KöpekDanua kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

DANUA

Alman Mastiff olarak da bilinen DANUA ırkı dünyanın en büyük köpek ırkları arasındaki ilk sırayı alır. Anavatanı Almanya olan bu köpeğin tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Özellikle domuz avcılığı için yetiştirilen bu köpek şimdilerde evde bile beslenir durumda. Görünüşü tazıya benzediği için DANUA ismini almıştır.

DANUA Köpeğinin Büyüme Aşamaları

Devasa bir köpek cinsi olan DANUA 1 metreyi geçen bir omuz yüksekliğine sahiptir. Kilosu da 100 kilo üstünde seyreder. Melezleme yapılarak günümüzdeki halini almıştır. DANUA ırkı büyüklüğüyle Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Satılık DANUA cinsi köpek alacaklar kişilerin bilmesi gereken onu bir hususta bu köpekler iri oldukları için mama ihtiyaçları da oldukça fazladır.

Masraflı bir köpek olduğu söylenebilir. Bu ırkın ağız ve çene yapısı dar, uzun ve belirgin olduğundan keskin bir görünümü vardır. Dudakları sarkık ve burun delikleri iridir. Tüyleri tek tabaka ve kısadır. Parlak ve pürüzsüz bir görüntüsü vardır. Siyah, açık kahve, mavimsi, gri ve alacalı renklerde olabilir. Fazla tüy dökmezler. Yolda 2 kez tüy dökme zamanları vardı bu dönemde her gün tüyler fırçalanırsa tüy dökme süresi kısalır.

DANUA Köpeğinin Ruhsal ve Fiziksel Özellikleri

DANUA yavrusu almak isteyenler bu köpeklerin erken yaşlarda sosyalleşmesi gerektiğini bilmelidir. DANUA fiyatları bu köpeklerin yavru olarak ya da yetkinliğine göre değiştiği gibi dışı ve erkek köpeklerinden fiyatlarında farklılık olabilir. DANUA ırkının bacakları oldukça uzundur. Fakat iyi bir zıplayıcı değillerdir. Yüksek bir yerden zıplatırlarsa bacakları hasar görebilir.

DANUA ırkı iri görüntüsünün ardında oldukça dost canlısı ve sevecendir. Mutlu ve sahibine oldukça sadık ve korumacıdır. Arkadaş canlısı olan DANUA genetik olarak sakin ve sabırlı bir köpek olarak doğar. Çocuklara karşı çok uyumludur. Kemirme, kazma gibi huyları olmayan bu köpekler görünüşlerinin aksine davranışlar sergiler. Havlaması yok denecek kadar azdır ve güvenilir, cesur bir ırktır. Yetişkinliğe 3 yaşından sonra ulaşır.

DANUA Köpekleri Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

DANUA bakımı oldukça kolaydır. Enerjisi düşük olduğundan fazla egzersiz ihtiyacı duymaz. Günde 30 dakikalık bir yürüyüş kilo kontrolü için önemlidir. Yerde oturmayı sever ve uzun süre yerde yatabilir. Bu yüzden minder köpeği olarak adlandırılır. Kokuya duyarlı olduğundan, tasmasız olduğunda söz dinlemeyip iz sürmeye kalkabilir. Bu yüzden tasmasız gezdirilmesi önerilmez. DANUA sahiplendirme yapan kişiden bu köpeği almadan önce köpeğin ısıya hassas bir ırk olduğunu unutmayın.

Fazla sıcak veya soğuk iklimlerde bu köpekler hasta olurlar. Satılık DANUA arayışında olanların bu köpeklerin küçük çocuklu evlere uygun olmadığını bölmesi gerekir. Köpek çocuklara oldukça sevecendir fakat iri bir köpek olduğundan çocukla oyun oynarken istemeden de olsa zarar verebilir. Bu nedenle yavruyken alınsa dahi bir süre sonra irileşmeye başlayacağı için çocuklarla uzun süre yalnız bırakılması önerilmez.

 

Danua fiyatları nasıldır?

Danua fiyatları, bazı kriterler göz önünde bulundurularak değişiklik gösterir. Kişinin belirlediği fiyat seçenekleri farklıdır.

Danua köpeklerin rengi nasıldır?

Danua köpeklerin rengi, kaplan desenli olabilir ya da siyah ile mavi de olduğu görülmüştür.

Danua yavru satın alma fiyatları nelerdir?

Danua yavru satın alma fiyatları, sitemizde ilan veren kişilerin belirlediği faktörlere göre sunulur. Bunun için takip etmek gerekir.

Danua köpeklerin karakterleri nasıldır?

Danua köpeklerin karakterleri, çekingen olurlar. Dost canlısı olmaları ile beraber sahiplerine bağlıdırlar.

Danua köpeklerin bakımı nasıl olmalı?

Danua köpeklerin bakımı, özen ister. Günlük olarak mutlaka yürüyüşe çıkarılmalıdır. Sağlıkları ile ilgili bir sıkıntı yaşamam için bu konuya dikkat edilmelidir.

Danua köpek sahiplenme nasıl olur?

Danua köpek sahiplenme yapabilmek için, bu platformu yaratan sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenmek isteyen herkese, kolaylık sağlanır.

Danua satılık ilanı verme işlemi nasıldır?

Danua satılık ilanı, sitemize giriş yaparak verilebilir.

Danua nasıl beslenir?

Danuanasıl beslenir sorusunun cevabı basittir. Uygun mamalarla kolaylıkla beslenebilir.

Yavru Danua sahiplenme nasıl yapılır?

Yavru Danua sahiplenme, bu köpekler için sitemizde ilan verenler tarafından yapılabilir. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri vardır.

Danua hayat koşulları nasıl olmalı?

Danua hayat koşulları, ilgi üzerine kurulmalıdır. Bu köpek cinsi tam bir aile içerisinde yaşayacak bir cinstir. Havlama konusunda da diğer köpeklere göre daha sakindirler.