KediRussian Blue (Mavi Rus) Kedisi kategorisinde 12 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi

Son yıllarda evcil hayvanlar evimizin yeni üyeleri haline geldi. Ailemizin birer ferdi olarak kabul ettiğimiz bu minik dostlarımızdan birçok cins bulunur. Bunlardan en popüleri ise kedilerdir. Asaleti kendi kendine yetebilmesi zekâsı ve aşırı sevimliliğiyle bizi kendilerine bağlayan kedilerin günümüzde yüzlerce cins çeşitleri bulunmaktadır. Bu cins kedilerden en çok sevilenlerden biri de Russian Blue yani mavi Rus kedisidir.

Rusian Blue kedilerinin Karakteristik Özellikleri

Bağımsız karakterleri, sevimli görünüşleri, zekâları ve parlak tüyleriyle bilinen Russian Blue kedisi Avrupa’ ya getirilen ilk kedi ırklarından biri oluğu düşünülüyor. Bu kedi türleri alıştıktan sonra sahiplerine yürekten bir sadakatle bağlanır. Son derece naif olan bu cins kediler yabancılara karşı oldukça soğuk kanlıdır. Enerjik bir kedi olmalarına rağmen asla kontrolsüz davranmazlar. Oldukça rutinine bağlı ve titiz olan bu ırk kediler, genelde aynı saatte uyumaya, aynı saatte yemek yemeye ve aynı saatte oyun oynamaya alışıktırlar. Oldukça temiz ve titizdirler özellikle kumlarının temiz olmasına karşı oldukça hassastırlar. Sakinliği ve naifliği ile evde yaşamaya çok uygun bir ırktır.

Russian Blue Kedilerinin Beslenmeleri

Russian Blue kedileri az miktarda karbonhidrat ile beslenirler. O yüzden mama alırken karbonhidrat oranı düşük protein oranı yüksek bir mama tercih edilmelidir. Su konusunda oldukça hassas olan bu ırk kediler için kuru mama yerine yaş mama tercih edebilirsiniz. Satılık Rusian Blue kedisi yemek yeme saatleri konusunda oldukça dikkatlidirler ve aynı saatte yemek vermediğiniz takdirde minik dostunuz strese girebilir.

Russian Blue Kedilerinin Bakımları

İpek gibi yumuşak, parlak ve gri tüylere sahip Russian Blue kedisi sık sık yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Russian Blue yavrusu genellikle kendi bakımlarını kendilerini yalayarak yapar ve size bakım için ihtiyaç duymazlar. Bazen derinin yağ dengesini ortalamak ve tüy dökülmesini azaltmak için hastada iki defa taramanız gerekebilir. Russian Blue kedisi sahiplendirme taranmaktan oldukça keyif alırlar ve size zorluk çıkarmazlar. Özel bakım gerektirmeyen bu ırk kedileri periyodik bakımları haricinde başka bakımları yoktur.

Russian Blue Kedilerinin Fiziksel Özellikleri

Genellikle orta büyüklükte olan bu Russian Blue kedileri hava soğuyunca tüylerini iki katına çıkarırlar ve olduklarından daha büyük görünürler. Koyu gri kısa parlak tüyleri vardır. Yavru Russian Blue kedisi gözleri doğdukları zaman sarı iken büyükleri zaman göz renkleri canlı bir yeşile dönüyor. Beslenme alışkanlıklarına bağlı olan bu ırk kediler genel olarak kaslıdırlar. Ortalama ömürleri 15 yıl iken bazı Russian Blue kedileri 20 hatta 25 yıl yaşayabilmektedir.

Russian Blue Kedilerini Sahiplenmek

Bu ırk kediler safkan ırk oldukları için kolay bulunmazlar. Bu yüzden Russian Blue sahiplendirme oldukça zor yapılır. daha çok satılık Russian Blue kedileri bulunurken, en çok sahiplendirilen ise yavru Russian Blue kedileridir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi

Rusya’ya bağlı olarak türü belirlenmiş bir kedidir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Karakter Özellikleri Nasıldır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi karakter özellikleri meraklı, sinirlendiklerinde saldırgan, oyunu seven ve sevilmek isteyen bir yapıya sahiptirler.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi bakımı hafta da bir kez taranarak gerçekleştirilir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Yaşam Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi yaşam koşulları ev ile uyumludur. Evlerde tek başlarına kalmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Ömrü Ne Kadardır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi ömrü iyi bakıldığı takdirde on beş yıl kadardır.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi kuru mama ve yaş mama ile gerçekleştirilir. Yaş mama haftada iki kez verilebilir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Fiyatları Nasıldır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi sitemizde verilen ilanlarda sahipleri tarafından verilen ilanlara göre değişkenlik gösterir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Yavrusu Satın Alma Fiyatları Nasıldır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi yavrusu satın alma fiyatları satıcılara göre değişkenlik gösterir. Yaş ve bakımı fiyatta etkilidir.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Sahiplenmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi sahiplenmek için sitemize üye olarak kedilere bakmalısınız. Ardından size en uygun olan kediyi fiyatına göre sahiplenebilirsiniz.

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi satılık ilanı sitemiz üzerinden üye olunarak verilebilir.

Yavru Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi Nasıl Sahiplenilir?

Yavru Russian Blue (Mavi Rus) Kedisi sahiplenilmesi işlemi kediler daha yavruyken gerçekleşir. Sitemiz üzerinden yavru kedi ilanlarını takip ederek sahiplenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.