KediTekir kategorisinde 162 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Tekir 

Tekir kedi köken Anadolu olmak üzere daha çok hareketli, enerjik ve oyuncu bir yapıya sahip olmuştur. Farklı renk ve desene sahip olan bir tüy yapısı vardır. Kürk yapısının değişkenlik gösterdiği görülür. Satılık tekir temiz ev kedisi ve çeşitli kategorilerde bulunduğu görülür.

Fiziki yapıları ve hareketli yapıları ile dikkat çeken ve hemen ayırt edilen bir yapıya sahiptirler. Çoğunlukla baş kısımlarının üstünde bulunan desen ile kolaylıkla fark edildikleri ortaya çıkmıştır.

Tekir Kedi Eğitimleri

Tekir yavrusu annesinden birçok özelliği öğrenmiş olmakla birlikte eğitimlerinin içerikleri detaylı bir biçimde incelenebilir. Kendine ait olmayan eşyaları çiğnememesi, çizmemesi ya da herhangi bir zarar vermemesi adına çeşitli eğitimler verilir.

Kediler özünde ve doğal yapıları gereği temiz canlılardır. Bu sebeple kedilerin kum kabını nasıl kullanması gerektiğini annesinden görmüş olacaktır. Bunun yanı sıra verilecek olan eğitimin özellikleri de eşyalara zarar vermemeleri açısından eğitilmeleri söz konusu olur.

Tekir Kedi Niçin Tercih Edilir?

Tekir sahiplendirme sınıflaması içinde en çok tercih edilen kedi türleri içinde alırlar. Tekir kediler de diğer kedi türleri gibi oldukça zeki kedilerdir. Hareketli bir yapıya sahip oldukları için daha çok tuvalet eğitiminin birkaç defa gösterilmesiyle yaptıkları ortaya çıkmıştır. Bu sebeple en çok kedilerin özellikleri ve bakımında zorluk yaşanmaması sebebiyle tercih edildikleri görülür.

Tekir kediler özellikleri ve hareketli olması sebebiyle kişilerin keyifli vakit geçirmelerine de destek olacaktır. Kediler içinde en çok hareketli ve keyifli vakit geçirilmesine destek olan kedilerin tercih edildiği görülmüştür.

Tekir Kedi ve Bakımları

Tekir fiyatları değişiklik göstermekle birlikte tekir kedi ve bakımlarının ince detayları mevcuttur. Ev içinde kedi için zararsız gibi görünen elektrik prizleri ve çeşitli kabloların yanı sıra tehlikeli olacak tüm eşyaların güvenli hale getirilmesi sağlanmalıdır.

Tekir kedilerin bakımları titiz ve hassas bir şekilde yapılması için tedbirler alınmış olur. Haftada bir kez dahi olsa kedi tarağı ile taramak yeterli olmakla birlikte uzun tüylü olan kediler için ekstradan tüy bakımları gerekli bir duruma gelmiş olabilir.

Tekir kediler özellikleri sebebiyle melez bir yapıya sahiptirler. Bu nitelikleri ile beraber diğer kedilerden daha güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip oldukları söylenebilir.

Tekir Kedilerin Fiziksel Özellikleri

Erkek ve yetişkin olan tekir kedilerin ortalama ağırlık olarak belirtilen değeri 5-6 kilo arasında değişiklik gösteriyor. Gözleri siyah, yeşil ve gri renklere sahip olan kediler eğlenceli yapıları ile de dikkat çekmişlerdir. Kafasının üstünde bulunan desen ile kolaylıkla fark edilebilir ve buna uygun renk desenleri ile ön plana çıkmışlardır.

Yaşam süreleri 18-20 yıl olmakla birlikte kafasının üstünde bulunan desen ile dikkatli bakıldığında ayırt edilmesini sağlamıştır. Kediler daha çok fiziki yapıları ve atletik yapıları ile ön plana çıkmakla beraber sergilediği performans ve verilen eğitimi alması bakımından da önemli bir yere sahip olmuşlardır.