KöpekÇin Aslanı – Chow Chow kategorisinde 48 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Çin Aslanı – CHOW CHOW

Köpek severlerin en çok araştırma yaptığı satılık Çin Aslanı ırkı kökeni Çin’e dayanan en eski köpek ırklarındandır. Milattan önce yaşayan Çin hanedanlıklarının çeşitli kabartma ve heykelleri de tasvir edilmiştir. Çin aslanı en çok cin ve İngiltere’de yetişiyor. Görüntüleri itibariyle özellikle çok sevilen ve çin aslanı yavrusu almak isteyenler için oldukça sevimli ve küçük bir yapıya sahip olduğu için bu köpekler ülkemizde de oldukça rağbet görüyor.

Çin Aslanı- CHOW CHOW Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Çin aslanı köpeklerine bu ismin verilme sebebi ense tüylerinin tıpkı aslanınınki gibi yele şeklinde olmasıdır. Bazı Çin aslanı türleri renkleri bakımından da aslana benzerler. Açık kahve tüylere sahip olan Çin aslanları bazen sarımtırak ve nadir olarak da beyaz ve kızılımsı renkte tüylere sahip olurlar. Yetişkin erkek köpeklerde ortalama 32 ile 33 kiloya kadar ulaşabilirler.

Dişi köpeklerde ise en fazla 20-27 kilo arası olurlar. Dişilerin boyu 50 cm kadar olurken, erkek köpekler ise en fazla 55-56 cm boyuna ulaşırlar. Satılık Çin Aslanı almak isteyenler için bilinmesi gereken en önemli şey bu köpekler evde veya apartmanda beslemeye oldukça uygundur. Çünkü sadece acıktıklarında ve bir tehlike sezdiklerinde havlarlar.

Çin Aslanı CHOW CHOW Köpeğinin Ayrıcalıkları

Çin Aslanı fiyatları bu köpeklerin özelliklerine göre değişiyor. Cinsiyetleri, yavru ya da yetişkin olmalarına göre fiyatlar farklılık gösteriyor. Mevsim değişikliklerinde fazla tüy dökebilen Çin Aslanları, haftada bir kez yıkanır ve düzenli taraması gerçekleşirse bu durumu çabuk atlatacak ve rahatlatacaktır.

Çin Aslanını diğer köpeklerden ayıran bir diğer özelliği ise dillerinin mavi renkte olmasıdır. Bazılarında siyah renk olarak da gözükebilir. Bilim adamlarına göre bu durumun sebebi köpeğin zamanla geçirdiği genetik mutasyona bağlanıyor. Günde 8 ile 10 saat arasında uyuyan Çin Aslanları ilgiyi severler fakat fazla oyun oynamaktan hoşlanmazlar.

Çin Aslanı- CHOW CHOW Köpeklerinin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Dünyada ortalama 200 köpek türünün üzerinde yapılan araştırmaya göre Çin aslanları en zeki 10 köpek arasında listeye girmiştir. Küçük bir ırk olmasına rağmen oldukça güçlü ve dayanıklı bir cins olan bu köpekler Çin Aslanı sahiplendirme araştırmaları içinde de en popüler ırklardandır. Özgür bir ruha sahip olan bu köpekler kucakta olmaktan pek hoşlanmazlar. Sıcağı sevmedikleri ve tüylerinin yeterince sıcak tutmasından dolayı bunu yaptığı düşünülmektedir.

Bakıcı köpek olarak bekçi köpeği olarak yetiştirilmeye uygundur. Tüyleri çift katlı olduğundan soğuğa dayanıklıdır ve kolay hasta olmazlar. Sadık bir köpek olan Çin aslanları aile üyelerine çok bağlıdır. Çocuklu ailenin evlerinde beslemelerine uygun bir köpek türüdür. Sahipleri onu uzun süre evde yalnız bırakıp tatil, seyahat gibi yerlere giderse depresyona girebilir. Sevgi, ilgi ve bakımı düzenli yapıldığı takdirde oldukça güçlü bir bağ kurulabilir.

Çin Aslanı Sahiplendirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Çin aslanı sahiplenmek için, hayvan sahiplendirmek için kurulmuş internet sitemize ilan verebilir ya da hayvan barınaklarına bırakabilirsiniz.

Ücretsiz Çin Aslanı Sahiplenme İşlemleri İçin Ne Gerekli?

Ücretsiz Çin Aslanı sahiplenme işlemleri için hayvan sahipleneceğiniz barınağa getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Gerekli yasal işlemleriniz yapıldıktan sonra sahiplenebilirsiniz.

Nasıl Satılık Çin Aslanı Sahibi Olabilirim?

Satılık Çin Aslanı sahibi olmak için, hayvan satan sitelere ya da petshop’lara başvurmanız yeterli olacaktır.

Çin Aslanı Fiyatları Ne Kadar?

Renk ve şeceresine göre değişiklik gösteren Çin Aslanı fiyatları uygun bütçeler arasında değişiyor.

Çin Aslanı Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Veterinerlerin verdiği bilgilere göre yavru bir hayvanı 3 aydan önce annesinden ayırmak doğru değildir. Bu sebeple Çin Aslanı yavrusunu ancak 3 aydan sonra alabilirsiniz.

Çin Aslanı Sahiplenme İlanı Nasıl Verilir?

Çin Aslanı sahiplenme ilanı vermek İçin, ilgili sitelere üye olup dilediğiniz ilanı verebilirsiniz.

Çin Aslanı Sahiplenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Çin Aslanı sahiplenmek için gerekli olan evrakları tamamlamalısınız. Yasal olması açısından bu evraklar önem taşır.

Çin Aslanı Yavrusu Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Çin Aslanı Yavrusu sahiplenme İçin barınak ya da sahiplendirmeye teşvik için kurulan sitemize başvuru yaparak sahiplenebilirsiniz.

Satılık Çin Aslanı Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Çin Aslanı yavrusu fiyatları renk ve şeceresine göre değişiklik gösterebilir. Ama güncel fiyatlara sitemizdeki ilanlardan ulaşabilirsiniz.

Çin Aslanı Yavrusu Satın Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Çin Aslanı yavrusu satın almak için, hayvan satışı yapan internet sitemize başvurabilir yahut herhangi bir petshop’tan da alabilirsiniz.