KediScottish Fold kategorisinde 5493 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Scottish Fold

Irkının British Shorthair cinsi kediye dayandığı rivayet edilen Satılık Scottish Fold iskoçya’da bir çiftçinin kendisine rastlaması sonucu tanınmaya başladı. Vücut yapısında en çok dikkat çeken şeyse kulaklarıdır. Mutasyona uğramış kulaklarıyla Scottish Fold içe doğru oval ve küçük, minnacık kulaklara sahiptir.

Ünlü kedi kuruluşlarının birçoğundan tatlılığı nedeniyle ödüllerde alan Scottish Fold 1978 yılından başlayarak ödüller almaya devam etmiştir. Kedi ırkı olarak kabul edilmesi 1960 yılına yani çiftçinin bulması ve Scottish Fold kedi ırkının popüler olmasından bir yıl önceye dayanır.

Scottish Fold Özellikleri

Tatlı yüz ve hareketleriyle dikkat çeken Satılık Scottish Fold birçok özellik taşır. Bunlardan bazıları;

  • Bakımı Kolaydır
  • Yeni doğduklarında ufakken yetişkin olduklarında orta yapılı, irice olurlar
  • Tüyleri çok yumuşaktır, ipeksi bir yumuşaklık hissi verir
  • Sadıktırlar ve çocuklarınızla oynamayı, onlara arkadaşlık etmeyi severler
  • Ağırlıkları değişkenlik gösterir, genel ağırlıkları yetişkinlikte 57 arasındadır.

Olarak sıralanabilir.

Evlere yeni bir neşe katmak, aile üyelerine de yeni bir kardeş kazandırmak için tercih edilen Scottish Fold daha birçok nedenden tercih edilmelidir. Scottish Fold kulaklarında geçirdiği mutasyonla beraber bunun getirdiği acı ile yaşar. İnsanlar ise bu noktada Scottish Fold tercih ederken hem kedinin acısını hafifleterek ruhsal bir dinginlik yaşayacak hem de kediye duyduğu şefkatle daha duyarlı bir insan olabilecek. Tercih edilmesinin bir başka nedeni ise bir acı azaltma operasyonu adını olabilir. Çünkü Scottish Fold tercih edenler bir acı azaltma operasyoncusudur.

Scottish Fold ve Yavrusunun Eğitimi 

Bu kedi ırkı kulaklarında geçirdiği mutasyondan dolayı hassas ve sakin yapıdadır. Doğumundan itibaren tüm yaşam süreçlerinde ihtimam isterler. Sizin gösterdiğiniz şefkate sevgiyle karşılık verirler. Böylece çift taraflı bir sevgi koridoru oluşturulmuş olunur.

Doğduktan sonra kediyi kuru mamalarla besleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra taze yemek de vermeniz mümkün. Yetiştirilirken sakin yapısından dolayı size zorluk çıkarmaz. Kulakları acıdığından bunun üzeri sevgi ve şefkat ile örtülmelidir. Bunun yanı sıra kulaklara çok az müdahale edilmelidir. 2 türü bulunan Scottish Fold  Yavru kedilerinin kısa tüylü olanının bakımı daha kolaydır. Hafta da bir ya da 5 günde bir taranması tüy problemini de çözecektir.

Scottish Fold Sahiplendirme

Scottish Fold Sahiplendirme ile Sahiplenmesi aşırı kolaydır. Gerekli adreslerden gidip kendiniz alabilir ya da tercihize göre evinize de getirtilebilir. Sahiplenme esnasında ve sonrasında büyütme konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir.

Scottish Fold sahiplenmek isteyenler ya da sahiplenecekler bu kedi ırkının özelliklerini, yetiştirilme biçimini, ne yemesi gerektiğini ve ne yememesi gerektiğini ve son olarak zaaflarının neler olduğunu bilmelidir. Scottish Fold sahiplenmek için bu bilgileri bilmek Scottish Fold sahiplendikten sonra aşırı kolaylık sağlayacaktır.

Scottish Fold Fiyatları

Bu kedi ırkını sahiplenmek isteyenler ilgili web sitelerinden, arayarak ya da bizzat kedinin bulunduğu yerlere giderek Scottish Fold fiyatlarını öğrenebilir ve sahip olabilirler.