KöpekDogo Argentino kategorisinde 12 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Dogo Argentino İlanları tamamen durdurulmuştur! 

Dogo Argentino T.C. kanunlarınca yasaklanmıştır.
Sitemizde Dogo Argentino ilanı ücreti ya da ücretsiz hiç bir şekilde verilememektedir. Bu sayfada göreceğiniz Dogo Argentino ilanların hepsinin reklamı durdurulmuş, pasif edilmiş ve iletişim bilgileri tamamen engellenmiştir.

Sitemizde Yasaklı Irkların satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. 

DOGO ARGENTİNO

DOGO ARGENTİNO cinsi kopekleri 1920 yılında Arjantin’de av köpeği ve iyi bir bekçi köpeği olarak yetiştirilmiştir. İsmini bu ülkeden alır. Güney Amerika kökenli bu DOGO, günümüzde polis köpeği, bekçi köpeği, av köpeği, asker köpeği, arama kurtarma köpeği, kadavra köpeği gibi birçok alanda kullanılır. 1973 yılında geliştirmeler yapılarak bu tarihte saf ırk kabul edilip kayıtlara geçmiştir.

DOGO ARGENTİNO Köpek Hangi Özelliklere Sahiptir?

Satılık DOGO ARGENTİNO köpek arayan bu ırkın özelliklerini merak ediyorlar. Bu köpekler atletik görünümlü ve kaslı yapıdadır. Orta boylu olan DOGO ARGENTİNO güçlü çene ve diş yapısına sahiptir. Kulakları kesik olarak bulunan bu köpekler normalde uzun ve kıvrık kulaklara sahiptir.

DOGO ARGENTİNO koyu kahve gözleri ve tetikte bir görünümüyle asıl duruşlu bir ırk olarak kabul görmüştür. Tüyleri beyaz parlak ve ipeksidir. Göğüs kafesi geniş ve boynundaki derinin esnek oluşu onu daha atik bir köpek yapar. Kuyruğu uzun ve bekçi köpeği olmaya en müsait köpek ırklarındandır. DOGO ARGENTİNO yavrusu alacak olanlar zeki olduğu için kolay eğitim alacağı bilmedir.

DOGO ARGENTİNO Eğitimi Nasıl Olur?

DOGO ARGENTİNO ailesine bağlı ve korumacı bir köpektir. Bebek bakıcılığı da yapan bu kopekler çocuklarla oldukça iyi anlaşır. Sosyal ve oyuncu olan DOGO eğitilirken de güçlü ve tutarlı bir tutum sergilenmediler. Zeki bir köpek ırkı olduğu için verdiğiniz eğitim ne yönde olursa o şekilde yetişecek bir köpektir. Ailesine bağlı ve baskın karakterli bir köpek cinsidir. Egzersize ihtiyaç duyar.

Eğer günde 20 dakika yürüyüş yaptırma gibi bir durumunuz yoksa avlu ya da bahçeli bir evde beslenmelidir. Günün belli saatlerinde tasması açılıp bu alan içinde günlük egzersizini kendi yapacaktır. DOGO ARGENTİNO fiyatları da bu ırkın özelliklerine rengine, göre değişkenlik gösterir. Yavruyken DOGO ARGENTİNO sahiplendirme yaparsanız evdeki diğer evcil hayvanlarla da iyi dost olacaktır.

DOGO ARGENTİNO Köpeği Sahibi Olmak

Herkesin sahiplenilmesine uygun bir köpek değildir. Evde beslenmesi de köpek açısından zor olabilir. Çünkü bu köpekler hareketli köpeklerdir ve ev alanı dar gelebilir. Satılık DOGO ARGENTİNO alacak olanlar yetişkin bir köpek yerine kendi kullanım alanına göre eğitim verebilecekleri yavruları tercih etmelilerdir. Çünkü yetişkin köpeklerin aldığı eğitimi sonradan değiştirmek çok zor olacaktır. Erken dönemde itaat ve sosyalleştirme eğitimlerine başlanmalıdır.

Ilıman iklimleri sevdiği için soğuklarda mutlaka kapalı alan konulmalıdır. Tüyleri kısa olduğundan bakımı oldukça kolaydır ve tüy dökme döneminde bile çok az dökülme olacaktır. Tırnakları uzadığında içe doğru kıvrıldığı için tırnak bakımı düzenli yapılmalı, patilerinin enfeksiyon kapmaması için önemlidir. En dikkat çekici ve diğer köpeklerden ayırıcı olan özelliği ise köpeklere özgü olan kokusu olmamasıdır. Sırf bu yüzden bile tercih edilen köpek ırkları içindedir.

 

Satılık Dogo Argentino Fiyatları?

Satılık Dogo Argentino, cinsi köpeklerin fiyatları sitemizde ilanı verilen köpeklerin yaşlarına ve cinslerine göre fiyat aralıkları değişir.

Dogo Argentino Karakter Özelliği Nasıldır?

Dogo Argentino karakter özelliği sahibine sadık olmakla birlikte cesaretli ve koruyucu yapıya sahiplerdir.

Dogo Argentino Ortalama Yaşam Süresi Ne Kadardır?

Bakımı ve düzenli beslenme sonucunda uzun yıllar yaşayabilen Dogo Argentino yaşam süresi 10 ile 15 yıl arasında değişir.

Dogo Argentino Rengi Nasıldır?

Saflığın ve temizliğin simgesi olarak bilinen Dogo Argentino rengi beyaz renge sahiptir.

Nasıl Dogo Argentino Sahiplenebilirim?

Dogo Argentino sahiplenmek için sitemizdeki ilanları takip ederek hayvan sahibi olabilirsiniz.

Dogo Argentino Boy Uzunluğu Nedir?

Dogo Argentino boy uzunluğu dişi ve erkeklerde değişmektedir. Dişi olanların boy uzunluğu 60 ile 65 santim aralığında uzarken, erkek cinsleri ise 60 ile 68 santim aralığında uzarlar.

Dogo Argentino Kilogram Ağırlığı Ne Kadardır?

Dogo Argentino kilogramağırlığı doğru beslenme ile birlikte dişilerde 35 ile 40 kilogramağırlığında kilo alırlarken erkeklerde 40 ila 45 kilogram arasında kilo almaktadırlar.

Dogo Argentino Irkının Fiziksel Özelliği Nasıldır?

Dogo Argentino ırkının yapısı ile birlikte atletik ve kaslı bir yapıya sahip olması ile birlikte çıkık alın ve güçlü çeneye sahiplerdir.

Dogo Argentino Karakter Özelliği Nasıldır?

Dikkatli ve zeki olan Dogo Argentino karakter yapısı itibariyle koruma içgüdüsünün sahiptir.

Dogo Argentino Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kısa tüy yapısına sahip olduğu için bakımı oldukça kolaydır. Haftada iki kez tüylerinin yumuşak bir fırça ile fırçalanması yeterli olacaktır.