KöpekGolden Retriever kategorisinde 410 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Golden Retriever

İskoçya’ya ait bir köpek türü olan Golden Retriever avcılıkta kullanılır.  Oldukça sıcak kanlı bir tür olan Golden Retrieverlar en çok sahiplenilen köpek türleri arasındadır. Sabırlı ve arkadaş canlısı olan Golden Retrieverlar eğitilerek görme engelli insanlar için rehber köpek olabilirler.

 Golden Retrieverların Özellikleri

Enerjik ve hareketli Golden Retrieverlar aynı zamanda en akıllı köpek türlerinden biridir. Yüksek IQ’ları sayesinde otur, kalk, yat ve benzeri komutları kısa zamanda öğrenebilirler. İyi bir buruna sahip oldukları için koku alma duyuları gelişmiştir. Golden Retrieverlar iyi koku alabildikleri için iz sürmek, kılavuzluk, av ve akut köpeği olarak da kullanılabilirler.

Enerjik bir köpek türü olan Golden Retrieverların enerjilerini atabilmeleri için her gün en az bir saat gezdirilmelidir. İlgi gösterilmediğinde mutsuz olan Golden Retrieverlar özellikle uyandıklarında hareketli olurlar. Köpekler sevilmeye ihtiyaç duyarlar bu yüzden köpeğinizle oyun oynamanız oldukça önemlidir.

Golden Retriever Nasıl Bakılır?

Sıcak bir ortamda yaşaması gereken Golden Retrieverlar dışarıda yaşamaya uygun bir tür değildir. Golden Retriever yavrusu için evinizde ya da bahçenize kulübe kurarak besleyebilirsiniz. Kulübenin sıcak ve konforlu olması köpeğin sağlığı için gereklidir.

Uzun tüylere sahip olan bir Golden Retriever sahiplenmeden önce, tüylerinin bakımını nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Köpek sahiplendirme konuları ile ilgileniyorsanız, köpeğinizin bakımı için bazı ürünler almanız gerekebilir. Almanız gereken ürünlerin başında köpek tarağı gelmekte. Özellikle uzun tüyleri olan bir köpeğe sahipseniz köpeğinizi düzenli taramak evinizde tüy problemi yaşamamanız için yardımcı olmaktadır.

Golden Retrieverların çeşitli deri hastalıklarına yakalanma ihtimalleri vardır. Derilerinden ve tüylerinde olağan dışı bir şey gözlemlediğinizde veterinerinize danışmanız gerekebilir.

 Golden Retrieverlar Ne Yer

Golden Retriever sahiplenmek ya da köpek satın almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise köpek beslenmesidir. Yavru Golden Retriever ilk 7 hafta boyunca annelerinden ayrılmamalı ve anne sütü ile beslenmelidir. 7 hafta sonunda köpek maması yemeğe başlayabilirler fakat köpek mamasını çiğnemekte zorlanacakları için mamayı ıslatarak verebilirsiniz. Günde 3 kez yemek yiyen Golden Retrieverlar yarım fincan köpek maması ile beslenirler.

Yaklaşık 10-12 yıl ömre sahip olan bu köpeklerin sağlıklı şekilde yaşayabilmeleri için yeterli beslenmeleri gerekir. Köpeğinizin ne kadar mama yemesi gerektiğini yaşına ve ağırlığına göre belirleyebilirisiniz. Sahiplendiğiniz köpek yavrusu için alacağınız mamanın içerisinde  %30 oranında protein ve sağlıklı yağlar bulunduğuna dikkat etmelisiniz.

 

Her zaman iştahlı gözüken bu köpekler sizin yemeğinizi de yemek isteyebilirler fakat Golden Retrieverların kesinlikle yememesi gereken bazı besinler vardır. Bu besinler; çikolata, soğan, sarımsak, üzüm, süt, alkol, çok tuzlu yiyecekler ve bozulmak üzere olan yiyecekler olarak özetlenebilir.

Golden Retriever Fiyatları

Bu özel cins köpeklerin fiyatları yaşı ve karma durumuna göre değişir. Has Golden Retriever ile karma Retrieverlar arasında farklar oluşur. Sahiplenme durumunda bu hususa önemle dikkat edilmelidir.

Golden Retriever Sahiplendirme Nasıl Yapılıyor?

Golden Retriever sahiplendirme için uzun zamandır hizmet sunan sitemizi tercih edebilirsiniz. Sitemiz aracılığı ile kolay ve ücretsiz bir şekilde Golden Retriever köpeklerini sahiplendirebilirsiniz.

Ücretsiz Golden Retrievet İlanı Verilebilir mi?

Ücretsiz Golden Retriever ilanı vermek istiyorsanız yine sitemizden faydalanabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden köpeğinizi ilana koyabilirsiniz.

Satılık Golden Retriever Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Golden Retriever fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Boyuta göre ve gelişimine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

Satılık Golden Retriever Fiyatları Kimler Tarafından Belirleniyor?

Golden Retriever fiyatları ilan sahipleri tarafından belirleniyor. Sitemiz üzerinden bu köpeklerin ilan sahipleri ile birebir görüşebilirsiniz.

Satılık Golden Retriever İlanı Nasıl Verilir?

Satılık Golden Retriever ilanı sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Ücretsiz üye olarak köpeğinizin resimleri ile birlikte ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

Satılık Golden Retriever Nasıl Satın Alınır?

Satılık Golden Retriever satın almak için sitemizden ilan sahibi ile görüşebilir ve ücretli veya ücretsiz olarak köpeği sahiplenebilirsiniz.

Golden Retriever Dış Görünüşü Nasıldır?

Golden Retriever dış görünüşü sarı renkte, uzun bacaklı ve tüylü biçimdedir. Son derece sevimlidirler.

Golden Retriever Fiyatları Nasıldır?

Golden Retriever fiyatları köpeğin türüne göre değişir. Sitemizdeki ilan sahiplerinden fiyatları görebilirsiniz.

Ücretsiz Golden Retriever Sahiplenme Olabilir mi?

Sitemiz üzerinden ücretsiz Golden Retriever sahiplenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Golden Retriever Nereden Alınır?

Golden Retriever almak için sitemizi tercih edebilirsiniz.