KöpekPekinez kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Pekinez

Pekinez ırkının kökeni Çin’den gelmektedir. Ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmese de varlığı çok eski dönemlere dayanır. Süs köpeği sınıfında yer alan bu ırk, oldukça küçük bir yapıya sahiptir. Ortaya ilk çıktığı zamanlarda kötü ruhların kovulmasında en büyük yardımcı olduğu inanılan Pekinez, onu gören herkesin saygı duyması gereken bir ırktı.

İngiltere hanedanına hediye olarak gönderilmesinin ardından popülerlik kazanan bu köpekler, zaman içinde tüm Avrupa’ya yayılarak herkesin tanıdığı bir köpek haline geldi. Ülkemizde de ev köpeği olarak beslenmesi oldukça popülerdir. Satılık Pekinez ilanları ile bu köpeklere ulaşmanız mümkündür.

Pekinez Irkının Özellikleri

Pek çok küçük ırk köpekte görülen kendini büyük görme yanılgısı Pekinez için de geçerlidir. Öyle ki bu durum bazen tehlikeli sonuçlara da yol açabilir. Kendinden çok daha büyük köpeklere bile kafa tutan yapısı ile hem kendilerini hem de sahiplerini tehlikeye atabilirler. Son derece cesur olan bu köpekler, havlama ve ısırma eğilimi gösterebilirler. Bir Pekinez yavrusu aldığınızda en kısa süre içinde eğitimlerine başlamanız, doğru ve yanlış hareketlerin neler olduğunu ona öğretmeniz gerekir. Dişi ve erkekleri neredeyse aynı kilo ve aynı yüksekliğe sahiptir.

Ortalama olarak yükseklikleri 25 cm, ağırlıkları ise 4 kg civarındadır. Daha çok bekçi ve kucak köpeği olarak varlığını sürdüren bu köpekler, genel olarak sakin ve yumuşak huyludur. İlk kez köpek besleyecekler için çok önerilmeyen bu ırk, oldukça inatçı ve eğitim konusunda zorluk çıkarabilen bir ırktır. Pekinez sahiplendirme ilanları genel olarak bu sebeplerle açılmaktadır. Deneyimli kişiler bu konularda zorluk yaşamayacaktır.

Pekinez Nasıl Bir Karaktere Sahiptir?

Satılık Pekinez aldığınızda, ufacık bir köpekle karışılacaksınız. Yavruyken ağırlığı gramla ölçülen bu köpekler, son derece uzun ve ipeksi tüylere sahiptir. Eğitimleri konusunda baskıcı ve sert tutumlardan uzak durulması gerekir. İnatçı olan karakterleri ile eğitimlere sıcak bakmaması sizlere zorluk çıkarabilir. Kendini tehlikeye atma konusunda tereddüt yaşamayan bir ırk olması sebebi ile gezintiler esnasında sahiplerinin dikkatli olması gerekir.

Bebeklikten itibaren doğru sosyalleştirme adımları izlenmeli, bu tarz durumların en erken dönemde önüne geçilmelidir. Sahibine çok bağlı olan bu köpekler, genel yaşamlarında uysal ve sakin köpeklerdir. Ancak ufak bir değişiklik ya da tehlike sezdiğinde kesintisiz olarak havlama özelliği göstermesi apartman yaşamı içinde sorun çıkarabilir. Yabancılara karşı her zaman temkinli yaklaşan bu köpekler, gereksiz samimiyeti sevmezler.

Pekinez Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pekinez ırkı oldukça uzun ve iki katmanlı bir tüy yapısına sahiptir. Düzenli olarak bakım gerektiren bu tüylerinin günlük olarak fırçalarla taranması gerekir. Yere çok yakın bir köpek olmasından dolayı, toz ve alerjen tehlikesine sürekli olarak açıktır. Ayrıca obeziteye olan yatkınlıklarından dolayı düzenli egzersiz ve kontrollü beslenme uygulanmalıdır. Pekinez fiyatları bölgeden bölgeye değişim gösterir.

Satılık Pekinez

Kısa boylu ve aynı zamanda uzun tüylü bir köpek cinsi olarak bilinen bu sevimli köpekleri internet ortamından edinebilirsiniz.

Pekinez fiyatları ne kadardır?

İnternet sitemizde bulunan ilanlarda uygun Pekinez fiyatları hakkında yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pekinez yavrusu sitenizde bulunuyor mu?

İnternet sitemizde Pekinez yavrusu satışı da bulunmaktadır.3 ayını doldurmuş yavru köpekleri internet sitemizde bulabilmek mümkündür.

Pekinez sahiplenme ilanı ücretsiz midir?

Kolay bir şekilde ücretsiz olarak Pekinez sahiplenme ilanı vermek sitemiz ile mümkündür.

Pekinez sahiplenme koşulları nasıl sağlanıyor?

Pekinez sahiplenme koşulları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitemizi kullanabilirsiniz.

Pekinez satılık ilanı nasıl veriliyor?

Pekinez satılık ilanı verebilmek için bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Sitemizden basit birkaç adımla ilan verebilirsiniz.

Pekinez sahiplenme fiyatları ücretli midir?

İnternet sitemizde Pekinez sahiplenme fiyatları hakkında bilgi almak için muhtelif ilanları takip edebilirsiniz.

Satılık Pekinez yavrusu satışı mümkün müdür?

İnternet sitemizde satılık Pekinez yavrusu için yavrunun 3 ayını tamamlaması gerekmektedir.

Pekinez yavrusu sahiplenme için ücretsiz ilanlar var mıdır?

Pekinez yavrusu sahiplenme ile ilgili aynı zamanda ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz ilanlar bulunmaktadır.