KöpekJack Russell kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Jack Russel

Maske filminde köpeği Milo olarak popülerlik kazanan Jack Russel Terrier ırkı, kazı yapması ile tanınır. Tüm köpekler toprak ve çimleri kazmayı sevseler de, dünyanın en kazıcı köpeği Jack Russel’dır. En akıllı ve en kolay eğitilebilir köpekler arasında yer alan bu ırk, çok hareketli ve enerjisi bitmek bilmeyen bir ırktır. İngiltere kökenli olan bu köpek, küçük yapılı ama oldukça atletiktir.

Her fırsatta hareket etmeyi tercih eden bu köpekler yorulmak nedir bilmezler. Av köpeği sınıfında bulunan bu köpekler, bekçilik konusunda da başarılıdır. Bir ilahiyat öğrencisinin tilki avlama konusunda kendisine yardımcı olabilecek bir köpek istemesi ile ürettiği bir ırktır. Satılık Jack Russel almadan önce, bu köpeklerin enerjilerine yetme konusunu gözden geçirmelisiniz.

Jack Russel Özellikleri

Jack Russel’ların asıl rengi beyaz olup, üstünde kahverengi ya da siyah benekleri bulunur. Ortalama olarak 30 cm gibi bir uzunluğa sahip olan bu köpekler, 6-8 kg arası bir ağırlığa sahiptirler. Soğuk ve sert hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Birçok film ve dizide rol alan bu ırkın özelliği ise, akıllı, komutları yerine getiren, oyuncu ve bitmeyen bir enerjiye sahip olmasıdır.

Satılık Jack Russel ilanları üzerinden ulaşabileceğiniz bu köpekler, eğitime son derece açık ve söz dinlemeye heveslidir. Apartman hayatından çok bahçeli evlerde beslenmesi çok daha uygun olan bir ırktır. Aşırı havlama eğilimleri vardır.

Jack Russel Terrier Karakter Özellikleri

Jack Russel denince akla ilk enerjisi gelmektedir. İlk kez köpek besleyecek olanlar için zorlayıcı olabilecek bu minik köpek, üşengeç ve tembel insanlar için hiç uygun değildir. İsteklerini havlayarak dile getiren bir ırk olması sebebiyle apartman yaşamında olumsuzluk yaşanabilmektedir. Ayrıca bitmeyen enerjisi ile ev içinde birçok zara meydana getirebilir, kendileri de zarar görebilirler. Küçük bir ırk olmasının yanı sıra korkusuz bir yapısı bulunan bu ırkın, bahçeli evlerde beslenmesi çok daha uygun olur.

Bir Jack Russel yavrusu aldığınızda komutları ne kadar hızlı öğrendiğini keşfedersiniz. En akıllı köpek ırkları arasında bulunan Jack Russel, komutları çok hızlı bir şekilde alır ve yerine getirir. Ancak diğer hayvanlarla anlaşma konusunda oldukça sorunlu olan bu köpekler, çocuklarla da anlaşma konusunda sorun yaratabilirler. Jack Russel sahiplendirme ilanları genel olarak bu sebeplerle oluşturulur. Yabancı insanlara karşı temkinli olan bu köpekler, saldırgan özellik göstermektense uzak durmayı tercih ederler.

Jack Russel Kişisel Temizlik Bakımı

İlgi delisi olmayan bu köpekler, daha çok bağımsız ve özgür kalmayı seven köpeklerdir. Erken yaşlarda sosyalleştirildiklerinde çocuklarla ve diğer canlılarla arası iyi olan bu köpekler, iyi bir yetiştirici ile harikalar yaratır. Kendini baskı ya da tehdit altında hissederse, pek çok küçük ırk gibi ısırma eğilimi gösterirler. Jack Russel ırkı köpekler tüy dökme sorunu olmayan canlılardır. Haftada bir kez taramanın yeterli olduğu Jack Russel’lar, senede birkaç kez yıkanabilir. Ancak toprak kazmaya meyilli olmalarından dolayı, birkaç seferden fazla yıkamak da gerekebilir.

Fare ve kemirgen avlarında kedilerden çok daha başarılı olan bu canlıların, bu tarz kendinden küçük hayvanlarla bırakılmaları tavsiye edilmez. Çamur içinde gezmeyi seven bu canlıların kulakları ve parmak araları sürekli kontrol edilmeli, temizlemek için nemli bez kullanılmalıdır. Jack Russel’lar, kendi boyutundaki diğer köpeklere göre bir hayli enerjik ve yerinde duramayan bir hayvandır. Bu köpekler için tünel, parkur ve koşu sporları tercih edilmelidir. Jack Russel fiyatları köpeğin yaşı, seceresi ve cinsiyetine bağlı olarak değişim gösterir.

Jack Russell Irkının Ortalama Yaşam Süresi Ne Kadardır?

Jack Russell ortalama yaşam süresi düzenli bakım ve dengeli beslenme ile birlikte uzun yaşayabilmektedir. 13 ila 16 yıl arasında yaşamı devam eder.

Nasıl Jack Russell Sahiplenebilirim?

Hayvan severleri teşvik etmek amacıyla kurulan sitemiz sayesinde Jack Russell hayvan sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz Jack Russell Sahiplenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz olarak Jack Russell sahiplenmek istediğiniz takdirde hemen sitemizi ziyaret etmeniz ve ilanları incelemeniz yeterli gelecektir.

Jack Russell Boy Uzunluğu Ne Kadardır?

Jack Russell boy uzunluğu yetişkin bireylerde 25 ila 30 santimetre aralığında uzayarak boy atmaktadırlar.

Jack Russell Hangi Renklere Sahiptir?

İngiltere ırkına sahip olan Jack Russell alacalı, siyah, beyaz renklere sahiptir.

Jack Russell Kilogram Ağırlığı Ne Kadardır?

Jack Russell kilogramağırlığı erkek ve dişiler de 5 ila 7 kilogram arasında kilo almaktadırlar.

Jack Russell Yavrusu Ne Zaman Sahiplenebilirim?

0-3 ay aralığında yavrular için sitemizde bulunan ilanları takip edebilirsiniz. Fakat 3 ayını doldurmamış olan Jack Russell yavrusu sahiplenemezsiniz.

Jack Russell Karakter Özelliği Nasıldır?

Avcı ve korumacı yapıya sahip olan Jack Russell karakter özellikleri sahibini korumasının yanında avcı özelliği ile birlikte hareket etmektedir.

Jack Russell Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Narin vücut yapısına sahip olan Jack Russell bakımı yapılırken oldukça dikkatli olunması gerekir. Yumuşak fırça ile tüylerinin haftada birden fazla kez taranması yeterli olacaktır.

Satılık Jack Russell Yavrusu Fiyatları Nedir?

Sitemiz üyeleri tarafından verilen satılık Jack Russell yavrusu adı altında verilen ilanlarda kişilere göre fiyat aralıkları belirlenir.