KediSiyam Kedisi kategorisinde 179 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Siyam Kedisi

İnsanlarla bir arada yaşayabilen siyam kedileri Güneydoğu Asya ırkından olan bir kedi türüdür. Oldukça saf ve temiz bir karaktere sahip olan siyam kedileri günümüzde ev ortamlarında da yaşayabiliyor. Siyam kedileri sıcak kanlı bir yapıya sahiptir ve insanlarla oldukça iyi anlaşırlar.

Satılık siyam kedisi hakkında bilgi almak isteyenler araştırma yaparak bu evcil hayvandan satın alabilirler. Siyam kedilerinin en önemli özellikleri arasında insanlarla sıcak dostluklar kurabilmeleri yer alır. Yalnızlıktan şikâyet eden bütün insanlar bir siyam edinerek keyifli vakit geçirebilirler.

Siyam Kedisi Özellikleri

Tek başına yalnız yaşayan insanlar satılık siyam kedisi seçeneklerinden tercih ederek kendilerine en yakın arkadaşı bulmuş olurlar. Siyam kedilerde çok sayıda renk seçeneği mevcuttur. Sevgi ve saygı ile eğitilen siyam kedilerinin asıl kökenleri Tayland şehrine bağlıdır.

Siyam kedileri sahiplerine her zaman sadık kalırlar. Bu çeşit kedilerin ortak özellikleri arasında üstün bir zekâ gücüne sahip olmaları vardır. Çok ileri düzeyde bir zekaya olan siyam kedilerinin bakımı biraz emek istese de sahipleri onlara tıpkı bir bebek gibi davranırsa bir sorun kalmaz. Yalnızlıktan bunalan bütün insanlar bir siyam kedisi edinerek yalnızlıktan kurtulurlar.

Siyam Kedilerinin Yapıları

Tayland kökenli ırka sahip olan siyam kedilerinde mavi cam gibi gözler dikkat çeker. Siyam kedisi yavrusu sahibi olan kişiler güzel gözlere sahip olan bu canlıları titiz bir şekilde eğitirler. Oldukça hareketli bir vücuda sahip olan siyam kedileri kendilerine yöneltilen bütün bilgileri kayıt altına alırlar.

Bu önemli detay siyam kedilerinin üstün bir zekaya sahip olmalarının bir göstergesidir.  Siyam kedilerinin bakımı oldukça basittir. Yavru siyam kedileri özel beslenme biberonlarında süt ile beslenirken ileri yaş grubunda olan siyam kedileri ise vitamin içeren kedi mamaları ile beslenirler.

Siyam Kedisi Nerelerde Satılır

Siyam kedisi satış yerleri arasında ünlü pet shop mağazaları ilk sırada yer alır. Siyam kedisi sahiplendirme konusunda bu tarz pet shoplardan bilgi almak mümkündür. Siyam kedisi edinmek isteyenler evcil hayvan barınaklarındanda destek alabilirler.

Cana yakın özellikleri ile dikkat çeken siyam kedilerinin tüyleri yumuşak bir yapıya sahiptir. Hemen hemen her gün tüylerinin taranmasını isteyen siyam kedileri ev ortamlarında eğlenceli anların yaşanmasına neden olur.

Siyam Kedileri Fiyatları

Sevimli hareketleri ile gönülleri okşayan siyam kedileri sahiplerine alıştıklarında onlara en iyi dost olurlar. Siyam kedisi fiyatları ırkına ve yaşına göre farklılık gösterir. İnsanlarla iletişimi oldukça kuvvetli olan siyam kedileri hemen hemen her zeminde uyuma özelliğine sahiptir. Genellikle sıcak ortamları seven siyam kedileri pratik bir zekaya sahiptir. Tuvalet alışkanlıkları kısa sürede öğrenilen siyam kedileri bulundukları her ortamda sevimli hareketler yaparak dikkat çekerler. Özel oyuncakları olmayan siyam kedileri rengarenk ip yumaklarıyla oynamaktan büyük bir keyif ve haz alırlar.

Siyam Kedisi Sahiplendirme İçin Gerekli Olan Şeyler?

Siyam kedisi sahiplendirme için kedinizi hayvan barınaklarına emanet edebilir yahut internet sitemize ilan verebilirsiniz.

Ücretsiz Siyam Kedisi Sahiplenebilir miyim?

Ücretsiz siyam kedisi sahiplenme mümkündür. Teşvik amaçlı açılan sahiplendirme sitemizden yahut barınaklardan sahiplenebilirsiniz.

Satılık Siyam Kedisi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Neler?

Satılık siyam kedisi alırken, satış yapan şahıs ya da firmaların yasal satıcı olup olmadıklarına dikkat edin.

Siyam Kedisi Fiyatları Ne Kadar?

Siyam kedisi fiyatları için sitemizdeki satılık ilanlarına bakabilirsiniz.

Siyam Kedisi Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Siyam kedisi yavrusu veterinerlerin yaptığı açıklamalara göre 3 aydan evvel annesinden ayrılması doğru olmayacağından alınırken en az 3 aylık olmalıdır.

Satılık Siyam Kedisi Yavrusu Satın Alma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Neler?

Satılık siyam kedisi yavrusu satın alma işlemi yaparken yasal bir şekilde alıp almadığınızdan emin olmanız önemlidir.

Siyam Kedisi Sahiplenme İlanı Nasıl Verilir?

Siyam kedisi sahiplenme ilanı vermek için, sahiplendirmeye teşvik amaçlı kurulan sitemize giriş yaparak ilan verebilirsiniz.

Siyam Kedisi Sahiplenme Şartları Nelerdir?

Siyam kedisi sahiplenme işlemleri için gerekli olan evrak ve belgeler ile hayvan sahiplenebilirsiniz.

Siyam Kedisi Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Siyam kedisi satılık ilanı vermek için bu amaçla açılan internet sitemize giriş yaparak ilanınızı verebilirsiniz.

Satılık Siyam Kedisi Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık siyam kedisi yavrusu fiyatları özellikleri doğrultusunda farklılık gösterir. Sitemizde fiyatları öğrenebilirsiniz.