KöpekMaltese Terrier kategorisinde 2282 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier

Yaklaşık 2800 yıl önce Malta’da ortaya çıktığı bilinen Maltese’ler, Malta köpeği olarak da bilinir. Küçük ırk bir köpek olan bu ırk, beyaz çok nadiren fildişi olabilmektedir. Süs köpeği sınıfında olan bu köpekler, geçmişte zenginler ve aristokratlar tarafından tercih edilen asil bir köpek sıfatı taşırlardı. Günümüzde ise kucak köpeği olarak adlandırılırlar.

Teriyerler arasında en küçük grupta yer alan Malta Teriyeri, oldukça nazik bir hayvandır. Satılık Maltese Terrier almayı düşündüğünüzde ilk olarak karakter özelliklerini biliyor olmalısınız. Çok küçük olduğu için korunmaya muhtaç olan bu köpekler, büyük köpekler tarafından çok ufak görülürler. Ancak küçük bünyelerine rağmen oldukça cesur olan bu canlılar başlarını belaya sokmaya eğilimlidir.

Maltese Terrier Özellikleri

Dişi ve erkeklerin ortalamaları göz önüne alındığında, yaklaşık olarak 20 cm yüksekliğinde ve 2 kg ağırlığındadırlar. Bir Maltese Terrier yavrusu 1 kilodan bile daha hafif olmaktadır. İpeksi ve uzun beyaz tüylere sahiptir. Hem tüy dökmemesi hem de antialerjik bir köpek oluşu sebebiyle ev köpekleri arasında en başlarda gelmektedir.

Dünyanın en popüler köpekleri arasında bulunan Malta köpekleri, genel olarak dost canlısı ve sakin köpeklerdir. Yalnız kalma konusunda başarılı olmayan bu ırk, satılık Maltese Terrier almak isteyenler tarafından özellikle dikkat edilmelidir. Yalnızlık kaygısı, bir diğer adıyla ayrılık anksiyetesine oldukça yatkın olan bu köpekler yalnızlıkla baş etmekte zorluk yaşarlar.

Maltese Terrier Karakter Özellikleri

Dünyanın en popüler ev köpeklerinden biri olan Malta köpekleri, oldukça sevimli ve minik köpeklerdir. Kucak köpeği olarak lanse edilmesinin sebebi ilgi delisi olmalarından kaynaklanır. İnsanlarla teması ve sevilmeyi aşırı derecede seven bu köpekler, insanlar olmadığında depresyon belirtileri sergiler ve oldukça havlar.

Havlamaya çok yatkın olan bu ırk, Maltese Terrier Sahiplendirme konusuna başvuranların ana sebeplerinden biri olmaktadır. Küçüklükten itibaren doğru eğitimler ile havlama alışkanlığından vazgeçebilen bu köpekler, yalnız kaldıklarında eşyalara da çiğneme ve kemirme yoluyla zarar verebilirler.

Maltese Terrier Köpeklerin İnsanlarla Olan Bağları

İnsanların her daim yakınında olmayı seven bu ırk, çocuklarla çok anlaşamaz. Bebeklerle ve küçük çocuklarla yalnız bırakılması tavsiye edilmez. Bu köpekler çok tüylü ve oyuncağa benzediği için oyuncak muamelesi gösteren çocukları ısırma eğilimleri vardır. Ancak bebeklikten itibaren birlikte büyüdüklerinde sorun teşkil etmezler. Diğer köpeklerle arası genel olarak iyi olan bu köpekler, yabancı insanlarla çok iyi anlaşır ve yeni insanlarla tanışmaya bayılırlar.

Sürekli olarak kendini sevdirmek isteyen Malta köpekleri, en zeki köpek ırklarından biridir. Sahibini mutlu etmeyi seven bu köpekler, etraflarına neşe ve mutluluk saçarlar. Küçük olmalarına rağmen oldukça hızlıdırlar. Sürekli havlama özelliği sebebiyle apartman yaşamı için zorluk çıkarabilir.

Maltese Terrier Bakımı Ne Şekilde Yapılır?

Bir Malta köpeği aldığınızda, önünüzde yıllar sürecek bir bakım süreci başlayacak demektir. Oldukça narin ve hassas yapıda olan bu köpeklerin, tüyleri de bir hayli narindir. Neredeyse 25 cm kadar uzayabilen bu tüyler, vücutlarının tamamını kapsar. Bu da günlük olarak her kısmın özenle taranmasını gerektirir. Bir gün bile taramadığınızda karışan tüyleri açmanız da bir hayli zordur. Ayrıca bembeyaz bir tüy yapısına sahip olduğu için sık sık yıkanması gerekir.

Malta köpeklerinde ağız ve gözlerinin etrafında sıklıkla lekelenmeler oluşur. Bu lekelerin önüne geçmek için düzenli olarak nemli bezler yardımı ile temizlenmesi gerekir. Ayrıca her kısa köpekte olduğu gibi, bu ırk da yere yakın olduğu için alerjik reaksiyonlara açıktır. Bunun için veteriner kontrolleri aksatılmamalıdır. Maltese Terrier Fiyatları secere ve boyutlarına göre değişim gösterir.

Satılık Maltese Terrier

Bu köpek cinsi 2800 yılından bu yana insanların yakın dostu olan Malta cinsi bir köpektir. Sevimli ve küçük yapısı ile tanınır.

Maltese Terrier yavrusu özellikleri nelerdir?

İnternet sitemizde satışa sunulan Maltese Terrier yavrusu özellikleri arasında fiyat ve yaş gibi unsurların yanı sıra görünüm olarak da çeşitlilik bulunmaktadır.

Maltese Terrier ilanları her gün yayınlanıyor mu?

Sitemizde her gün Maltese Terrier ilanları yayınlanmaktadır. En güncel ilanlara sitemizden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Maltese Terrier sahiplenme ülkemizde yasal mıdır?

Ülkemizde yaşını doldurmuş yavru ya da yetişkin Maltese Terrier sahiplenme yasal olup, internet sitemizden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Maltese Terrier satılık ilanı koymak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Sitemize üye olarak kolay bir şekilde Maltese Terrier satılık ilanı yapabilirsiniz.

Maltese Terrier sahiplenme fiyatları kaçtan başlıyor?

Köpeğin cinsine, yaşına ve satıcıya bağlı olarak internet sitemizde Maltese Terrier sahiplenme fiyatları değişmektedir.

Satılık Maltese Terrier yavrusu fiyatları hangi aralıkta belirleniyor?

Sitemizin hizmet politikaları gereği satılık Maltese Terrier yavrusu için değişik fiyatları görebilirsiniz.

Maltese Terrier yavrusu satın alma için yaş sınırı var mı?

Maltese Terrier yavrusu satın alma işlemleri için yavru köpeğin en az 3 aylık olması şartı aranmaktadır.

Satılık Maltese Terrier yavrusu fiyatları dışında ücretsiz sahiplenme mümkün mü?

Satılık Maltese Terrier yavrusu fiyatları ile ilgili internet sitemizde kesenize uygun aynı zamanda ücretsiz ilanlar mevcuttur.

Satılık Maltese Terrier fiyatları

Fiyat olarak baktığımızda satılık Maltese Terrier fiyatları gayet uygun olup, internet sitemizde güncel ilanları da takip edebilirsiniz.