KöpekHavanese kategorisinde 10 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

HAVANESE

Küçük boyutta olmasına rağmen kaslı ve güçlü bir yapıya sahip olan HAVANESE cinsi köpekler ailesine bağlı, nesi ve sosyal olmalarıyla bilinir. Kökeni Küba’ya dayanır. 19. Yüzyıla kadar çeşitli ırklarla melezlenip şimdiki halini almıştır. 1960 yıllarda da Küba’dan Amerika’ya göç eden bir aileyle beraber gelen bu köpek tüm dünyaya yayılmıştır. Sağlıklı bir köpek ırkı olan HAVANESE yavrusu Yumuşak davranış ve ses tonuyla eğitilerek yetiştirilmeye uygundur.

HAVANESE Köpeği Sahibi Olanların Bilmesi Gerekenler

Küçük bir ırk olan HAVANESE köpeklerinin ağırlıkları en fazla 5,5 kiloya ulaşır. Boyları ise yetişkin bir köpekte 25 cm civarına kadar uzar. Ortalama ömürleri 12 ile 15 yıl arasında değiyor. Evde bakılmaya en uygun köpek ırklarından biridir. Kilo almaya müsait bir köpek olan HAVANESE, diyetine dikkat edilerek beslenilmelidir.

Satılık HAVANESE arayanlar eğitimli ve akıllı bir köpek ırkı olduğu için bu köpek turunu tercih ediyorlar. Tüy yapısı ve renkleri farklılık gösterir. Kısa tüylü, kıvırcık, dalgalı ya da örgülü gibi duran tüy yapısı çeşitleri vardır. Tüyleri haftada iki kez taranmalıdır. Tüy dökmezler ve tüyleri alerji yapmaz. Bu yüzden bebekli evler için çokça tercih edilir. HAVANESE fiyatları ırkın rengine tüylerinin cinsine kadar farklı fiyatlarla satılmaktadır. Fiyatları değişkenlik gösterir. Patilerinin etrafındaki tüyler fazla uzadığında kesilmelidir.

HAVANESE Köpek Irkı Hakkında

HAVANESE ırkının tüyleri CIF katmanlı ve yumuşacıktır. Dokunulduğunda pelüş hissi verir. Tüyleri 20 cm uzunluğuna kadar uzayabilir. Tüy rengi ne olursa olsun göz çemberi etrafındaki tüyler siyah renk olur. Zeki köpekler olduğu için gösteri ve sirklerde de kullanılırlar. Oyuna ya da egzersize fazla ihtiyaç duymazlar. Günde bir kere 15 dakikalık bir yürüyüş, onun hem tuvalet ihtiyacını hem de egzersiz ihtiyacını gidermesi için yeterli olacaktır. Apartmanda rahatlıkla beslenebilirler. Bahçede ya da kulübede beslemeye uygun olmayan HAVANESE sahiplendirme yoluyla alacak olanlar için bilinmesi gereken bir özeliğidir.

HAVANESE Köpeğinin Karakteri

HAVANESE ırkı pozitif yaklaşımla ve yumuşak bir ses tonuyla eğitilmeye uygun köpeklerdir. Zeki oldukları için verilecek eğitimi kısa sürede alacak ve sahibine daha da bağlı hale gelmesini sağlayacaktır. Enerjik, mutlu, ailesine düşkün bir ırktır. Küçüklükten sosyalleştirilmesi sağlanırsa başka evcil hayvanlarla da iyi anlaşırlar. Çocuklarla da arası oldukça iyi olan HAVANESE köpeği oyun sever bir yapıdadır.

HAVANESE Köpeği Davranışları

Yumuşak davranışlarla eğitim verilirse, küçük köpek sendromu denilen bir tür köpeklere özgü kişilik bozukluğuna yakalanma ihtimali de sıfırlanır. Satılık HAVANESE almak isteyenler uzun süre yalnız bırakılması sevmeyen bir ırk olduğunu bilmelidirler. Uzun süre yalnızlık, bu köpekleri depresyona sokabilir ya da agresif davranışlar sergilemesine sebep olabilir. Kucakta uzun süre oturup etrafı gözlemlemeye severler. Yabancılara karşı bazen utangaç tavırlar sergileyebilir ve evinize misafir geldiğinde ortadan kaybolup bir köşeye saklanabilirler. Sahibine aşırı düşkünlüğü sebebiyle yapışkan lakabı takılmıştır.

Havanese Nasıl Sahiplendirilir?

Havanese nasıl sahiplendirilir sorusu merak edilir. Sitemiz içerisine Havanese ilanı verebilir ve sahiplendirebilirsiniz.

Ücretsiz Havanese Sahiplenme kolaymıdır?

Ücretsiz Havanese sahiplenme oldukça pratiktir. Bunun için sitemizde ilan verenleri yakından takibe almak lazımdır. Ücretsiz birçok köpek ilanı bulabilirsiniz.

Satılık Havanese bulunur mu?

Satılık Havanese arayan kişiler, sitemizde bulunan satılık Havanese ilanlarını inceleyebilir.

Satılık Havanese nasıl bulurum?

Satılık Havanese bulmak için köpek ilanları bulunan sitemizi ziyaret etmek yeterlidir. Yavru ve yetişkin olarak cinsleri bulabilirsiniz.

Havanese fiyatları nelerdir?

Havanese fiyatları birbirinden farklıdır. Hayvan sahiplendirme ve satış yapılan sitemizden net olarak bir fiyat öğrenilebilir.

Havanese satılık ilanı nasıl verilir?

Havanese satılık ilanı, internet sitemiz üzerinden verebilirsiniz.

Satılık Havanese yavrusu nasıl bulunur?

Satılık Havanese yavrusu bulmak bazen zor olabilir ama yavruyken alınması daha doğrudur. Irk bir köpek olduğu için, talep çoktur. Sitemizi inceleyebilirsiniz.

Satılık Havanese yavrusu sahiplenme işlemi nasıl gerçekleşir?

Satılık Havanese yavrusu sahiplenme hem ücretli hem de ücretsiz olarak yapılabilir. Ücretsiz almak için, sitemiz ilanlarına bakmak yeterli olacaktır.

Satılık Havanese yavrusu fiyatları nasıldır?

Satılık Havanese yavrusu fiyatları köpeğin yaşına ya da özelliklerine göre değişir.

Havanese yavrusu satın alma işlemini nasıl yaparım?

Havanese yavrusu satın alma işlemi, bireysel ilanlara bakmak için sitemizdeki ilanları güncel olarak takip etmek suretiyle gerçekleşebilir.