KöpekAlman Kurdu kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Alman Kurdu

Dünya üzerinde en popüler ırklardan biri olan Alman kurtları, hem iş köpeği hem de evcil hayvan statüsünde yer alır. Evcil olarak düzenli egzersiz ve bakıma olan ihtiyaçları giderildiği takdirde, mükemmel bir aile köpeği olmaktadır. Toleransı yüksek olan bu türün, bebeklerle ve çocuklarla da çok iyi anlaştığı bilinir. Satılık Alman Kurdu düşündüğünüzde, bu köpekler ile ilgili herhangi bir soru işareti yaşamanız gerekmemektedir. Hem karakteri hem de bakımı konusunda zorluk çıkarmayan bu tür, zekâ yapısı ve uyumu ile sizler için vazgeçilmez bir dostluğun başlangıcı olmaktadır.

Alman Kurdu Özellikleri

Alman kurtları yıllardır polis ve askeri teşkilatların vazgeçilmez türlerinden biridir. Disiplin ve itaate çok rahat adapte olan bu köpekler, arama kurtarma ve narkotik şubeler tarafından çok tercih edilir. İtaat ve disipline düşkün olması ile beraber eğitimi de bir hayli kolay ve kalıcı olmaktadır. Sadık olmaları ile bilinen bu tür, sahibine son derece itaatkâr ve hoşgörülüdür.

Günümüzde aileler tarafından çok tercih edilen bu köpekler, evcil hayvan olarak da gayet uyumlu ve istikrarlı bir yapıya sahiptir. Herhangi bir tehlike sezdiği an havlayarak haber veren bu köpekler, genel olarak havlamaya yatkın değildir. Gerekmedikçe tepki vermeyen bu köpekler, hisleri kuvvetli ve sezgileri açıktır. Sahibini korumak için kendini ön plana atan, nadir ırklardan biri olan bu köpekler, Satılık Alman Kurdu ilanları ile bulunabilir.

Alman Kurdu Karakteri

Alman kurtları son derece sakin ve gerekmedikçe tepki vermeyen hayvanlardır. Fiziksel olarak gerek tüy yapısı, gerekse kas yapısı olarak son derece ihtişamlı olan bu köpekler, zekâ yapısı ve ileri itaat programlarına uyumları ile de ön plana çıkar. En zeki köpek ırkları arasında bulunan bu tür, eğitilebilir olmaları yönünden üst sıralarda gelir. Tehlike sezmedikçe saldırganlık özelliği bulunmayan bu tür, genel olarak sakin ve kendi başına olmayı seven bir türdür.

Kendi başına olmak istemesiyle zıt olan ve bu tür için en olumsuz sayılabilecek özelliği ise yalnız kalmayı sevmeyen bir tür olmasıdır. Sahibi evde yokken durumla baş etmeyi becerebilmeleri iyi bir eğitimle sağlanabilmektedir. Yalnız kalması uzun bir süre olduğunda ise agresifleşebilir ve havlama özelliği gösterebilirler.

Alman Kurdu Nasıl Bakılır

Alman kurtları da her köpekte olduğu gibi, yavruyken çok daha sık beslenen türlerdendir. Oyun ve eğlenceye düşkün olan Alman Kurdu yavrusu, eğitim ile pek çok konuda başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Alman kurtları tüy yapısı yoğun ve orta tüy uzunluğuna sahip türlerdir. Haftada en az iki kez köpek fırçası ile taranmalıdır.

Bir görev köpeği olan Alman kurtları, bir eve mahkûm olduğunda mutsuz olur ve davranış bozuklukları gösterebilir. Bu sebeple Alman kurtlarının günlük olarak enerjilerini atmaları ve zekâ gelişimini destekleyen oyunlar oynaması sağlanmalıdır. Alman Kurdu fiyatlarıözelliklerine göre farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir.

Alman Kurdu

Bir Sürü özelliğe sahip olan Alman Kurdu büyük ve iri boyda olmaları sebebi ile de dikkat çeken bir ırktır. Çoban köpeği olarak da bilinen Alman Kurtları her zaman sahiplerini ve bulundukları yeri koruma iç güdüsüyle özel yetiştirilen köpek türleridir.

Sitenizde bulunan Alman Kurdu yavrusu safkan mı ?

Sitemizde mevcut olan birçok çeşitle birlikte Alman Kurdu yavrusu da safkandır. Tescilli ve aşılıdır.

Alman Kurdu yavrusu sahiplenme Boy ve Kiloları nedir ?

Alman Kurdu yavru sahiplenme boy ve kilosu değişkenlik göstermekle birlikte büyüdüklerinde ulaştıkları ideal kilo 30-40 kilo arsında değişim gösterir.

Alman Kurdu Sahiplendirme durumunda yaşam süreleri nedir ?

Alman kurdu sahiplendirme Yaşam süreleri ise diğer köpeklerle neredeyse aynı olarak 10-12 yıl gibi bir süre olarak belirlenmiştir. Bakımı oldukça zor olan Alman Kurtları sahiplerine bağlıdırlar

Alman Kurdu cinsinde yavru boyları ne kadar ?

Alman Kurdu boyları ise , dişlerde 55-60, Erkeklerde ise, 60-65 olmaktadır

Alman Kurdu yavru sahiplenmek isteyenler en çok neye dikkat etmelidir ?

Alman Kurdu yavru sahiplenme düşünenlerin dikkat ettiği öncelikle cinsin özellikleridir. Bu sebeple de korumacı yapısıyla çoban köpeği ve polis köpeği olarak en sadık köpek cinslerindendir. Yetiştirilmesi kolaydır.

Alman Kurdu sahiplendirme ücretsiz sağlanabilir mi ?

Sitemize ücretli ve ücretsiz alman kurdu ilanları mevcuttur.