KöpekYorkshire Terrier kategorisinde 329 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Yorkshire Terrier 

Kısaca Yorkie diye bilinen bu köpek türü sevgi dolu, cesur ve çok iyi bir arkadaştır. Dünyanın her yerinde herkes tarafından çok sevildiği için Yorkshire Terrier sahiplendirme oranı da diğer köpeklere göre daha fazladır.

Yorkshire Terrier, zarif ve estetik görüntüsü ile tüm dikkatleri üzerine çeker. Kendini bütünüyle sahibine adayan bu köpekler adeta bir insanın en iyi dostu olmak için yaratılmıştır. Yorkshire Terrier diğer köpeklerle de oldukça uyumludur. Birçok açıdan mükemmel olan bu köpeklerin çok sevilmesine şaşırmamak gerekir.

Yorkshire Terrier Irkının Karakteri

Birleşik Krallık kökenli bu köpekler oldukça asil varlıklardır. Görüntü itibariyle küçük olan teriyer köpekler görüntüsünün aksine oldukça cesur ve gözü pektir. Sahibine son derece bağlı olan bu köpekler ayrıca zeki, atik ve enerjiktir. Yorkshire Terrier yabancıları pek hoş karşılamazken diğer köpekleri ve küçük hayvanları da hiç sevmez. Yabancı bir köpekle karşılaştıkları zaman saldırgan ve asabi olabilirler. Yorkshire Terrier ırkı çok fazla havlayan bir ırktır. Eğer korkutulur yada kızdırılırsa ısırabilir. Çocuklarla da iyi anlaşan bu köpekler apartmanlarda beslemek için oldukça ideal bir köpektir.

Yorkshire Terrier’lerin Fiziksel Özellikleri 

İpeksi ve uzun tüylere sahip olan Yorkshire Terrier ırkının tüyleri sırtının ortasından ayrılıp iki yanına dökülür. Çoğu  ten rengi olan tüyleri, kuyruğunda ve vücudunun üzerinde çelik mavisidir. Kahverengi, siyah, krem ve bal renginde olan türlerinde vardır. Düzenli diş yapısı ve siyah bir burunları vardır. Gözlerinde genellikle mutlu ve masum bir ifade taşırlar. Kulakları V şeklindedir. Bazen yarı dik, bazen de diktir. Yarısı kesik ve sırtta taşınabilir özellikte bir kuyruğa sahiptir. Ayakları siyah renktedir. Tırnakları ise yuvarlak şeklindedir. Bacakları yere dik basar. Düz bir kafa yapıları ve orta uzunlukta burunları vardır.

 Yorkshire Terrier yavruları da oldukça sevimlidir. Bu köpekler genellikle siyah yahut ten renginde doğarlar. Ama siyah, kahverengi, krem ve bal rengi doğan yavrularda vardır.

Yorkshire Terrier’lerin Bakımı ve Eğitimi

Yorkshire Terrier’lerde tüy dökme sorunu pek görülmese de tüylerinin bakımı oldukça meşakkatlidir. Tüy bakımı düzenli yapılıp taranması gerekir. Bu köpeklerin diş bakımı da önemlidir. Dişlerinin de düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Tüy bakımı biraz maliyetli olan Yorkshire Terrier fiyatları çok da yüksek değildir.

Yorkshire Terrier eğitim aşamasında eğitmenlerini biraz zorlayabilir. Çünkü oldukça inatçı bir karakteri vardır. Canını sıkacak herhangi bir durumda hemen ısırabilir. Tuvalet eğitiminde de eğitmenlerini zorlarlar. Ama Yorkshire Terrier yavrusu sahiplenirseniz, bu yaşlarda eğitimi daha kolaydır.

Yorkshire Terrierler Sahiplenme

İngiltere kökenli olan terrier ırkı oldukça yaygın bulunan bir cinstir. Bu sebeple dünyanın her yerinde satılık Yorkshire Terrier köpeklerini kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca pethsoplarda, veterinerlerde ve internet üzerinden de çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

 

 

 

Satılık Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier cinsi, küçük bir köpektir. Özellikle çocuklarla iletişimi çok iyidir ve severler. Evde beslemesi kolaydır. İletişimi sorunsuz olduğu için, başka köpeklerle de rahat geçinir. Kendinden başka köpek cinslerini pek sevmez ve küçük hayvanlara da saldırgan olabilir.

Yorkshire Terrier sahiplendirme nasıl olur?

Yorkshire Terrier sahiplendirme sitemiz tarafından yapılmaktadır. Sitemizdeki ilanları yakından takip ederek, hem köpeği sahiplenebilir, hem de sahiplendirebilirsiniz.

Ücretsiz Yorkshire Terrier sahiplenme nasıl olur?

Ücretsiz Yorkshire Terrier sahiplenmek için, sitemizdeki ilanları düzenli olarak incelemek ve takip etmek gerekir. Ücretsiz birçok ilan yayınlanır.

Satılık Yorkshire Terrier nasıl bulurum?

Satılık Yorkshire Terrier bulmak, düşünüldüğünü kadar zor değildir. Bunun için köpek ilanları bulunan sitemizi takip etmek gerekir.

Yorkshire Terrier fiyatları nelerdir?

Yorkshire Terrier fiyatları değişiklik gösterir. Hayvan severlerin buluşma noktası olan sitemizde genellikle ücretsiz olarak satılır.

Yorkshire Terrier satılık ilanı nasıl verilir?

Yorkshire Terrier satılık ilanı vermek son derece basittir. Bu işi üstlenen sitemize girilerek yapılabilir.

Satılık Yorkshire Terrier Yavrusu

Satılık Yorkshire Terrier yavrusu ilanı vermek ya da bulmak için, hayvan sahiplendirme yapan sitemizi incelemeniz mümkündür.

Satılık Yorkshire Terrier yavrusu sahiplenme nasıl gerçekleşir?

Satılık Yorkshire Terrier yavrusu sahiplenme olayını ücretsiz olarak ya da ilan veren sitemizden yapabilirsiniz.

Satılık Yorkshire Terrier yavrusu fiyatları nasıldır?

Satılık Yorkshire Terrier yavrusu fiyatları değişkendir. Sitemizde verilen ilan içeriklerine göre değişir.

Yorkshire Terrier yavrusu satın alma işlemi zormu dur?

Yorkshire Terrier yavrusu satın alma kolaydır. Hayvan severler sık sık ilan verir.