KediSoke Kedisi kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Soke Kedisi  

Soke kedisi Kenya’ya özgü özel bir cinstir. Kedi türleri arasında oldukça aranan ve talep gören bir türdür. Diğer türlerden farklı olarak soke kedisi son derece uysal ve kendisini sevdirmeye odaklıdır. Araştırmacı bir kişiliğe sahip olan soke kedisi eve aldığınız andan itibaren evde dolaşmaya başlar. Evde beslenebilecek kedi cinslerinin başında gelir. Nadir bulunan kedi türu olmasından dolayı satılık kedi bulması oldukça zor olmasına rağmen her zaman satın alım yerine kedi sahiplendirme tercih edilmelidir.

Soke Kedisi Özellikleri Nelerdir

Soke kedileri uysal ve oyuncu olmalarıyla bilinirler. Her zaman sevilmek ve ilgi odağı olmak isterler. Sahibine son derece bağımlı ve paylaşımsız kedilerdir. Evde sürekli yeni bir şey arayışına girerler. Onunla oyun oynadığınızda son derece akıllı davranırlar. Herhangi bir şekilde canı acımadıkça her zaman uysal ve eğlencelidir. Diğer kedi köpek türleriyle son derece iyi anlaşabilir. Adapte olmakta bir sıkıntı yaşamaz. Tüy renkleri genelde kahverengidir nadiren beyaz soke kedisi bulunur. Soke kedilerini yavrularını paylaşmayı sevdirmeyi pek sevmezler. Soke kedi yavrusu bakımı da normal döneminde olduğu gibi olmalıdır. Göz renkleri yeşil ve ela arasında değişir. Kulakları genetik olarak sağa veya sola yatık durumdadır. Diğer kedilere göre oldukça güçlü bir yapısı bulunur. Tüyleri olabildiğinde kısadır çabuk uzamaz fakat sık bir tüy yapısına sahiptir.

Soke Kedisi Ne Kadar Süre Yaşar, Bakımı Nasıldır

Gerekli olan bakımı ve sağlığına dikkat edildiği takdirde soke kedileri yaklaşık olarak on beş ila yirmi yıl yaşarlar. Genetik bir hastalıkları yoktur bu yüzden sağlık anlamında çok sıkıntı çekmezler. Diğer kedi cinlerine oranla oldukça az tüy dökerler. Tüy dökümünü en aza indirmek ve renginin temizliğini, parlaklığının devamlılığını sağlamak için iki günde bir tüy taraması yapılmalıdır. Haftalık olarak tırnak kontrolleri yapılmalı uzadığı an kesilmelidir. Normal zamanda oldukça uysal bir kedi olmasına rağmen canı yandığında asabileşebilir. Fazladan bir bakıma ihtiyaç duymamakla birlikte kulak, ağız bakımı yapılması gerekir. Soke kedileri genel olarak kuru mama ile beslenmelerine rağmen hafta da en az bir kere yaş mama verilmelidir. Kedi sahiplendirmeleri oldukça fazla olmasına rağmen soke kedisi bulunması zor bir kedi türüdür.

Soke Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır Kaç Tane Yavrusu Olur

Soke kedilerinde hamilelik dönemi yaklaşık olarak altmış gün sürer. Altmış gün sonunda kedi doğum yapar. Ortalama dört adet yavrusu meydana gelir. Dört yavru da en az bir ay boyunca süt emer. Yavrularının gelişimi ve ayaklanma süreleri bir ila iki hafta arasında değişiklik gösterebilir. Son derece kolay doğum yaparlar. Doğumda bir sıkıntı meydana gelmez ve yavrularıyla ilgilenmeye de bayılırlar.

Yalnızca veteriner ya da petshoplardan bulanabilen için bu tür için belirlenen kedi fiyatları yoktur. Bununla birlikte fiyatları yaşına göre değişkenlik gösterir.

Soke Kedisi Sahiplendirme İçin Nereye İlan Vermeliyim?

Soke Kedisi sahiplendirme için, hayvan sahiplendirmek için açılan internet sitemize ilan verebilirsiniz.

Ücretsiz Soke Kedisi Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Soke Kedisi Sahiplenme için hayvan barınaklarına başvurabilir yahut sahiplendirmeye teşvik amaçlı kurulan internet sitemize giriş yaparak hayvan sahibi olabilirsiniz.

Soke Kedisi Sahiplenme İçin Şartlar Neler?

Soke Kedisi sahiplenme İçin gerekli olan evrakları ayarlayıp eğer uygun görülürse kedinizi alabilirsiniz.

Satılık Soke Kedisi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Neler?

Satılık Soke Kedisi alırken, satıcının yasal yollarla satıp satmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Soke Kedisi Fiyatları Ne Kadar?

Hayvan fiyatları; cins, ırk ve şeceresine göre değişir. Soke Kedisi fiyatları için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Soke Kedisi Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Soke Kedisi yavrusu 3 aydan evvel annesine ihtiyaç duyacağından, aldığınız kedinin 3 aylıktan küçük olmamasına dikkat edin.

Soke Kedisi Sahiplenme İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Soke Kedisi sahiplenme ilanı vermek için sahiplendirmeye teşvik amaçlı kurulan internet sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Soke Kedisi Satılık İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Soke Kedisi satılık ilanı vermek için sahiplendirme internet sitemize giriş yaparak kedinizin bilgileri ile birlikte ilan verebilirsiniz.

Satılık Soke Kedisi Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık soke Kedisi yavrusu fiyatları cinsine, yaşına ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

Soke Kedisi Yavrusu Sahiplenme İlanı Nerden Verilir?

Soke Kedisi yavrusu sahiplenme ilanı vermek için hayvan sahiplendirme amacı ile kurulmuş internet sitemize giriş yapıp, ilanlara başvuru yapabilirsiniz.