KöpekAlabay Alabai kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Alabay Alabai

Dünyanın en eski köpek ırkları arasında bulunan Alabay ya da Alabai köpekleri, çok uzun yıllardır insanlarla birlikte yaşamaktadır. Yaklaşık olarak 4000 yıl öncesine dayanan geçmişiyle Tibet halkı tarafından keşfedildiği bilinir. Çok başarılı bir çoban köpeği olan bu köpekler, dev ırklar arasında yer alır. Orta Asya çoban köpeği olarak da bilinen bu ırk, son derece dayanıklı ve zorlu iklim şartlarından kolay kolay etkilenmeyen bir ırktır.

Kendinden oldukça emin ve dik duran bu köpek, görenleri kendine hayran bırakan bir köpektir. Bir Satılık Alabay Alabai almayı düşündüğünüzde, bu köpeklerin gelişimleri ve karakterleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Alabay Alabai Özellikleri

Son derece güçlü ve kaslı bir yapıya sahip olan Alabay köpekleri, çobanlıkta nam salmış olsa da koruma ve bekçilikte de bir o kadar başarılıdır. Avcılık konusunda da kendini ispatlamış olan bu ırk, satılık Alabay Alabai arayanlar için çok sadık köpeklerdir. Erkek ve dişiler arasında belirgin bir boy ve ağırlık farkı bulunur.

Erkek Alabay köpekleri neredeyse 90 cm kadar yüksekliğe sahip olabilirken, dişilerde 70 cm civarında olmaktadır. Kilo olarak da erkekler 75 kg kadar olabilirken, dişiler sadece 45 kg civarı olurlar. Ortalama yaşam süreleri 12-15 yıldır.

Alabay Köpeğinin Karakteri

Bir Alabay Alabai yavrusu aldığınızda, ilk anlardan itibaren liderin siz olduğunu ona kabul ettirmeniz gerekir. Bu köpekler dominant karakterli köpeklerdir ve yetişkin olduklarında liderliği ele almak için çok geç olabilir. Her çoban köpeğinde olduğu gibi bağımsızlığını seven bu köpekler, ailesiyle vakit geçirmeyi de oldukça severler. Özellikle yavruyken oldukça oyuncu olan bu ırk, yetişkinliğe yaklaştıkça daha ağırbaşlı ve sakin bir karaktere bürünür. Çocuklarla ve diğer köpeklerle arası orta seviyede olan bu köpekler, iri cüsselerinin farkında olmadan çocuklara istemeyerek zarar verebilecekleri için yalnız bırakılmamalıdır.

Avcılık konusunda bekçilik ve çobanlık kadar iyi olmasa da sürülerin başındayken vahşi hayvanların kokusunu kilometrelerce uzaktan alır ve sürüsünü uyarır. Bu köpekler sahiplerini korumak için kendilerini bile feda edebilecek kadar korumacı ve itaatkârdır. Çok zeki bir ırk olan bu köpekler, sahipleri ile arasında bağ kurduktan sonra onların dediklerini ikiletmezler. Alabay Alabai Sahiplendirme ilanları üzerinden bu köpeklere ulaşmanız mümkündür.

Alabay Köpeği Bakımı

Alabay köpekleri oldukça bağımsız köpeklerdir. Kişisel bakımları konusunu küçüklükten alıştırmadığınız takdirde, ilerleyen dönemlerde bu konularda zorluk çıkarabilmektedir. Tasma eğitimi de küçüklükten itibaren verilmeli, aksi halde tasmayı takmakta zorlanabilirsiniz. Eğitimlerini sizinle arasında kurduğu bağa göre şekillendiren bu köpekler, baskı ve şiddetle eğitimde kesinlikle söz dinlemezler.

Oldukça sık ve iki katmanlı kürk yapısı bulunan Alabay köpeklerinin haftalık birkaç kez fırçalanması gereklidir. Tırnak kesimlerinin de takip edilmesi gerekir. Alabay Alabai fiyatları yaşadığınız bölgeye ve köpeğin secereli olup olmayışına göre değişiklik gösterir.

Alabay Alabai

Birçok köpek arasında ırkı cinsi ve görüntüsü ile birlikte bir sürü köpek sever için oldukça zeki ve akıllı olan Alabay alabai türü köpekler en fazla sahiplenilen türlerden biridir. Her zaman iyi bir bekçi köpeğidir.

 

Sitenizde ki Alabay Alabai yavru köpekleri Hangi Ülkeye Özgü Bir Cinstir ?

Sitemizde bulunan Alabay Alabai yavru köpekleri Tibet’e özgü bir köpek türüdür.

 

Alabay Alabai yavru Köpek cinsi Hangi tür köpek klasmanına girer ?

Sitemizde bulunan Alabay Alabai yavrusu köpekler çoban köpeği ve bekçi köpeği kısmında yer almaktadır.

 

Alabay Alabai sahiplendirme işlemleri uzun mu sürüyor ?

Hayır. İstenilen Alabay Alabai sahiplendirme işlemleri kısa sürede gerçekleşmektedir.

 

Alabay Alabai sahiplenme satılık fiyatları nedir ?

Sitemizde bulunan Alabay Alabai sahiplenme ve satılık fiyatları yavru olması ile değişim göstermektedir.

 

Alabay Alabai yavrusu satın alma durumunda aynı anda birden fazla alım sağlanabilir mi ?

Alabay Alabai yavru satın alma işlemlerinde birden fazla aynı anda satın almak mümkündür.

 

Sitenizde bulunan satılık ilanı olan Alabay Alabai cinsi köpeklerin özellikleri nelerdir ?

Sitemizde satılık ilanı olarak bulunan Alabay Alabai cinsi köpeklerin özellikleri oldukça fazladır. Alabay Alabai türü köpek cinsleri oldukça fazla tercih edilen çoban köpeği türüdür Bu sebeple de birçok konuda hem korumacı olmaları sebebiyle hem de güçlü yapıları ile tercih edilmektedirler bakımları ise oldukça zor olan Alabay Alabai cinsi köpekler aşıları ihmal edilmeden en iyi şekilde bakımı sağlanarak sahiplenmek isteyenlerin en çok sevdiği türlerden biridir. Özellikleri ise aşağıdaki gibidir,
Boyları 69 cm olabilmektedir
ortalama olarak 65 kg olmaktadır
uzun boyları ve yapılı cüssesiyle koruyucu bir bekçi köpeği olarak da adlandırılır
Tibet tarafında yetişen ve oraya özgü bir cins olmaktadır
eğitimi ise zorlayan bir cinstir

 

Sahiplenme ilanı verilen Alabay Alabai cinsi köpeklerin yaşam süresi nedir ?

Sahiplenme ilanı verilen Alabay Alabai cinsi köpeklerin yaşam süreleri ise 10 yıl olarak belirlenir

 

Alabay Alabai köpeklerinin geçmişi ne kadar süreye dayanır ?

Alabay Alabai köpeklerinin geçmişi 4000 yıla kadar dayanır.

 

AlabayAlabai köpekleri korumacı ve zeki mi ?

Alabay Alabai yavru köpekleri oldukça zekidir ve korumacı yapılarıyla birlikte bekçi köpeği olarak da görülür.
Bir sürü özelliği arasında Alabay Alabai köpekleri satılık ilanı her zaman mevcut mu yoksa belirli miktarda mı sitenizde bulunuyor ?
Sitemizde bulunan Alabay Alabai sahiplenme ilanı birçok seçenek itibariyle sayılı miktarda elimizde mevcuttur.