KöpekWolfdog Hybrid kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Wolfdog Hybrid

Wolfdog hybrid, Kurt ile köpek  çiftleşmesi sonucu türeyen bir köpek cinsidir. Bu köpeklere sahipleri yada yetiştiricileri tarafından kurt köpeği denilse de, kamu ve hayvan hakları kuruluşlarında kurt-köpek kırması(Wolf dog hybrid) diye adlandırılmıştır. Çünkü Kurt köpeği ismi Türkçede, genellikle kurda benzeyen köpekler için kullanılır.  Çok özel bir köpek olduğu için Wolfdog Hybrid fiyatları tamamen farklıdır.

Wolfdog Hybrid Karması Nedir

Köpeklerin hayvan hakları kuruluşları tarafından kurt-köpek kırması kabul edilmesi için beş nesil atalarından birinde kurt bulunması gerekir.  Wolf dog hybrid’lar doğurganlık özelliğine de sahiptir. Ve köpekler kurtlarla gönüllü çiftleşir. Kurtlar, genelde yetiştiricileri tarafından Haski, Alaska malamutu ve Alman çoban köpeği gibi kut cinsine benzeyen köpekler ile çiftleştirilirler. Yetiştiriciler bu çiftleşme sayesinde daha egzotik bir hayvana sahip olmak isterler.   Wolf dog hybrid’lar Kurt  kanı taşıdıkları  için evcilleştirilmeleri de oldukça güçtür. Ama kurtluk yüzdesi ne kadar düşükse evcilleştirlmesi de o kadar kolay olur.

Wolfdog Hybrid Irkının Fiziksel Özellikleri 

Wolf Dog Hybrid’in özellikleri, kurdun hangi köpekle çiftleştiğine bağlıdır. Hangi köpekle kırma olmuşsa özellikleri ona göre belirlenir. Labrador, haski veya Golden köpekleri ile kırma olurlarsa, evcilleştirilmeleri de daha rahat olur. Evde beslemek için bu cinsler daha uygundur.

Genel olarak Wolfdog hybrid’lar köpeklere göre daha güçlü kas yapısına sahiptir. Çevik ve atak olmakla birlikte kondisyonları da çok yüksektir. Wolfdog hybrid’lar fiziki açıdan çok güçlü ve kurt kırması oldukları için her türlü hava koşuluna da dayanıklıdır.

Wolfdog Hybrid Bakımı

Wolfdog Hybrid yapısının güçlü olması sebebi ile beslenme ihtiyacı normal köpeklerden daha fazladır ve daha fazla özen ister. Ama evcilleştirildikten sonra güçlü kaslarını avantaja çeviren sahipleri tarafından kızak çekme, ağır yük işlerinde kullanılabilirler. Wolfdog hybrid yavrularının eğitilmesi daha kolaydır. Bu sebeple bu köpeklerin eğitimi küçüklükten başlar.

Bakımında en çok dikkat edilmesi gereken şey beslenmesidir. Temizlik, bakım ve beslenmesi düzenli ve yeterli yapılırsa, sağlıklı ve güçlü olarak yıllarca yaşayabilirler.

Wolfdog Hybrid En Çok Nerede Yaşar

Güçlü yapıları sayesinde her hava koşuluna dayanıklı olan Wolfdog Hybridler, Alaska kurdu kırması oldukları zaman soğuğa daha dayanıklı olurlar. Labrador veya golden gibi köpekler ile kırma olmaları durumunda daha ılık ortamlarda yaşamayı tercih eder. Dünya üzerinde birçok yerde bulunan Wolfdog Hybridırkının çoğu  Amerika’da bulunuyor. Burada yaklaşık yarım milyon kurt-köpek kırması yaşadığı biliniyor. Amerika’da Wolfdog Hybrid sahiplendirme oranı da yüksek. Burada birçok satılık Wolfdog Hybridbulmanız da mümkündür.

Wolfdog Hybrid Nasıl Ayrıştırılır  

Birçok hayvan hakları kuruluşu, bu hayvanların isimlerinin  kurt- köpek kırması olduğu ile ilgili bilgilendirme yaparken, kurt köpeği olarak adlandırılmasına da karşı çıkıyor. Hayvan hakları kuruluşları tarafından incelenen köpekler, beş nesil atalarının birinde kurt cinsi bulunmazsa kurt-köpek kırması kabul edilmez.

 

Wolfdog Hybrid Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Wolfdog Hybrid fiziksel özellikleri güçlü ve çevik kas yapısına sahip olmakla birlikte çevik yapıya sahiplerdir.

Wolfdog Hybrid Cinsleri Nelerdir?

Wolfdog Hybrid cinsleri golden, labrador, haski köpek ırklarıdır.

Wolfdog Hybrid Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Wolfdog Hybrid haftalık olarak düzenli bir şekilde yıkanmalıdır.

Satılık Wolfdog Hybrid Fiyatları?

Belirli sitelerde verilen ilanlarla birlikte satılık Wolfdog Hybrid fiyatları belirli aralıklarda değişmektedir.

Ücretsiz Wolfdog Hybrid Nasıl Alabilirim?

Sahipleniyorum.com sitemizden ücretsiz Wolfdog Hybrid sahibi olabilirsiniz. Bazı kişilerin verdiği ücretli ilanlar bulunmaktadır.

Wolfdog Hybrid Karakter Özellikleri Nasıldır?

Vahşi alanlarda yetişen hayvanlarla birlikte Wolfdog Hybrid karakter özelliği yetiştirildiği sürece evcil hayvan olabilir.

Yavru Wolfdog Hybrid Fiyatları?

Derste kendi çevresinde ilan verdiği için yavru Wolfdog Hybrid fiyatlarını karşılaştırabilir ve köpek sahibi olabilirsiniz.

Wolfdog Hybrid Kilogram Ağırlığı Ne Kadar Olur?

Wolfdog Hybrid kilogram ağırlığı erkek ve dişilerde değişmektedir. Erkeklerde 26-44 kilogram ağırlığı, dişilerde 20-35 ağırlığında olmaktadır.

Wolfdog Hybrid Boy Uzunluğu Ne Kadar Olur?

Fiziksel yapısı ve ırkı itibariyle Wolfdog Hybrid boy uzunluğu erkeklerde ve dişilerde farklılık göstermektedir. Erkek yetişkinlerde 66 ila 81 santim aralığı ile dişi yetişkinlerde ise 58 ila 78 santimetre aralığındadır.

Wolfdog Hybrid Sahiplenme?

Wolfdog Hybrid sahiplenme imkanları için sitemizi ziyaret ederek ücretsiz ilanları takip edebilirsiniz.