Kediİran – Fars – Persian kedisi kategorisinde 479 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

İran Kedisi

Satılık İran kedisi almak isteyenler için önerilen birçok neden bulunur. Evlerde en çok tercih edilen modeller olmasının yanı sıra, son derece de zeki ve güzel bir türdür. Uzun tüyleri ve asil duruşları ile çok sayıda ailenin sahiplenmek isteyeceği türler içerisinde gelecektir.

Ev ortamına alışkın yapıları ve insancıl tavırları ile evlerde bakımı önerilen kedi türlerinin başında gelir. Basık yüz hatları ve minik burunları ile en sevimli türlerdendir. Ev halkının her üyesi ile iyi ilişkiler içerisine girebilecek bu kediler, asil ve yumuşak huyludur.

İran Kedilerinin Belli Başlı Özellikleri

İran kedisi yavrusu, en sevimli ve oyuncu olan kedi türleri içerisindedir. Kısa olan bacakları, basık burunları ve kısık gözleri ile oldukça ilgi çekici türlerdendir. Boyları yirmi ile otuz santimetre arasında değişkenlik gösterir. Çok tüylü ve az hareketli türlerdendir. Evde uzun süre ses çıkarmadan oturabilecek özellikte olan hayvanlardandır. Bu nedenle de evlerde sakin ortamlarda sıkılmadan ve ses çıkarmadan rahatlıkla uzun süre kalabilirler. Düzene düşkün olan ev sahipleri için İran kedisi bakımı oldukça kolay olacaktır.

Ses çıkarmayan ve dağıtmayan bu kediler, son derece asaletli ve sessiz kedi türlerindendir. İran kedilerinin renkleri de sarı, beyaz, krem ve siyah olabilir. Hareketsiz olmalarından ötürü kilo almaya müsait yapıdadır. Patilerinin üzeri bile uzun tüylerle kaplı olduğundan bu türlerde tüy bakımına önem vermek gerekir. Ortalama ömrü ise on iki sene ile on yedi yaşına kadar uzanabilir. Bakım ve bulunduğu ortama göre yaşama süresi değişkenlik gösterecektir.

İran Kedisinin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İran kedisi fiyatları, yaşına göre değişkenlik gösterir. Bin Liradan başlayan fiyatları dört bine kadar uzanmaktadır. Bakımı zor olmamakla birlikte bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Bu konuların başında, tüylerinin bakımı gelecektir. Uzun olan tüylerinin özel fırçalarla temizlenmesi ve fazla tüylerinin alınması gerekir. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve rahat etmesi sağlanmış olacaktır. Çok hareket etmeyişleri de hızlı kilo alımına sebep olacaktır.

Bu nedenle, beslenmesine dikkat edilmesi ve sık aralıklarla mama verilmemesi önerilir. Kedilerde kilo alımı, çok çeşitli hastalıklara sebep olabilecektir. Düzenli olarak yapılacak veteriner kontrollerinde aşıları ile birlikte kilo ölçümü de yapılmalıdır. İran’dan çıkmış olan bu tür, güzellikleri nedeniyle tüm dünyada üretilmeye başlanmış olan kedi türlerindendir. Yumuşak ve uzun tüyleri en belirgin özelliklerinin başında gelecektir.

Kedilerin Sahiplenilmesi

İran kedisi sahiplendirme yoluyla da temin edilebilir. Çeşitli sebeplerle verilmek zorunda kalan bu asil hayvanlar, araştırma sonucu en uygun aileye verilir. Pek çok kedi sahibi bu yolla evcil hayvanlarını temin edecektir. Özel bir cinse ait olan bu kediler, kedi dostu ailelerde bakım ve barınma imkânı bulacaktır. Ücretsiz sahiplenme konusunda internet üzerinden araştırma yapılarak da kedilere erişim imkanı bulunabilir.

 

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplendirme nerede olur?

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplendirme işlemi internet sitemiz üzerinden ya da petshop aracılığıyla olur.

Ücretsiz İran-Fars-Persian Kedisi sahiplenme isteyen kişiler kimlerdir?

Ücretsiz İran-Fars-Persian kedisi sahiplenme isteği olan kişiler hayvan sevgisini içinde barındıran kedi severlerdir.

Satılık İran-Fars-Persian Kedisi fiyatları nasıldır?

Özel cins olan satılık İran-Fars-Persian Kedisi fiyatları yüksek fiyatlarda seyreder.

İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu evde bakılır mı?

İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu ev ortamında yaşayabilen bir ırk olma özelliğine sahiptir.

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplenme işlemi için evrak gerekir mi?

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplenme işlemi belgeye ihtiyaç duyulabilir.

İran-Fars-Persian Kedisi satılık ilanı veren kişilere ulaşmak nasıl olur?

İran-Fars-Persian Kedisi satılık ilanı veren kişilere sitemiz üzerinden ulaşılır. İlanda telefon numarası yer alır.

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplenme fiyatları nedir?

İran-Fars-Persian Kedisi sahiplenme fiyatları özel bir tür olması nedeniyle aşırı yüksektir. Bakımı zor olsa da çok fazla tercih edilir.

Satılık İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu özellikleri nedir?

Satılık İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu, uzun tüyleri ve küçük gözleriyle bilinir. Bakımı zordur. Mevsime göre kürk sorunu yaşarlar.

İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu sahiplenme kimlerin tercihidir?

İran-Fars-Persian Kedisi yavrusu sahiplenme isteği bakımı nedeniyle özellikle genç kesimin tercihi olur.