KöpekPitbull kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Pasaportu olan pitbulların ilanını verebilirsiniz, sahipleniyorum.com gönderilen ilanların tümünü pasaportlu ve kayıt altına alınmış varsaymaktadır. Sahiplenmek istediğiniz yavrunun pasaportunu muhakkak sorunuz.

Pitbull Yavrusu

Amerika kökenli olan Pitbull’lar 19.yüzyıldan günümüze kadar gelmiştir. İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve bazı Teriyer ırkların bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Ülkemizde ve dünyanın pek çok ülkesinde yasaklı olan ve korkunç bir köpek olarak lanse edilen bu canlılar, yanlış yetiştiricilerin kurbanı olmuşlardır. Bu kadar kötü şöhrete sahip olmalarında en büyük pay, çok güçlü bir çene yapısı olması ve sahiplerinin bu gücü kullanmak istemesidir.

Sahiplerinin ne verdiğine bağlı olarak karakterleri gelişen Pitbull ırkı, doğru ellerde bebek bakıcılığı yapan, evlerin sevimli ve dost canlısı üyeleri olmaktadır. Kulak kesimi gibi operasyonlara maruz kalan Pitbull köpekleri, daha sert ve korkutucu göstermek için seçilen bir yöntemdir. Bu yönteme başvuran kişilerin köpekleri de o şekilde yetiştirilmektedir. Satılık Pitbullilanları üzerinden bu köpeklere ulaşmanız bir hayli zordur, ülkemizde beslenmesi yasak olan bir ırktır.

Satılık Pitbull

İri yapısı ile dikkat çeken bir köpek cinsi olan Pitbull, aynı zamanda iyi bir ev arkadaşı olarak tercih edilmektedir.

Pitbull Özellikleri

Pitbull köpekler en akıllı köpek ırkları arasındadır. Sahibine olan bağlılığı ve itaati son derece yüksek olan Pitbull’lar, koruyucu içgüdüleri de yüksek olan canlılardır. Satılık Pitbull aramaya başladığınızda, eğitimi konusunda son derece tutarlı ve disiplinli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Spor köpeği sınıfında bulunan Pitbull’ların en belirgin özellikleri güçlü ve dayanıklı yapılarıdır.

Son derece çevik ve enerjik olan bu köpeklerin, egzersizlerinin düzenli yaptırılması gerekir. Savaş köpeği olarak lanse edilen bu köpekler, istenildiği takdirde çok tutarlı ve uyumlu bir ev hayvanı olmaktadır. Dövüşlerde kullanılmak için üretilmiş olan bu ırk, köpek dövüşlerinin engellenmesinin ardından spor köpeği olarak tanıtılmaya başlanmıştır. Bekçi köpeği olarak da son derece başarılı olmaktadır.

Pitbull Karakter Özellikleri

Ülkemizde medyanın etkisi, yanlış yetiştiricilerin kurbanı olması ve insanların önyargıları sonucu yasaklı ırklar arasında bulunan Pitbull’lar, kendi doğalarına bakıldığında insanları ısırmaya bir yatkınlıkları bulunmaz. Ancak ne şekilde eğittiğine bağlı olarak değişen bu durum, bu köpekleri saldırgan yetiştiren insanlar dolayısıyla pek çok insana zarar verdikleri de bilinir. Bir Pitbull yavrusu aldığınızda, bu köpekler üzerinde şiddet ve baskı kurmadan bir eğitim sistemi kurmalı ve disiplinli olarak bu süreci yönetmelisiniz.

Saldırgan ve korumacı bir içgüdüye sahip olan bu canlılar, eğitimler sonucu muhteşem bir aile köpeği olmaktadır. Çocuklarla arası son derece iyi olan bu köpekler, insanlarla ilişkiyi ve kendini sevdirmeyi seven köpeklerdir. Havlama yatkınlığı orta düzeyde olan bu ırk, eğitimler sonucu gerekmedikçe havlamayan bir köpek haline gelir. Pitbull sahiplendirme ilanları genel olarak sosyalleştirme eksikliği bulunan Pitbull’lar sebebiyle verilmektedir.

Pitbull Bakımı

Pitbull köpekleri kısa ve sert tüy yapısına sahiptir. Haftalık olarak birkaç kez taramanın yeterli olduğu bilinir. Soğuk havalara karşı dayanıksız olan bu köpekler, daha korunaklı alanlarda tutulmalıdır. Günlük belli süre egzersiz ve spor ihtiyaçları karşılanmalıdır. Pitbull fiyatları yaşanılan bölgeye ve seceresine göre değişim gösterir.

Pittbull sahiplendirme internet sitemiz sayesinde oldukça kolay olmaktadır. Sitemizde bulunan ücretli ya da ücretsiz ilanlar ile sahiplendirme yapmak mümkün olmaktadır.
İnternet sitemiz sayesinde ücretsiz olarak ilan vermeniz mümkündür. Aynı zamanda birçok kişi ücretsiz pitbull ilanı vermektedir.
Satıcıların ilan şartlarına göre satılık Pitbull fiyatları değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda bu tür ilanlar arasında ücret istemeyen ilanlar da bulunmaktadır.
Pitbull fiyatları olarak internet sitemizin bir tercihi bulunmamaktadır. Bu tür fiyatlandırmalar tamamen alıcı ile satıcı arasında gerçekleşmektedir.
Herhangi bir ücret ödemeden pittbull sahiplenme için de internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
İnternet sitemizden pittbull sahiplendirme fazla detaya inmeden en basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
Sitemizde bulunan ilanların niteliğine göre Pittbul satılık ilanı konusunda daha uzun süreli ilan gösterimi mümkün olmaktadır.
Satılık Pitbull yavrusu aynı zamanda insanların tercih ettiği köpek cinsleri ile ilgili ilanları kapsamaktadır.