KediSphynx – Sfenks kedisi kategorisinde 99 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Sphynx – Sfenks kedisi

 Sfenks Kedisi tamamen tüysüz olan birkaç kedi türünden biridir. Ana vatanı Kanada’dır. Her ne kadar sert görünse de tam tersi fazlaca sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve öteki türlerine bakılırsa daha cana yakın bir kedi cinsi olarak biliniyor. Yaşama süreleri 9 ile 10 sene arasındadır. Ancak iyi bakıldığı müddetçe 14 ile 15 yaşına kadar da yaşayabilir. 1960’lı yıllarda Kanada da doğmuş olan bu  sfenks kedisi, tüysüz olmasından dolayı birçok kedi yetiştiricisinde dikkatini çekmekte başarı göstermiştir.

Sfenks Kedisinin Fiziksel Özellikleri

 Sfenks Kedisi boyutları ve ağırlıkları ile orta ve büyük boy arasında olan bir türdür. İnsanlar tarafınca yarasaya benzetenler vardır. Dik ve sivri burunları vardır. Gözleri arasında geniş aralık vardır. Gözleri büyük ve yuvarlaktır. Bu türe has bir göz rengi yoktur. Elmacık kemikleri oldukça belirgindir. Görüntüleriyle Mısır sfenkslerini çağrıştırdığı için sfenks kedisi ismini vermişlerdir. Tüyleri olmadığı için soğukta çabucak hasta olabiliyorlar. Haftalık olarak yıkanmaları gerekir.

Sfenks Kedisi Yavrusu Seçimi

Satılık Sfenks kedisi yavrusu seçerken, devamlı sahiplerinden ilgi isterler. Sfenks yavruları insanların  kendisine olan ilgisini çekme mevzusunda da büyük ustadırlar. Sizi güldürmek için her şeyi yaparlar. Çok tatlı oldukları için nereye giderlerse gitsinler alaka süreki sfenks yavrusu üzerendedir. Çevresinde ne işe yaradığını ne bittiğini öğrenmek isterler. Küçük bir göbeği ile etrafındaki insanları bir kere daha güldürmeyi başarırlar. Kendisine kibar davranan insanları oldukça severler. İnsanlarla devamlı iç içe olan bu kedinin ikinci bir adı ise terapi kedisidir.

Sfenks Kedisi Bakımı 

  Sfenks kedisi Bakımı sağlıklı ve uzun zaman yaşaması için düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Tüyleri olmadığı için taramanıza gerek yoktur. Sadece derisini nemli pak bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Hassas ciltleri oldukları için güneş ışığına karşı her vakit korunması gerekir. Alerjik durumlara karşı bakım uygulaması bakım fazlaca önemlidir.

Neden Sfenks Kedisi Sahiplenmeliyim

 Eğer kedileri oldukça seviyorsanız, tüye alerjiniz var ise veya evimde tüy olmasın diyorsanız rahatça alabileceğiniz bir kedi türüdür. Evinizde bir terapi istiyorsanız Sfenk kedisi tam size göre diyebiliriz. Enerjisi size kendinizi iyi hissettirecek ve çok iyi oyuncu olarak da bilinen sfenks kedisi fiyatları yaşına, seceresine göre değişkenlik gösterir.

Sfenks Kedisi Karakteristik Özellikleri

Bir köpeğiniz var ise ve bir de kediniz olmasını istiyorsanız bu bu kedi türü tam size göre diyebiliriz. Çünkü sfenks kedi türleri gereği kavga etmek yerine insanlarla anlaşmayı tercih eden bir kedi türüdür. Ev içinde kontrolü tamamen kendisinde olmayı ister. Bir Sfenks Kedisi sahiplendirme isteğinde olursanız şayet aşı, beslenmesi ve bakımı için dikkatli olmanız gerekir. Kedinizin mutlu, sağlığında sıkıntı olmadan büyümesi ve yaşaması için her vakit sevgi ve ilgiyle büyütmeniz oldukça önemlidir

Sfenks Kedisi Sahiplendirme İçin Nereye Başvurmalıyım?

Sfenks kedisi sahiplendirme için bu amaç için açılan internet sitemize başvuru yapabilir ve ilan verebilirsiniz.

Ücretsiz Sfenks Kedisi Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Sfenks kedisi sahiplenme için hayvan barınaklarına gidebilir ya da internet ilanlarımız üzerinden alabilirsiniz.

Sfenks Kedisi Fiyatları Ne Kadar?

Sfenks kedisi fiyatları kedinin renk ve cinsine göre değişir.

Satılık Sfenks Kedisi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Satılık Sfenks kedisi alırken öncelikle satıcının yasal yollarla satıp satmadığına dikkat etmelisiniz.

Sfenks Kedisi Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Sfenks kedisi yavrusu alınırken en az 3 aylık olmalıdır. Daha küçük yavrular alınmamalı.

Sfenks Kedisi Sahiplenme İlanı Verebilir miyim?

Sfenks kedisi sahiplenme ilanı, sahiplendirmeye teşvik amacı ile açılan internet sitemizden verilebilir.

Sfenks Kedisi Sahiplenmek İçin Şartlar Nelerdir?

Sfenks kedisi sahiplenme için gerekli olan bazı evraklar vardır. Bu evrakları tamamlayarak hayvan sahibi olabilirsiniz.

Sfenks Kedisi Satılık İlanı Nereden Verilir?

Sfenks kedisi satılık ilanı vermek için, bu amaçla açılan internet sitemize başvuru yaparak ilan verebilirsiniz.

Satılık Sfenks Kedisi Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Sfenks kedisi yavrusu fiyatları için sitemizdeki ilanları inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sfenks Kedisi Yavrusu Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Sfenks kedisi yavrusu sahiplenme için hayvan barınaklarına yahut internet sitemize ilan verme suretiyle başvuru yapabilirsiniz.