluluğunda kendine pay alır. Göstereceğiniz ilgiyle de siz de onun mutluluğundan pay alabilirsiniz.

Exotic Shorthair Fiyatları

Exotic Shorthair Fiyatları gayet uygun olup internet sitesi üzerinde dolanırken buna şahit olabilirsiniz. Aynı şekilde arayarak ya da bizzat bu kedinin bulunduğu petshoplara gidip fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Exotic Shorthair Kedi Bakımı Nasıl Olmalı?

Exotic Shorthair kedi bakımı günde en az bir kere tüy taranma işlemi ile başlar. Sürekli gözleri silinmelidir.

Exotic Shorthair Kedilerin Rengi Nasıldır?

Exotic Shorthair kedilerin rengi turuncu ve sarı haldedir ancak büyüdükçe sarı-beyaz karışımı haline gelir.

Exotic Shorthair Kedilerin Karakter Özellikleri Nasıldır?

Exotic Shorthair kedilerin karakter özellikleri bütün ev halkı ve diğer hayvanlar ile uyumludur. Oyun oynamayı çok severler. Saldırgan bir hareketi yoktur.

Exotic Shorthair Nasıl Beslenmelidir?

Exotic Shorthair beslenmesi için uygun mama ve vitamin takviyeleri ile beslenme tamamlanmalıdır. Kalıtsal hastalıkları olduğu için beslenmeleri oldukça önemlidir.

Exotic Shorthair Yaşam Süresi Ne Kadardır?

Exotic Shorthair yaşam süresi bakıma göre değişmekle birlikte 14 ila 18 yıl yaşarlar.

Exotic Shorthair Kedi Fiyatları Nasıldır?

Exotic Shorthair kedi fiyatları nereden alacağınıza, sahipleneceğinize göre değişiklik gösterir.

Exotic Shorthair Kedi Yavrusu Satın Alma Fiyatları Nasıldır?

Exotic Shorthair kedi yavrusu satın alma fiyatlar tamamen siteler içinde değişiklik gösterir. Kullanıcılar tarafından belirlenen bu fiyatlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Exotic Shorthair Kedilerin Sahiplenmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Exotic Shorthair kedilerin sahiplenilmesi için sitemize göz atmanız yeterlidir. Siteye girdiğinizde ücretli veya ücretsiz bir şekilde kedi sahibi olabilirsiniz.

Exotic Shorthair Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Exotic Shorthair satılık ilanı vermek istediğinizde sitemizden yararlanabilirsiniz.

Yavru Exotic Shorthair Sahiplenmesi Nasıl Olur?

Yavru Exotic Shorthair sahiplenilmesi sitemiz üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak kolayca gerçekleştirilir.