KöpekMalamut kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Malamut

Dünyanın en eski köpek ırklarından biri olan Malamut’ lar, en eski evcil hayvanlardan biri olarak da bilinir. Asıl kökeni Kuzey Kutbu olan bu canlılar, çoğu zaman Sibirya Kurdu (Husky) ile karıştırılır. Ancak Malamut’ lar çok farklı bir köpek ırkıdır. Alaska kurdu olarak da bilinen bu köpekler, insanlar için oldukça yardımcı ve bir o kadar dost canlısı bir köpektir.

Yıllarca insanların kızaklarını çekmiş, yük taşımış, kutup ayılarını kaçırmış ve fok avlamada kullanılmıştır. Dev köpek ırkları arasında bulunan Alaska Malamut’ ları, bu görünümlerinin aksine oldukça sevecen ve neşeli bir köpek ırkıdır. Görenleri, asaleti ve heybetiyle büyüleyen bu ırk, satılık Malamut ilanları ile elde edilebilmektedir. Ülkemizin sıcaklığında beslenmesi çok uygun olmayan bu ırk, soğuk kutup özelliklerine adapte olmuştur.

Malamut Özellikleri

Malamut’ lar, dişi ve erkek olarak ortalama 65 cm yüksekliğe sahiptir. Aynı şekilde dişi ve erkeklerin ortalama ağırlıkları 35-40 kg olmaktadır. Ortalama yaşam süreleri 14 yıldır. Kürkleri kendi doğal alanları olan Kuzey Kutbuna uygun olarak iki katmanlı ve sık haldedir. Soğuk havalara adapte olmuş bu canlılar, sıcak ortamlarda ciddi uyum problemleri yaşarlar.

Kuyruk yapıları sırtlarına doğru kıvrımlı ve bol tüylüdür. Ayak tabanları kalın bir deriye sahiptir ve buz üzerinde yürümeye uygundur. Bahçeli bir ev için satılık Malamut ilanlarına bakmaya başladığınızda, bu köpeklerin iyi birer kazıcı olduklarını unutmamanız gerekir. Kolaylıkla çitlerin altını kazarak, bağımsızlıkları için kaçma eğilimleri gösterirler.

Malamut Yavru

Bir Malamut yavrusu aldığınızda, çok tüylü ve yuvarlak bir yapıya sahip olacaktır. Yürürken dengede duramıyor gibi duruşu, sürekli güler gibi bir yüz ve oyun oynamak için hevesli olacaklardır. Oldukça zeki ve eğitime müsait olan bu köpekler, küçük yaşlarda eğitime başlandığında oldukça sakin, uysal ve uyumlu bir köpek halini alır.

Her kurt köpeğinde olan bağımsızlık ve başına buyrukluk özelliğini Malamut’ larda da görmek mümkündür. Ancak sahibine olan bağlılığı ve sadakati ile bu sorunların önüne geçmek de mümkündür. Çocuklarla arası son derece iyi olan bu köpeklerin, diğer hayvanlarla ve yabancı insanlarla arası çok iyi değildir.

Malamut Köpeklerin İletişim Kurma Özellikleri

Özellikle kedilerden hoşlanmayan bu köpekler, küçüklükten itibaren doğru sosyalleştirildiklerinde daha iyi bir iletişim kurdukları da gözlenmiştir. Tüm bunların yanı sıra uluma ve zaman zaman havlamaya yatkınlıkları, Malamut sahiplendirme için kişileri mecbur bırakır. İçgüdüsel olan uluma davranışını dikkat dağıtma eğitimleri ile aşmanız mümkün olabilmektedir.

Ev ortamı için çok uygun olmayan bu köpekler, dev ırk grubunda olduğundan geniş bir alana ihtiyaç duyarlar. Ayrıca kazma eğilimleri ile zaman zaman halılarınızda ve kanepelerinizde de önüne geçilemeyen hasarlar meydana gelebilir. Dişilere göre erkekleri daha dominant yapıdadır ve daha disiplinli bir eğitim gereklidir.

Malamut Köpeklerinde İdeal Bakım Önerileri

Malamut’ lar çok sık bir kürk yapısına sahiptirler. Bu sebepten dolayı düzenli olarak taranma ihtiyacı duyarlar. Tüy dökmeye yatkınlıkları olan bu türün, özellikle sadece beyaz renkte olanı oldukça fazla tüy döker. Mevsim geçişlerinde bölgesel olarak daha yoğun tüy dökme dönemlerinde, günde birkaç taramanız bile gerekebilir. Herhangi bir koku yapmayan, yani kokmayan bir köpek ırkıdır.

Kirlenen tüylerinin döküldüğü için yıkanma ihtiyaçları bulunmaz. Senede 1 kez yıkama idealdir. Oldukça ilgi seven bir köpek olan Malamut’ lar, ilgisiz bırakıldıklarında depresyon eğilimi gösterirler. Egzersiz ihtiyaçları ve enerjileri yüksek olan bu canlılar, günlük olarak egzersize ihtiyaç duyarlar. Tempolu koşular ve yürüyüşler bu köpek ırkı için idealdir. Malamut fiyatları, cinsiyete, secereye ve yaşa bağlı olarak değişim gösterir.

 

Malamut

Diğer adı ile Alaska kurdu olarak bilinen bu köpek işçi bir köpek olarak bilinmektedir.

Malamut sahiplenme ilanı nasıl verilir?

Birçok farklı köpek cinsinin yanı sıra Malamut sahiplenme ilanı ile internet sitemizi kullanabilirsiniz.

Malamut sahiplenme için ne gerekmektedir?

İnternet sitemize ücretsiz üye olarak Malamut sahiplenme işlemlerine hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Malamut satılık ilanı nasıl verilir?

Sitemizin ücretli ya da ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz. Malamut satılık ilanı için ücretli seçenekler ile daha fazla kişiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Malamut sahiplenme fiyatları ne kadardır?

Malamut sahiplenme fiyatları genel olarak birçok açıdan insanların beklentilerini karşılayacak fiyatlar geçerlidir.

Satılık Malamut yavrusu nereden temin edilir?

Artık internet sitelerinden satılık Malamut yavrusu temin edebilirsiniz. İnternet sitemiz sizlere bu konuda hizmet veriyor.

Ücret olarak Malamut yavrusu sahiplenme aşamasında hangi özellikler geçerlidir?

İnternet sitemizde bulunan çeşitli köpek cinsleri ile ilgili ilanlar ile Malamut yavrusu sahiplenme mümkün olmaktadır.

Herkes Malamut yavrusu satın alma yapabilir mi?

18 yaşını doldurmuş hemen hemen herkes Malamut yavrusu satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Satılık Malamut yavrusu fiyatları ne kadar ücretlidir?

Gerek yetişkin gerekse de satılık malamut yavrusu fiyatları hakkında sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Satılık Malamut fiyatları dışında ücretsiz sahiplenme mümkün mü?

İnternet sitemizde aynı zamanda ücretsiz ilanlar da bulunmaktadır. Satılık Malamut fiyatları için ücretsiz ilanlarımıza bakabilirsiniz.

Malamut sahiplendirme sitenizde yapılabiliyor mu?

Köpek satın almak kadar Malamut sahiplendirme yine sizlere sunduğumuz hizmetler arasındadır.