KöpekCavalier King Charles kategorisinde 293 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Cavalier King Charles

Oldukça eski bir ırk olan Cavalier King Charles, 15. Yüzyıl dönemlerinde Avrupa’da kraliyet ailelerinde ve asillerin evlerinde besledikleri köpeklerdir. Küçük ırk sınıfında yer alan bu köpekler, oldukça uzun tüylere ve muhteşem bir karaktere sahiptir. Küçük ırklar içinde en sakin ve en tutarlı davranan köpeklerden biridir. İngiltere Kraliyetinde 2. Charles tarafından çok sevilen ve beslenen bir ırk olması dolayısıyla bu ismi almıştır.

Atalarının Cocker Spaniel olduğu bilinmektedir. Satılık Cavalier King Charles almak istediğinizde, aileniz için en uygun köpeklerden birini alacağını bilmeniz gerekir. Son derece uyumlu ve farklı ortamlara kolay adapte olan bir yapısı vardır.

Cavalier King Charles Özellikleri

Küçük ırklar sınıfında, yabancılara ve çocuklara karşı son derece sakin ve uyumlu bir yapısı bulunan, nadir ırklardan biridir. Dişi ve erkeklerde ortalama olarak boyutlarda, yükseklik yaklaşık olarak 30 cm, ağırlık ise 6-7 kg civarındadır. Ortalama yaşam süreleri ise 13-15 yıl civarındadır. Tüm dünya üzerinde oldukça popüler ve sevilen bir ırk olan Cavalier King Charles, Ev içi yaşama son derece uyumludur.

Terapi köpeği olarak da kullanılan bir ırktır. Son derece oyuncu ve eğlenceli bir yapıya sahip olan bu köpekler, yaşlıların ayaklarının dibinde sakince oturup uyurken, çocuklarla en hareketli oyunları oynarlar. Satılık Cavalier King Charles aldığınız zaman, onlar için yalnızlığın zor olduğunu bilmeniz gerekir.

Cavalier King Charles Karakter Özellikleri

Cavalier King Charles ırkı, son derece sakin yapılı ve uyumlu bir ev köpeğidir. Apartman yaşamına oldukça uyumlu yapıları ile evlerde beslenen en popüler köpek ırklarında başlarda gelmektedir. Bir Cavalier King Charles yavrusu aldığınızda, ona nazik ve ödüllendirme yöntemi ile eğitim verebilirsiniz. Oldukça akıllı olan bu ırk, eğitim yönünden oldukça başarılıdır. Lezzetli ödül mamaları ile pek çok komut öğretebilirsiniz. Sezgileri oldukça kuvvetli olan bu köpekler, sahiplerinin mutlu veya mutsuz olduğunu bilir ve ona göre bir tutum sergiler.

Çocuklarla arası çok iyi olan bu köpekler, yabancılara karşı da oldukça sevecen ve cana yakındır. Saldırganlık özelliği bulunmayan bu canlılar, son derece uyumlu ve şefkatli bir aile köpeğidir. Kucakta olmayı ve sevilmeyi çok seven bu ırk, havlama özelliğine de yatkın değildir. Cavalier King Charles sahiplendirme ilanları ile bu köpeklere ulaşmanız ve yeni sahipleri olmanız mümkündür.

Cavalier King Charles Bakımı

Bu tür, bazı kalıtsal hastalıklara yatkındır. Bu sebeple düzenli veteriner kontrolleri çok önemlidir. Kilo almaya yatkın olan bu köpekler, her zaman diyete uygun beslenmeli, aşırı yağlı içerikler tüketmemesine özen gösterilmelidir. Orta seviyede bir egzersiz ihtiyaçları bulunur.

Bunun için günlük olarak yürüyüşler ve at getir oyunları ile fazla enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Uzun tüylere sahip olan bu ırk, günlük olarak taranmalı, ölü deri ve tüylerden arındırılmalıdır. Cavalier King Charles fiyatları ülkemizde biraz pahalıdır.

Ücretsiz Cavalier King Charles Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Cavalier King Charles sahiplenme için hayvan barınaklarına gidebilir ya da sitemizde teşvik amaçlı konulan hayvan sahiplendirme ilanlarını inceleyebilir ve sahiplenebilirsiniz.

Satılık Cavalier King Charles Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Satılık Cavalier King Charles almak için hayvan sahiplendirme sitemizde yer alan ilanları inceleyebilir yahut hayvan barınaklarından alabilirsiniz.

Cavalier King Charles Fiyatları Ne Kadar?

Cavalier King Charles fiyatları pandemiden önce uygun fiyatlarda farklı iken güncel fiyatları biraz daha yüksek fiyatlar arasında değişiyor.

Cavalier King Charles Sahiplenme ilanlarını Nereden Bulabilirim?

Cavalier King Charles sahiplenme ilanları hayvan satışı ve sahiplendirme sitemizde yayınlanmaktadır.

Cavalier King Charles Yavrusunu Nereden Bulabilirim?

Cavalier King Charles yavrusunu petshop, hayvan barınakları ve hayvan satışı yapan sitemizde bulabilirsiniz.

Cavalier King Charles Yavrusu Sahiplenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Cavalier King Charles yavrusu sahiplenme için, hayvan sahiplendirme sitemizden yardım alabilir yada herhangi bir hayvan barınağına gidip alabilirsiniz.

Cavalier King Charles Yavrusu Satın Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Cavalier King Charles yavrusu satın almak için birçok alternatif mevcuttur. Bunlardan en basit olanı sitemize giriş yaparken verilen ilanlara bakmaktır.

Satılık Cavalier King Charles İlanı Verebilir miyim?

Hayvan sahibi olan herkes, satış sitelerinden ilan verebilir. Sizde hayvan sahiplendirme sitemize girerek gerekli üyelik formlarını doldurarak satılık Cavalier King Charles ilanı verebilirsiniz.

Satılık Cavalier King Charles Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Cavalier King Charles yavrusu fiyatları, diğerleri ile aynıdır. Yani güncel satış fiyatı her ilanda farklılık gösterebiliyor.

Internet Sitelerinde Cavalier King Charles Satılık İlanı Bulunuyor mu?

Hayvan satışı yapan birçok sitemizde Cavalier King Charles satılık ilanı bulmak mümkündür.