Köpekİngiliz Cocker Spaniel kategorisinde 21 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

İngiliz Cocker Spaniel

İngiliz COCKER SPANİEL adıyla bilinen bu kopekler av köpeği olarak yetiştirilmiş ve mükemmel bir av köpeği özelliklerine sahiptir. Hareketli, İyi huylu ve sporcu bir köpektir. Bu köpeği almak isteyenler eğer evde çocuk varsa İngiliz COCKER yavrusu tercih etmelilerdir. Amerika dışında bu tür köpek COCKER SPANİEL olarak bilinir.

İngiliz Cocker Spaniel Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri Nasıldır?

İngiliz COCKER köpekleri ortalama olarak 13 ile 16 kilo arasındadır. Boyutları ise 38 ile 42 santimetre arasındadır. Ömürleri ortalama olarak 13 ile 15 yıl yaşamaktadır. Bu köpek türünün tüyleri oldukça uzun olduğundan karışmaya müsaittir. Bu yüzden düzenli olarak taranmalıdır. Kulakları uzun olduğu için kulak bakımı önemlidir. Yılda 2 kez de profesyonel köpek bakım kuaförleri tarafından tüyleri kırpılmalıdır.

Kızıl renkte olan COCKER’ lar da rage sendromu adı verilen bir hastalık vardır. Bu köpeklerde kişilik bozukluğu olur ve aniden agresifleşebildiği için çocuklarla yalnız bırakılmamalar gerekir. Tüyleri genelde sütlü kahve tonlarında olur oldukça yumuşak bir tüy yapısı vardır. Tüyleri uzun olduğundan belli olmasa da atletik ve güçlü bir vücut yapısı vardır.

İngiliz Cocker Spaniel Köpeklerinin Karakteri Ayrıcalıkları

Bu köpekler özgür ruhlu ve hareketli köpeklerdir. Bu yüzden eğitimi erkenden ve dikkatli ve disiplinli bir şekilde verilmelidir. Bu köpekler gösteri köpekleri olarak da bilinir. Çünkü zeki bir ırktır ve eğitime açıktır. Satılık İngiliz COCKER almak niyetindeyseniz oldukça neşeli ve uyumlu bir köpek olduğunu bilmenizde fayda vardır. Doğası gereği öğrenmeye meraklı köpeklerdir.

Hiperaktif bir köpek olduğu için düzenli olarak egzersiz, yürüyüş yaptırılmalıdır. Enerjisini atamazsa agresifleşebilir. İngiliz COCKER fiyatları yavru ya da yetişkin oluşuna ırkına rengine göre farklılık gösterir. Bunun için İngiliz COCKER sahiplendirme sitelerinden araştırma yapabilir köpeklerin fiyatları ve karakter özellikleri hakkında sahiplerinden bilgi alabilirsiniz.

İngiliz Cocker Spaniel Yavru

COCKER ’lar ailesine oldukça düşkün sadık ve korumacı kopeklerdir. Düzenli olarak kürk bakımı yapılmazsa aşırı bir tüy dökme gözlenebilir. Hem görünüşü hem de sevimli oluşuyla satılık İngiliz COCKER aramaları en çok bu ırk üzerinde yapılır. Öğrenmeye açık olduklarından kendilerinden istenileni hemen anlar ve yerine getirirler. Bu köpekler fazla havlayan köpeklerdir ama iyi bir eğitim alınırsa bunun önüne geçilebilir.

İngiliz Cocker Spaniel Köpeklerinin Egzersiz İhtiyacı Nasıldır?

İngiliz COCKER Köpekleri küçük bir ırk olduğu için evde besleme uygundur. Fakat enerji dolu olduklarından sürekli egzersizle bu enerjilerinin atılması sağlanmalıdır. Şüpheci bir karakteri olduğu için sosyalleşmesi sağlanmalıdır. İngiliz COCKER sahipleri bu kopeklere günde 3 kere kısa veya uzun yürüyüşler yaptırmalıdır. Bu şekilde köpeğiniz çok daha mutlu ve sakin bir hal alacaktır. Eğer mümkünse geniş bir bahçe ya da avluda bir süre serbest bırakılmalıdır. Bu onu en çok mutlu edecek şeylerden bir tanesidir. Tuvalet ihtiyacını da bu sırada kendi karşılar.

 

 

İngiliz Cocker Spaniel Ortalama Yaşam Süresi Ne Kadardır?

İngiliz Cocker Spaniel ortalama yaşam süresi doğru bakım ile birlikte 12 ile 15 yıl arasında ömür süreleri uzar.

İngiliz Cocker Spaniel Hangi Renklere Sahiptir?

İngiliz Cocker Spaniel siyah, mavi, portakal ve bronz renklere sahiptir.

İngiliz Cocker Spaniel Boy Uzunluğu Ne Kadar Olur?

İngiliz Cocker Spaniel boy uzunluğu dişi ve erkeklerde farklılık gösterir. Dişilerde 36 ile 41 santim arasında uzarlar erken erkeklerde 38 ila 43 santim aralığında uzarlar.

İngiliz Cocker Spaniel Kilogram Ağırlığı Nedir?

İngiliz Cocker Spaniel kilogramağırlığı doğru beslenme koşulları ile birlikte yetişkinlerde 12 ila 15 kilogram arasında değişir.


İngiliz Cocker Spaniel Cinsleri Nelerdir?

İngiliz Cocker Spaniel cinsleri, İngiliz springer spaniel,cavalier Kong Charles cockapoo beagle olarak bilinir.

Satılık İngiliz Cocker Spaniel Fiyatı Ne Kadardır?

Sitemizde verilen ilanlara göre satılık İngiliz Cocker Spaniel fiyatı belirli aralıklarla değişir.

Nasıl Ücretsiz İngiliz Cocker Spaniel Sahiplenebilirim?

Sitemizde verilen ücretsiz İngiliz Cocker Spaniel yavru ilanlarını takip ederek ücretsiz bir şekilde hayvan sahibi olabilirsiniz.

İngiliz Cocker Spaniel Bakımı Nasıl Yapılır?

İngiliz Cocker Spaniel bakımı oldukça kolaydır. Uzun tüylere sahip olduğu için haftada kesinlikle birden fazla kes tüylerinin taranması gerekir.

Nasıl İngiliz Cocker Spaniel İlanı Verebilirim?

Sitemiz bu konuda ilan verebilmeniz sayesinde kendi hayvanlarınızı hayvan severlerle buluşturmak da yardımcı olur.

İngiliz Cocker Spaniel Karakter Özelliği Nedir?

İngiliz Cocker Spaniel karakter özelliği sevimli ve sevecen olmasının yanında oldukça sadık canlılardır.