Köpekİngiliz Bulldog kategorisinde 48 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

İngiliz Bulldog

Kökenleri İngiltere olan İngiliz Bulldog ırkı, çok farklı görüntüsü ile dikkat çeken bir ırktır. Çok popüler bir ırk olan İngiliz Bulldog’lar, 19.yy zamanında bir süre yasaklı ırklar arasına girmiştir. Bunun sebebi ise köpek dövüşlerinde çok tercih edilmiş olmasıydı. Ancak günümüzde çok iyi bir aile köpeği olarak yoluna devam ediyor.

Fransız Bulldog ile çok karıştırılan bu ırk, aslında hem karakter hem de görünüş olarak çok farklıdır. Fransız Bulldog ırkı çok daha minyatür ve daha küçük bir kafa yapısına sahiptir. İngiliz Bulldog ırkı kalıtsal hastalıklara fazlasıyla yatkın olmasından dolayı çok kısa bir ömre sahiptir. Bu da bu köpeğin sahiplerini en çok üzen durumlardan biridir. Satılık İngiliz Bulldog ararken bu durumu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

İngiliz Bulldog Özellikleri

İsmini geçmişte yaptırıldığı köpek dövüşlerinin boğa dövüşlerine benzemesinden almıştır. Çok güçlü bir çene yapısı olan bu köpekler, normal yaşamında saldırgan değildir. Günümüzde en popüler aile köpeklerinden biridir. Oldukça tembel olmaları ile nam salmışlardır. Satılık İngiliz Bulldog almadan önce, onunla saatlerce koşmayı ve oyun oynamayı düşünüyorsanız, daha çok araştırmanız tavsiye edilir.

Üşengeç, tembel ve günün çoğu zamanını uyuyarak geçirirler. Yaz sıcakları onlar için işkence haline gelir ve sürekli daha serin alan ararlar. Çok horlayan bir ırktır. Bir hayli inatçı ve tembel olmaları, eğitim konusunda bazı zorluklara yol açabilir. Ancak onu yormadan ve uzun süren eğitimlerden uzak durarak eğitmeniz mümkündür.

İngiliz Bulldog Cinsinin Özellikleri

İngiliz Bulldog’lar dışarıdan bakıldığında oldukça sert ve ürkütücü görünen köpeklerdir. Ancak bu görünümünün aksine oldukça sevimli ve cana yakın olan bu köpekler, herhangi bir tehdit ya da tetikleyici unsur bulunmadığı sürece saldırgan özellikler göstermez. Pek çok hayvanla arası iyidir ve anlaşma konusunda zorluk çekmezler.

Çocuklarla ve bebeklerle çok iyi anlaşan bir ırktır. Bir İngiliz Bulldog yavrusu aldığınızda, 12 haftalık süreçten sonra onunla eğitimlere başlamanız önerilir. İtaat konusunda oldukça başarılı olan bu köpekler, yavruluktan itibaren eğitilmelidir. Yavruyken oldukça yaramaz ve meraklı olan bu ırk, yaşı ilerledikçe daha tembel ve sakin bir köpek haline gelir.

İngiliz Bulldog Köpeklerinin Nitelikleri

Sinirli ve gergin gibi duran yüz ifadesinin aksine oldukça sevecen canlılardır. Çok kibar ve narin bir köpek ırkıdır. Sahiplerini korumak için saldırgan tavırlara bürünürken bile kibarlığından ödül vermediği bilinir. Koruyucu içgüdüleri yüksektir.  Ağız yapısından dolayı salya akıtmaya müsaittir. Çok iyi bir bekçi köpeği olabilirler. Kendinden büyük köpeklere bile oldukça cesur olan bu köpekler, aileden herhangi birine bir tehdit hissettiği anda oldukça saldırgan olabilirler. İngiliz Bulldog sahiplendirme ihtiyacı, genellikle küçük yaşlarda sosyalleştirmede eksiklik yaşayan insanlar tarafından duyulur.

İngiliz Bulldog Temizlik Bakımı Nasıl Yapılır?

İngiliz Bulldog ırkı, orta boylu ve hafif tıknaz bir ırktır. Tüyleri ince ancak sıktır. Kısa tüylü olması ve tüy dökmeye yatkınlığı bulunmayışı sebebi ile haftada 1 2 tarama yeterli olmaktadır. Bu ırk için asıl önemli olan bakım ağız ve diş sağlığı konusunda olmalıdır. Oldukça fazla salya akıtan bu ırkın, herhangi bir enfeksiyon yaşaması ile evde bulunan diğer hayvanlar ve insan sağlığı için olumsuz etkileri olabilir.

Dişleri fırçalanmalı, herhangi bir enfeksiyona karşın ağız içi spreylerle kontrolleri sağlanmalıdır. Ağız kenarları ve içlerinin de düzenli ve günlük olarak nemli bezlerle silinmesi gereklidir. Bu ırkın derisi hassastır, dolayısıyla sık yıkama işlemi uygulanmamalıdır. Deri aralarının haftada bir nemli bezle silinmesi, yılda 2 kez de yıkanması önerilirİngiliz Bulldog fiyatları köpeğin genetik geçmişine ve yaşına göre değişim gösterir.

İngiliz Bulldog Fiziksel Görünümü Nasıldır?

İngiliz Bulldog fiziksel görünümü, çok ilgi çekicidir. Surat ifadesi ve sarkık yanakları ile ön plana çıkar.

İngiliz Bulldog Karekter Yapısı Nasıldır?

İngiliz Bulldog karekter özelliği arasında ailesine çok sadık olması vardır. Genel olarak uysaldır ve başına buyruk olmayı sever.

İngiliz Bulldog Yavrusu Nasıl Sahiplendirilir?

İngiliz Bulldog yavrusu sahiplenme için, ilanlar verilen sitemizi takip etmek gerekir. İlanlarda bulunursa, sahiplenmek daha kolay olur.

İngiliz Bulldog Satılık İlanı Nasıl Verilir?

İngiliz Bulldog satılık ilanı vermek için, sitemize ilan koyabilir, destek alabilirsiniz.

İngiliz Bulldog Ücretsiz Olarak Nasıl Sahiplenilir?

İngiliz Bulldog ücretsiz olarak sahiplenmek için bu işe aracılık yapan sitemize başvurmak gerekir. Hem ücretli hem de ücretsiz sahiplenme seçeneği vardır.

Satılık İngiliz Bulldog Nasıl Bulunur?

Satılık İngiliz Bulldog bulmak için, bireysel olarak satış yapan kişilerin ilanlarını inceleyebilir, ya da sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Yavru İngiliz Bulldog Sahiplenilir mi?

Yavru İngiliz Bulldog sahiplenmek, oldukça avantajlıdır. Büyüdükçe sahiplerine son derece sadık ve koruyucu olurlar.

İngiliz Bulldog Nasıl Beslenir?

İngiliz Bulldog besleme son derece basittir. Uygun mamalar verilerek, gelişim süreleri hızlandırılır.

İngiliz Bulldog Fiyatları Nelerdir?

İngiliz Bulldog fiyatları, değişebilir. Piyasada fiyat karşılaştırması yapılarak, bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Satılık İngiliz Bulldog Fiyatları Ne Kadardır?

Satılık İngiliz Bulldog fiyatları, için sitemizi ziyaret edebilir, destek alabilirsiniz.