KediSarman Kedi kategorisinde 13 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Sarman Kedi

Genellikle ırk olarak bilinen Sarman kediler aslında tüy rengini belirtmek için kullanılan bir tanımdır. Tekir ve Ankara kedileri dahil birçok kedinin de sarman olanları mevcuttur. Sarman; kürk rengi, sarı ve hafif kızıl renkte olan kedilere verilen isimdir. Daha çok Tekir kedilerde görülen bu kürk rengine belirttiğimiz gibi diğer kedi ırklarında da rastlamak mümkündür. Özellikle satılık Sarman kedi seçeneklerinde özel cins kediler mevcuttur.

Sarman Kedilerin Özellikleri

Sarmanlar ev kedisi olarak yaşayabilen, tembelliği seven hayvanlardır. Tembelliği sevmeleri onların kolayca kilo almalarına neden olabilmektedir. Fakat bazı zamanlar da yerinde durmayan bu canlılar evin her yerinde dolaşabilmekte ve gördüğü her yüksekliğe çıkabilmektedir. Davranış özellikleri, hareketleri ve karakterleri genel olarak Tekirlere benzeyen bu canlılar boyut ve bazı alışkanlıkları yönünden Tekirlerden farklıdır.

Sarman Kedi Bakımı

Kedi bakımı aslında çok da zor olmayan fakat dikkat edilmesi gereken noktaları bulunan bir iştir. Etrafınızda daha önce kedi beslemiş ya da şu anda kedi besleyen birine danışmanız kedi eğitiminde tecrübeli kişiler tarafından aydınlatılmanıza yarar ve bu kişilerin deneyimledikleri ile kedinize daha doğru bakım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir kedi sahiplenmeye karar verdiyseniz bir veteriner hekime danışmak en doğru karar olacaktır. Sarman kedi sahiplenme ile bir canın sorumluluğunu aldığınızı da unutmayınız.

Öncelikle Sarman kedinizin günlük olarak mama kabı ve suyunu değiştirmeniz ve eğer tuvalet eğitimi var ise kumunu da temizlemeniz gerekmektedir. Kedi şampuanı kullanarak iki haftada ya da ayda bir yıkamanızı önerdiğimiz bu kediler suyu sevmeyebilir. Bu konuda ona hassas davranmalısınız ve ısrarcı olmamalısınız. Size güvendikten sonra; kedinizi öperek ve kafasını okşayarak yıkamayı deneyebilirsiniz.

Sarman Kedilerin Eğitimi

Sarman kedilerin eğitiminde dikkat etmeniz gereken nokta, saldırgan davranışlar sergileyen kedinize sizi rahat bırakması için mama ya da oyuncak vermenizi yanlış algılamasıdır. Bu durumda yaptığının doğru ya da yararlı olduğunu düşünen kediniz aynı saldırgan davranışlara devam edebilir. Eğitimin çok önemli bir konu olduğu evcil hayvanlarınız için titiz davranmanız, alacağınız sonuçları olumlu etkiler. Daha bebekken annesinden bir şeyler öğrenmeye başlayan Sarman kedi yavrusu ise, sizlerden kolaylıkla tuvalet eğitimi alacak canlılardır.

 Sarman Kedi Fiyatları

Bu kürke sahip birçok Tekir bulunduğundan dolayı, satılık Sarman kedi bulamayabilirsiniz. Tüy rengi, göz rengi ya da eğitimi ile dikkat çeken bir Tekir ya da Ankara kedisi satılık Sarman kedi statüsünde satılabilir. Fakat barınaklarda ve sokaklarda rastladığımız bu sapsarı tüylü, patili dostlarımız bizlere sevgi isteyerek baktıklarından dolayı, onlara yuvamızı açmamız en doğru seçim olacaktır.

Sarman kediler genellikle yaygın olarak bulunduğundan dolayı fiyat bilgisi de pek belli değildir. Özel cins kediler de Sarman olduğundan dolayı, Sarman kedi fiyatları kediden kediye göre de değişiklik gösterir.

 

Sarman Kedi Sahiplendirme Nasıl Yapılır?

Sarman kedi sahiplendirme işlemleri için gerekli evrak ve belgeler vardır. Bu evrakları tamamlayıp işlemleriniz hallolduktan sonra kedi sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz Sarman Kedi Sahiplenme İçin Nereye Başvuru Yapmalıyım?

Ücretsiz sarman kedi sahiplenme İçin hayvan barınaklarına yahut çeşitli ilanların olduğu internet sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Satılık Sarman Kedi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Satılık Sarman kedi alırken yasalara uygun bir alışveriş olup olmadığını dikkat etmelisiniz.

Sarman Kedi Fiyatları Ne Kadar?

Sarman kedi fiyatları kedinin rengine ve cinsine göre değişir. Genel fiyat hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizde bulunan ilanları inceleyebilirsiniz.

Sarman Kedi Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Sarman kedi yavrusu alınırken en az 3 aylık olmalıdır.

Sarman Kedi Sahiplenme İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Sarman kedi sahiplenme ilanı vermek için bu amaçla açılan internet sitemize giriş sağlayarak ilan verebilirsiniz.

Sarman Kedi Sahiplenme Şartları Nelerdir?

Her hayvanı sahiplenmek İçin gerekli bazı prosedürler vardır. Sarman kedi sahiplenme için gerekli prosedürleri yerine getirmelisiniz.

Sarman Kedi Satılık İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Sarman kedi satılık ilanı vermek için, sahiplendirmeye teşvik amacı ile kurulan internet sitemize giriş yapabilir hayvanınızın bilgileri ile birlikte ilan paylaşabilirsiniz.

Sarman Kedi Yavrusu Satın Almada Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sarman kedisi yavrusu satın alma işlemlerinde hayvanın yaşına ve satıcının yasal yollarla satıp satmadığına dikkat etmelisiniz.

Satılık Sarman Kedi Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Sarman kedi yavrusu fiyatları genel olarak bütçelere hitap edebilir oranda seyreder.