KöpekBelçika Kurdu kategorisinde 19 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Belçika Kurdu Fiyatları

Belçika kurtları dünya üzerinde en çok tanınan ırklar arasındadır. Malinois olarak da bilinen Belçika kurtları, iş köpeği sınıfında yer alan, oldukça atletik ve enerjik bir köpektir. Alman kurtlarına oldukça benzerlik gösteren karakterlerinin aksine, fiziksel olarak daha uzun ve daha atletik bir görünüme sahiptir.

Alman kurtları pek çok kişiyi sahip olarak görebilirken, Belçika kurtları herkesle iyi anlaşsa da söz dinleme yönünden tek bir sahibe bağlanır. En enerjik köpekler arasında bulunan Belçika kurdu, bir insanın enerjisinden onlarca kat fazla enerjisi ile bakım konusunda bilinçli kişilerin sahiplenmesi gereklidir. Satılık Belçika Kurdu alacağınız zaman bazı konularda dikkatli olmalı, melezleme yapılmış olanların safkan olmayacağını bilmelisiniz.

Belçika Kurdu Özellikleri

Belçika kurtları yapı olarak pek çok koşulda atletik vücudu ile başarı gösteren köpeklerdir. İş köpeği sınıfında bulunan bu köpekler, aslen çoban köpekleridir. Ancak oldukça zeki ve temkinli olan Belçika kurtları Avrupa’da çiftlikler için bekçilik görevini de başarıyla yerine getirirler. Sahibinin isteğini yerine getirmek için üstün bir çaba gösteren bu ırk, bu özelliği dolayısıyla pek çok konuda başarı gösterir.

Tarihçesi Antik Mısır dönemine kadar görülen bu ırk, Birinci Dünya Savaşı döneminde de pek çok iş için kullanılmıştır. Satılık Belçika Kurdu alımlarının son derece popüler olmasının sebebi bu cinsin her koşulda işini yerine getirmesi ve eğitime son derece açık olmasıdır. Yabancılara karşı temkinli ve tetikte olan Belçika kurtları, kişiyi tanıyana kadar herhangi bir yakınlık göstermez.

Belçika Kurdu Irkına Özgü Karakter Yapısı

Bir Belçika Kurdu yavrusu aldığınızda en başta bilmeniz gereken şey, yavrularda garip fobilerin olabildiğidir. Bazı eşya ya da nesnelere karşı fobi ve korku davranışları gösteren bu ırk, yaşı ilerledikçe bu fobilerinden arınmaktadır. Eğitim konusunda sert tavırlara ve yüksek seslere karşı inatçı bir kimliğe bürünen Malinoisler, yumuşak huylu ve istikrarlı eğitimler sonucu istediğiniz şekilde gelişim gösterirler.

Bu noktada yanlış kişilerin eline düşen ve yanlış yönlerde eğitime adapte edilen Belçika kurtları son derece tehlikeli ve saldırgan olabilmektedir. Belçika Kurdu sahiplendirme konusuna, genellikle yanlış eğitim verdiğinin farkında olmayan insanların sonradan gelişen durumlarda başvurduğu görülür.

Belçika Kurdu Bakımı

Belçika kurtları son derece oyuncu ve gezmeyi çok seven canlılardır. Dış dünyaya karşı oldukça meraklı ve öğrenme isteği duyan bu ırk, insanlarla ve çocuklarla iyi anlaşır. Sahibine olan sadakati ve itaati oldukça yüksek olan bu ırk, bazı hastalıklara yatkınlığı ile bilinir. Dişi ve erkeklerde ortalama olarak 60 cm boy uzunluğuna ve 30 kilogram civarı ağırlığına sahiptir. Polis ve ordularda çok tercih edilen bu köpekler, arama kurtarma ve narkotik işlerde oldukça başarılıdır.

Belçika kurtları iki katmanlı bir tüy yapısına sahip oldukları için kış aylarında da oldukça dayanıklılık gösterir. Bu tüy yoğunluğuna rağmen kısa bir tüy yapısına sahip olması sebebiyle haftada bir kez taranma yeterli olur. Mevsim geçişleri haricinde tüy dökme gibi sorunları bulunmamaktadır. Belçika kurtları evlerde de beslenebilen bir ırktır. Ancak bu ister evde ister bahçede, bu ırkın günlük belirli bir egzersiz programına ihtiyaçları vardır.

Belçika Kurdu Hekim Kontrolleri

Uzun yürüyüş, koşu ve parkur gibi programlarla enerjisini atmalı, mental olarak stabil kalması desteklenmelidir. Yoğun çalışan ve zaman ayıramayacak olan kişiler için tavsiye edilmeyen bu ırk, doğru beslenme ve sağlık kontrollerinin düzenli yapılması sonucu 16 yıl kadar yaşarlar. Dirsek çıkığı bu ırkın en belirgin hastalıkları arasındadır. Veteriner hekim kontrollerini aksatmayarak bu sorunların önüne erken geçebilirsiniz. Belçika Kurdu fiyatları, köpeğin secereli olup olmamasına bağlı olarak değişim gösterir.

Satılık Belçika Kurdu Fiyatları?

Satılık Belçika kurdu ilanlarını sitemizde farklı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Belçika Kurdu Yavrusu Satın Alma?

Belçika kurdu yavrusu satın alınacağınız zaman yavrunun 3 ayı doldurmasını beklemeniz gerekir.

Belçika Kurdu Sahiplenme Fiyatları?

Sitemiz aracılığı ile ücretsiz bir şekilde Belçika kurdu sahiplenme de fayda sağlar. Fakat bazı kişilerin verdiği ilanlarda ücret talep edilmektedir.

Belçika Kurdu İlanı Nasıl Verilir?

Sitemizden Belçika kurdu ilanı verebilirsiniz. İlan vereceğiniz kurdun 3 ayı doldurmasını beklemeden ilanı verip sahiplendirilmesini daha sonrasında yapabilirsiniz.

Kas Yapısı Nasıldır?

Kurt ırkından geldiği için güçlü kas yapısı ve çevik bacak yapısına sahiptir.

Belçika Kurdu Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Kahverengi ve uzun tüy yapısına sahip olan Belçika kurdu özellikleri arka bacakların güçlü olması ile birlikte karşımıza çıkar.

Belçika Kurdu Eğitimi Nasıl Verilir?

Belçika kurdu eğitimi verilirken dikkatli davranılması gerekir. Eğitime yatkın olan bu köpeklerin alanında uzman kişiler tarafından eğitilmesi doğrudur.

Belçika Kurdunun Belirgin Özellikleri?

Belçika kurdunun belirgin özelliği sahiplerine sadık olması üstün zekâsı ile birlikte enerjisidir.

Belçika Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır?

Belçika kurdu bakımı haftada iki kez tüylerinin fırçalanması ile birlikte tüylerinin gür çıkması sağlanabilir.

Belçika Kurdu Yavrusu Nasıl Alınır?

Belçika kurdu yavrusu sahiplenmek için sitemizi inceleyerek yardım alabilirsiniz.