Köpekİngiliz Staffordshire Bull Terrier kategorisinde 13 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

İngiliz Staffordshire Bull Terrier

En küçük Bull Terrier cinsi İngiliz Staffordshire Bull Terrier, 19.yüzyıldan beri yapılarını korumaktadır. 1800’lü yıllarda Bulldog ve Terrier ırkı köpeklerin çapraz melezlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Başlarda dövüş köpeği elde etmek için ortaya çıkarılan bu ırk, dövüş olaylarının yasaklanması ile neslinin tükenmesi riskiyle karşılaşmıştır. Daha sonra bekçi köpeği olarak hayatına devam etmiş, popülerlik kazanmıştır.

Ancak bekçilik konusunda iyi olmayan bu ırk, aile köpeği olma konusunda da çok başarılı değildir. Kaslı ve tıknaz bir vücut yapısına sahip olan bu ırk, oldukça atik ve kuvvetlidir. Diğer hayvanlarla geçinme konusunda vasat olan bu köpekler, insanlarla ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Satılık İngiliz Staffordshire Bull Terrier aradığınızda, ev içi yaşama adapte etmenin biraz zaman aldığını bilmeniz gerekir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Köpeğinin Özellikleri

İlk kez köpek besleyecek olanlar için önerilmeyen bu ırk, iyi huylu olarak sakin yetiştirilmelidir. Yanlış ellerde çok saldırgan olabilen bu köpekler, genlerinde taşıdıkları dövüşçü ruhları halen barındırırlar. İngiliz Staffordshire Bull Terrier yavrusu aldığınızda en hızlı şekilde sosyalleştirmeli, olabildiğince yeni insan ve hayvanlarla tanıştırılmalıdır.

Doğru yetiştiriciler ile çok iyi huylu bir aile köpeği olurlarken, yanlış eğitimler ile tutarsız ve ne yapacakları belli olmayan bir köpek haline gelirler. 12-15 yıl arası ömürleri vardır. 12-17 kg ortalama ağırlığa sahip olurlar. Ortalama uzunlukları ise 37 cm yüksekliğindedir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Irkının Karakteri

Satılık İngiliz Staffordshire Bull Terrier almadan önce kişiliği ve karakteristik özellikleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Görüntü olarak saldırgan ve hırçın bir köpek izlenimi yaratsa da aslında oldukça sevecen ve cana yakındır. Çocuklarla anlaşma konusunda kesinlikle sorun yaşamayan bu köpekler, bazı bölgelerde dadı köpeği olarak adlandırılır.

Oldukça enerjik ve oyun oynama düşkün bir köpektir. Pitbull ırkına benzerliği ile görenleri korkutsa da, oyun oynarken şaka yapabilen tek köpek ırkıdır. Sizi sebepsizce gülümseten bir havaları vardır. Çok heyecanlı ve meraklı bir yapıya sahiptirler. Bebek ve çocuklara karşı inanılmaz bir toleransa sahiptirler. Son derece inatçı ve kendi doğrularını yaşamaya hevesli bir ırk olması, İngiliz Staffordshire Bull Terrier sahiplendirme konusunda başta gelen özelliklerdir.

Ancak sıkı ve disiplinli bir eğitim ile bu sorunların önüne geçilebilir. Doğru eğitimler sonucu itaati ve söz dinlemesi maksimum seviyelere çıkabilmektedir. Çok meraklı ve heyecanlı olmasından dolayı zaman zaman başını belaya sokabilen bir ırktır. Çok güçlü bir çene yapısına sahip olan bu köpekler, oyuncak seçimi konusunda dikkatli davranmanızı gerektirir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Temizlik ve Bakımı

Bakımı diğer köpek ırklarına nazaran daha kolay bir ırktır. Tüylerinin kısa olmasından dolayı sürekli taranma ihtiyacı duymayan bu ırk, çok tüy dökme eğilimi de göstermez. Kulaklarının büyük olması ve meraklı yapılarından dolayı her yere girip çıkması dolayısıyla kolaylıkla kir ve toz birikebilir. Kulaklarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve haftada bir nemli bez yardımı ile temizlenmesi gerekir. Oldukça enerjik ve atletik bir ırk olan İngiliz Staffordshire Bull Terrier, günlük olarak düzenli egzersize ihtiyaç duyar.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Evde Bakılabilir mi?

Apartman yaşamına adapte edilmek istenen bu ırkların, özellikle enerjilerini dışarıda atmaya yönlendirilmesi gerekir. Bir hayli yaramaz olabilen bu ırk, ev eşyalarınıza zarar verme eğilimi gösterir. Enerjisini attıktan sonra apartman yaşamına adapte olurlar. Eğitimine erken yaşta başlanılmalıdır. Yavruyken temel itaat ve tasma eğitimi almalı, ilerleyen yaşlarda ileri itaat programlarına tabii olmalıdır. Aksi halde kendi bildiğini okuyacaktır. İngiliz Staffordshire Bull Terrier fiyatları ise secere ve cinsiyet gibi özelliklere göre farklılık gösterir.

 

 

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Yavrusu Nasıl Sahiplenilir?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier yavrusu sahiplenme yapabilmek için sitemiz ilanlarına bakmanız gerekir. Her yerde bulunabilen bir cins değildir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Satılık İlanı Veren Yerler Nereler?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier satılık ilanı veren yerler, genelde evcil hayvan sahiplendirme yapan ve satan sitemizdir. İlanları inceleyebilirsiniz.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Yavrusu Nasıl Sahiplendirilir?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier yavrusu sahiplenme işlemi için, köpeğin belirli bir büyüklüğe gelmesi gerekir. Sitemiz bu konuda yardımcı olur.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Yavru Sahiplenme Zormudur?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier yavru sahiplenme zor değildir. Sadece bulmak zordur. Dünyada ender görülen köpek cinslerinden biridir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Ücretsiz Sahiplenme Olur mu?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier ücretsiz sahiplenme için, hayvan severlerin sitemizi yakından takip etmesi gerekir. İlanlardan yararlanabilirsiniz.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Cinsi Köpek Nasıl Alınır?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier cinsi köpek almak için, köpek satışı yapan sitemizdeki ilanları sürekli kontrol etmeniz gerekir. İlan koyulduğu zaman, takip edebilirsiniz.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Dış Görünüşü Nasıldır?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier dış görünüşü, sevimli ve değişik renklere sahiptir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Köpeklerin Karekterleri Nasıl Olur?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier köpeklerin karakteri iyidir. Genelde sevecen ve zeki olan bu köpekler, son derece sadık ve korkusuzdur.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Köpek Satılık İlanı Nasıl Verilir?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier köpek satılık ilanı vermek için, bununla ilgili aracılık eden sitemize ilan koymak gerekir.

İngiliz Staffordshire Bull Terrier Köpek Yavrusu Nasıl Olur?

İngiliz Staffordshire Bull Terrier köpek yavrusu kısacık tüyleri ile cesur ve güvenilir bir köpektir.