KöpekPembroke Welsh Corgi kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Pembroke Welc Corgi

İngiltere kökenli olan bu cins, Flamanca’da ‘cüce köpek’ anlamına gelen Corgi ismiyle tanınırlar. Vücut yapılarına göre oldukça kısa bacakları ve kocaman dik kulakları ile dikkatleri üzerine çeken bu köpekler, bilinenlere göre Kraliçe 2. Elizabeth’in en sevdiği köpek ırkıdır. Çoban ve av köpeği sınıfında bulunan bu ırk, dış görünümü açısından tilkiye benzetilir.

Çok kısa bir kuyruğa sahiptirler. Günümüzde daha çok ev yaşantısına adapte edilen bu köpekler, ev yaşamı için uygun köpeklerden biridir. Genel olarak insan canlısı olan bu köpekler, insanlarla anlaşma konusunda sorun yaratmazlar. Satılık Pembroke Welc Corgi ilanları üzerinden bu köpeklere erişiminiz mümkündür.

Pembroke Welc Corgi Ne Tür Özelliklere Sahiptir

Oldukça yaramaz olan görünümleri ve kısacık bacakları ile ilk bakışta dikkatleri üstüne toplayan Pembroke Welc Corgi köpekleri, oldukça eski dönemlerden beri varlıklarını sürdürüyor. Satılık Pembroke Welc Corgi aramadan önce bu köpeklerin ev içi yaşamları ve karakterleri hakkında bilgi edinmeniz önerilir. Dişi ve erkeklerde ortalama olarak 25 cm yükseklik ve 12 kg ağırlıkları bulunur.

Ortalama yaşam süreleri 13 yıl olarak bilinir. Tüm bunlar beslenme düzeni, sağlıkları ve çevresel faktörlere göre değişim gösterir.  Küçük köpek ırkları arasında bulunan Corgi, bunun yanı sıra oldukça güçlü ve dayanıklı bir köpektir. İlk bakışta hiç kuyruğu olmadığı düşünülse de aslında küçük bir kuyruğa sahiptir, ancak tüylerinden dolayı görünmezler. Su geçirmeyen bir kürk yapısı olduğu bilinir.

Pembroke Welc Corgi Karakteristik Özellikleri

Bir Pembroke Welc Corgi yavrusu aldığınızda, en kısa süre içinde eğitimlerine başlamanız tavsiye edilir. Doğru yaklaşımlar ve eğitimler sonucunda insan yaşamına kusursuz bir uyuma sahip olabilirler. Çoban köpeklerinin birçoğunda bulunan koruma içgüdüsü Corgi’de de bulunur ve ailesine bağlılığı da bir hayli yüksektir. Çok zeki olan bu köpek ırkının eğitime yatkınlığı da yüksektir ve kavramaları çok hızlıdır. Küçüklükten itibaren doğru sosyalleştirme ve eğitim adımları atlanmış olan bu ırkta, havlama yatkınlığı yüksektir, ayrıca diğer köpeklere ve hayvanlara agresif tutumlar sergilerler.

Yabancılara karşı her zaman temkinli olan bu köpekler, koruma içgüdüleri dolayısıyla sahibini uyarmak için kesintisiz havlama özelliği sergilerler. Bu da apartman yaşamı için oldukça sıkıntılı bir durumu beraberinde getirir. Pembroke Welc Corgi sahiplendirme ilanları genel olarak havlama sorunu sebebiyle verilir. Ancak zamanında doğru sosyalleştirme ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür.

Pembroke Welc Corgi Bakımları Nasıl Yapılır

Çift katmanlı ve kalın tüy yapısı olan Corgi’ler haftada birkaç kez taranmalıdır. Sahipleri ile zaman geçirmeyi çok seven bu köpekler, yalnız kaldıklarında zorluk yaşarlar. Bu durumun önüne geçmek için küçüklükten itibaren yalnızlığa alıştırılması gerekir. Hareketli bir ırk olması sebebiyle düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar. Günlük koşu ve yürüyüşler onlar için yeterlidir. Pembroke Welc Corgi fiyatları secere durumu ve bölgeye göre değişim gösterir.

 

 

 

Pembroke Welsh Corgi

Köken olarak Galler kökenli bir köpek cinsi olan bu köpek aynı zamanda bir sığır köpeği olarak bilinmektedir.

Pembroke Welsh Corgi sahiplendirme nasıl yapılıyor?

İnternet sitemiz sayesinde ücretsiz olarak Pembroke Welsh Corgi sahiplendirme yapabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitemizde daha farklı ilanlara da ulaşabilirsiniz.

Satılık Pembroke Welsh Corgi nerede bulabiliriz?

Sitemiz köpek sahiplenmek isteyen ya da satılık Pembroke Welsh Corgi köpek arayanlar için hizmet veriyor.

Pembroke Welsh Corgi fiyatları ne kadardır?

Ortalama bir fiyat vermek mümkün olmamakla birlikte bunun yanında bu tür köpeklerin satın alınması için uygun fiyatları internet sitemizde bulabilmeniz mümkündür.

İnternet sitenizde Pembroke Welsh Corgi yavrusu bulunuyor mu?

İnternet sitemizi incelediğinizde Pembroke Welsh Corgi yavrusu çeşitlerini ve ırklarını tespit edebilmeniz oldukça kolaydır.

Pembroke Welsh Corgi sahiplenme ilanı verebiliyor muyuz?

İnternet sitemiz olanakları ile Pembroke Welsh Corgi sahiplenme ilanı vermek ücretsizdir.

Pembroke Welsh Corgi sahiplenme nasıl mümkün olmaktadır?

Pembroke Welsh Corgi sahiplenme için internet sitemiz üzerinden ilan sahibi ile görüşebilirsiniz.

Sitenizde ücretli Pembroke Welsh Corgi satılık ilanı var mıdır?

İnternet sitemiz üzerinde ücretli ya da ücretsiz Pembroke Welsh Corgi satılık ilanı bulunmaktadır.

Pembroke Welsh Corgi sahiplenme fiyatları ne kadardır?

İnternet sitemizde Pembroke Welsh Corgi sahiplenme fiyatları ile ilgili fiyat avantajları bulunmaktadır.

Satılık Pembroke Welsh Corgi yavrusu fiyatları ne kadardır?

Satılık pembroke welsh corgi yavrusu fiyatları hakkında internet sitemiz sizlere uygun fiyatlar sunmaktadır.

Pembroke Welsh Corgi yavrusu sahiplenme mümkün müdür?

3 ayını doldurmuş yavru köpeklerini Pembroke Welsh Corgi yavrusu sahiplendirme yapmak mümkündür.