KediChinchilla kategorisinde 289 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Chinchilla

Irkı kemirgen olan Güney Amerika kökenli bir kedi türüne dayanan Chinchilla kedi türü dünyanın en fazla sevilen ve sahiplenmek istenilen kedileri arasında başları çekiyor. Genelde gümüşe ve altına kaçan renk tonlarıyla mükemmel bir renk cümbüşü sunar. Gösterişe bayılmakla kalmayıp tatlılığıyla muazzam bir şirinliğe ulaşır. Yetiştirilmesi zor olsa da kendine bağlayışı ve kendini sevdirmesiyle sahibine zor bakımı üstlenme görevini yüklerken sahibi bundan mutluluk duyar.

Chinchilla Özellikleri

Aynı zamanda aile üyeleri ile iyi geçinir. Agresif değildir ve çocuklarla iyi anlaşarak onlara bir kardeş olur. Dikkat ve ilgiyi oynadığı kişide tam olarak toplar ve bu şekilde sahibine tam bağlılık gösterir. Bunun yanı sıra aktivitesi iyidir. Hareketi severler. Su ile araları pek iyi değildir. Tüyleri aşırı kabarıktır ve günlük olarak taranması gerekir. Bu taranması süresi 12-18 dakika arasında olabilir. Chinchilla sahiplerinin onayı ve sevgisine olan sadakatları tamdır. Tatlılığı ve yeteneği ile birçok kedi organizasyonundan ödül almıştır.

Göz alıcı renkleri ve tatlılığıyla dikkat çeken Satılık Chinchilla kedisinin özellikleri ise;

  • Gümüş ve altın renk tonlarının getirdiği dış çekicilik
  • Gözleri büyükçe ve mavi, yeşil ve zümrüt renk tonlarına sahiptir
  • Suyu sevmezler
  • Akıllı ve durgun tabiatlıdır
  • Büyük ve adaleli bir gövdeye sahipken kuyruğu kısa ve incedir
  • Ağırlığı 47 kilo arasında değer alır

Bu özelliklere sahip olan bu kedilerde en dikkat edilmesi gereken unsur büyük su kütlelerinden uzak tutulması, suya yaklaştırılmamasıdır. Su da aşırı tüylerinin su alması sonucu ağırlaşarak su yüzeyinde kalmakta zorlanır. Suda kalmaya devam ettikçe ise gittikçe daha fazla batar. Bu kedi türünün sahipleri tehlikeyi göz önünde bulundurarak harekete etmeleri gerekir.

Chinchilla Eğitimi ve Bakımı

Bakımı kolay olmayan Chinchilla cinsi kediler bol tüylü olduklarından günlük taranmaya ihtiyaç duyarlar. Bu günlük taranmaların önemi, kedinin tüylerinin boğazda birikip bir soruna neden olmaması içindir. Günlük taranma süreleri ise 5 dakika ile yarım saat sürebilir. Bu şekilde bir zorluk atlatılmış olur.

Bu kedileri eğitirken komutlarınızın gerçekleşmesi için kararlı olmalısınız. Komutları yerine getirmede size zorluk yaşatmayacaklardır genelde zaten. Küçükken aldığınız kedilerin eğitimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Daha yeni gelişme gösteren Chinchilla Yavrusu büyüdükçe size daha bağlı olacak ve sizin sesinize, komutlarınıza aşina olduğundan istediklerinizi rahatlıkla yaptırabileceksiniz.

Chinchilla sahiplendirme ve Fiyatları

 

Bu kedi türüne sahip olmak için web sitelerinden internet kullanarak bir iki harekette ya da bizzat kendiniz kedilerin bulunduğu yerlerden rahatlıkla temin etmeniz mümkündür. Chinchilla sahiplendirme ile siz de gümüşün ve altının her tonuna (Chinchilla sahiplenerek) ve tatlı bir varlığa sahip olacaksınız.

Satılık Chinchilla fiyatları internet üzerinden öğrenilebilir ya da kendiniz giderek  bizzat tatlılığına canlı olarak şahit olarak kendiniz alabilirsiniz.

 

Chinchilla Sahiplendirme İçin Ne Yapmalıyım?

Chinchilla Sahiplendirme için internet sitemize ilan verebilir oradan hayvanınızı sahiplendirebilirsiniz.

Ücretsiz Chinchilla Sahiplenme İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Chinchilla sahiplenme için hayvan barınaklarına yahut hayvan sahiplendirmek için kurulan internet sitemize giriş yaparak kendiniz sahiplenebilirsiniz.

Satılık Chinchilla Kedilerini Nereden Bulabilirim?

Satılık Chinchilla cinsi kedileri petshop veya hayvan satış sitemizden bulabilirsiniz.

Chinchilla Fiyatları Ne Kadar?

Chinchilla fiyatları değişiklik gösterebilir. Fiyatlar cins ve rengine göre belirlenir.

Chinchilla Yavrusu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Chinchilla yavrusu satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında aldığınız yerin güvenilir ve yasal olması gelir.

Chinchilla Sahiplenme İlanı Verebilir miyim?

Chinchilla sahiplenme ilanı için internet sitemize giriş yaparak ve üye olarak ilan verebilirsiniz.

Chinchilla Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Kedileri hatta tüm canlıları çok erken annesinden ayırmamak gerekir. Bu sebeple veterinerlere göre Chinchilla yavrusu en az 3 aylıkken alınır.

Satılık chinchilla Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık chinchilla yavrusu fiyatları her ilanda farklılık gösteriyor.

Chinchilla Yavrusu Sahiplenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Chinchilla yavrusu sahiplenmek İçin hayvan barınaklarını ziyaret edebilir yada sahiplendirme sitemize giriş yaparak ilanlar içerisinden hayvan sahiplenebilirsiniz.

İnternete Satılık Chinchilla Yavrusu Sahiplenme İlanı Verebilir miyim?

İnternet sitemize üye olarak satılık Chinchilla yavrusu sahiplenme ilanınızı verebilir ve satılık ilanınızı yayınlayabilirsiniz.