KöpekGerman Pinscher kategorisinde 75 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

GERMAN PİNSCHER

Alman PİNSCHER Doberman’a benzediği için akraba sanılsa da herhangi bir soy bağı yoktur. Eski tarihlerde fare avlamaları için kullanılan bu köpeklerin adı fare avcısı olarak anılır. PİNSCHER’ların soyları Terrier’lerden gelmektedir. Alman PİNSCHER köpekleri çok zevki ve iyi huylu olmalarıyla tanınır. Ama kökeni hakkında net bilgiler yoktur. Satılık GERMAN PİNSCHER almak isteyenler özellikle istedikleri gibi bir eğitim için yavru PİNSCHER köpeklerini tercih etmelilerdir. Bu kopekler gösterişli ve kaslı vücut yapılarına sahiptirler.

GERMAN PİNSCHER Köpeklerinin Yaşam Tarzı Nasıldır?

Alman PİNSCHER köpeklerinin zarif bir duruşu vardır. Patileri küçüktür ve kedi patisine benzer. Çenesi çok güçlü olan bu köpek ırkı kemirmeyi çok sever. Ön bacakları düz olan PİNSCHER arka bacaklarının daha eğilimli bir görüntüsü vardır. Erkek köpeklerde boyu 25-30 arası olurken kiloda en fazla 4-5 kilo civarındadır. Dişi kopeklerin kilosu ise en fazla 4 kiloyken boyları da maksimum 25-28 cm arasında olur.

Minyon yapıda olduğunda apartman dairesinde bakılmaya müsait bir ırktır. Ortama 15 yıl yasam suresi olan PİNSCHER köpekleri sert cisimleri kemirmeyi çok sever. GERMAN PİNSCHER yavrusu sahiplenmek isteyenler eğitime küçükken başlanmalıdır. Eğitim vermesi zor bir köpek ırkıdır eğer disiplinli bir eğitim sağlanmazsa sahibini yönetmeye çalışabilir. Evde bakılacaksa yeterli oyun oynandığı takdirde egzersiz yaptırılmaya gerek kalmayabilir. Mama ihtiyacında oldukça azdır. GERMAN PİNSCHER fiyatları köpeğin yaşına, rengine, özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

GERMAN PİNSCHER Köpeklerinin Sosyal Özellikleri Nelerdir?

Oldukça zeki olan bu köpekler bazen inatçılık yapabilir. Sizi anladığı halde söylediğinizi yapmayabilir. GERMAN PİNSCHER sahiplendirme yaparken bu köpeklerin sosyalleştirildiğine emin olmak gerekir. Çünkü küçüklükten itibaren sosyalleşme den bu ırk agresif olabilir. Sert ve kendinden emin olan Alman PİNSCHER gürültü yapmayı severler.

Sahibine çok güçlü bir şekilde bağlıdır fakat diğer kişilere şüpheci davranabilirler. Genel olarak neşeli ve hareketli olan bu köpek ırkı satılık GERMAN PİNSCHER almak isteyenler için sevecen bir dost olacaktır. Soğuğa dayanıklı olmadıkları için çabuk üşütüp hasta olurlar. Bu yüzden kışın dışarı çıkarılmaları ve bahçe köpeği olarak bakılması önerilmez. Bakımı kolay olan bu köpeklerin tüyleri kısa ve problemsizdir. Evde buldukları sert nesneleri kemirecekleri için değerli eşyalarınızı saklamanız tavsiye edilir. Ayrıca köpeğin boğazına kaçabilecek ya da köpek için tehlike oluşturacak eşyalardan ortadan kaldırılmalıdır.

GERMAN PİNSCHER Köpeklerinin Kişisel Bakımları

Yıkamaya gerek kalmadan kuru şampuanla temizlenebilirler. Tüyleri haftada bir kere tarandığı takdirde zaten az dökülen tüyler için dökülme sorunu da ortadan kalkacaktır. Çocuklarla arası kötü değildir. Fakat sinirlendirilirse saldırgan olabilir. Bu yüzden sosyal bir köpek değilse çocuklarla yalnız bırakılması tavsiye edilmez. Genel olarak sağlıklı bir yapıda olan Alman PİNSCHER’ lar bazı kalıtsal hastalıkları taşıyor olabilirler. Bunlar kalça çıkıklığı, göz problemleri, bazı triot bozuklukları olabilir.

German Pinscher Boy Uzunluğu Ne Kadar Olur?

German Pinscher boy uzunluğu 43 santim ile 51 santim aralığında düzenli beslenmeye bağlı olarak uzarlar.

German Pinscher OrtalamaYaşam Süresi Ne Kadardır?

German Pinscher ortalama yaşam süresi diğer köpeklere göre daha uzun olarak 12 ile 14 yıl arasında yaşalar.

German Pinscher Kilogram Ağırlığı Nedir?

German Pinscher kilogramağırlığı yetişkinlerde 11 ila 20 kilogram arasında beslenme koşullarına göre değişir.

German Pinscher Renkleri Nedir?

German pinscher renkleri siyah mavi kahverengi ve kırmızı olarak değişir.

Satılık German Pinscher Fiyatları Nedir?

Bir liste cümlelerde verilen ilanlara göre satılık German Pinscher fiyatları ve ücretleri değişir.

Nasıl Ücretsiz German Pinscher Sahiplenebilirim?

Sitemizi ziyaret ederek ücretsiz German Pinscher sahiplenme konusunda hayvan severlere yardımcı olduğumuz platform içeriklerinden faydalanabilirsiniz.

Yavru German Pinscher İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kendinize ait yavru German Pinscher sahiplendirme istiyorsanız sitemize ücretli ya da ücretsiz olarak ilan verebilirsiniz.

German Pinscher Cinsleri Nelerdir?

German Pinscher cinsleri içerisinde minyatür pinscher, standart schnauzer, doberman, rottweir, tür ve cinsleri bulunur.

German Pinscher Tüy Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçları tele benzeyen ve yumuşak tüylere sahip olan German Pinscher tüy bakımı oldukça kolaydır. Yumuşak bir fırça yardımı ile haftada birden fazla taramanız yeterli olacaktır.

German Pinscher Fiziksel Özelliği Nasıldır?

German Pinscher fiziksel özelliği kaslı bacak yapısı ile birlikte güçlü gövdeye sahip olması ile bilinir.