KöpekCane Corsa kategorisinde 185 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Cane Corsa

Cane Corso Italiano, adından da anlaşılacağı üzere kökeni İtalya olan bir köpek ırkıdır. Tarihi eski Roma’ya ulaşan bu ırkın Mastiff ve İtalyan bir köpek ile bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıktığı bilinir. Çok başarılı bir avcı olan bu köpekler, koruyuculuk yönünden de oldukça başarılıdır. Nesli tükenme tehlikesine giren bu ırk, özellikle bu ırkı seven kişiler tarafından yeniden çoğalmıştır.

Sert ve korkutucu görünen dış görünüşünün aksine oldukça nazik bir karaktere sahip olan bu köpekler, İtalya’da hala en popüler köpek olarak lanse edilir. Satılık Cane Corso arayanlar için bu köpeğin ilk kez köpek besleyenlere tavsiye edilmediği belirtilir.

Cane Corsa Özellikleri

Cane Corso ırkı son derece güçlü ve atletik bir yapıya sahip olmasına karşın, oldukça sakin mizaçlı ve nazik bir köpektir. Diğer insanlara ve hayvanlara saldırdığı çok nadir görülür. Ancak her zaman temkinli ve tetiktedir. Avcılık ve korumacılık yönleri oldukça gelişmiş olan bu köpekler, sahiplerini korumak için ölesiye kavga edebilir.

Tehlike sezmedikten sonra tepki vermeyen bu köpekler, kendine has bir karaktere sahiptir. Satılık Cane Corso sahibi olanların, bu ırkı yetiştirmede bilinçli ve deneyimli olması gereklidir. Aksi halde sahip olduğu gücü kullanmaktan çekinmeyecek bir köpek ortaya çıkabilir. Orta ırk köpek sınıfındadır.

Cane Corsa Karakter Özellikleri

Bir Cane Corso yavrusu aldığınızda, onlara liderin siz olduğunu hissettirmeniz gerekir. Oldukça dominant bir karaktere sahip olan bu ırk, liderliğinizi pek çok kez sorgulayacaktır. Bu türün eğitimi sırasında sert ve baskıcı hareketlerden uzak durmalı, disiplinli ve tutarlı bir eğitim izlemelisiniz. Ayrıca yavruluktan itibaren insanlar ve diğer hayvanlarla sosyalleştirilmeli, bu hususlara geç kalmamalısınız. Oldukça geç yetişkinlik kazanan bu ırk, 4 yaşlarına kadar yavru sayılmaktadır.

Sahibine ve ailenin diğer üyelerine karşı sadık ve itaatkâr olan bu köpekler, son derece zekidir. Oldukça hızlı öğrendiği bilinen bu köpeklerin, eğitimleri kolaydır ancak bağımsız karakterlerinden dolayı bu bazen zorlayıcı olabilir.

Bu kadar sert görünen ve çok güçlü bir köpek olmasına karşın, çocuklarla en iyi anlaşan köpeklerden biridir. Bu sebeple çocuklu aileler için oldukça ideal bir köpektir. Diğer köpek ve yabancılara karşı her zaman temkinli davranan bu köpekler, tanıştırılmadığı sürece insanlara karşı da mesafelidir. Cane Corso sahiplendirme ilanları üzerinden bu köpeklere sahip olabilirsiniz.

Cane Corsa Bakımı

Cane Corso, tüy bakımı olarak haftada bir kez taranması yeterlidir. Islak bir bezle tüylerin silinmesi, tüylerinin parlak görünmesini sağlar. Bu ırk son derece enerjik bir ırktır. Düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Buna vakit ayırmak ve günlük en az 1 saat hareket etmesi için dışa alanda koşu ve parkur gibi sporları kullanabilirsiniz. Eğitimlerinde düzenli olarak tekrar yapmalısınız. Cane Corso fiyatları yaşına ve yaşanılan bölgeye göre değişim gösterir.

Cane Corso Sahiplendirme İçin Ne Yapmalıyım?

Cane Corso sahiplendirme için köpeğinizi bilgileri ile birlikte hayvan sahiplenmeye aracı olan sitemize detayları yükleyebilir ve oradan sahiplenilmesini bekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Cane Corso Sahiplenme İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Cane Corso sahiplenme için, sahiplendirme sitemize başvuru yapabilir ya da hayvan barınaklarında aradığınız köpeği bulabilirsiniz.

Satılık Cane Corso Cinsi Köpekleri Nereden Bulabilirim?

Satılık Cane Corso çok yaygın bir cinstir. Petshop, hayvan barınakları ve internet sitemizde bulabilirsiniz.

Cane Corso Fiyatları Ne Kadar?

Cane Corso fiyatları köpeğin rengine ve cinsine göre değişiklik gösterir. Fiyatlar bütçelere uygun olarak değişik rakamlar arasında değişiyor.

Cane Corso Sahiplenme İlanı Verebilir miyim?

Cane Corso sahiplenme ilanı ilgili internet sitelerine verilebilir.

Cane Corso Yavrusunu Nasıl Satın Alabilirim?

Cane Corso yavrusu satın almak için hayvan satışı yapanlara aracılık eden internet sitemize yada petshop’lara başvurabilirsiniz.

Cane Corso Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Cane Corso yavrusu fiyatları, her ilanda değişiklik gösterir.

Cane Corso Yavrusu Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Cane Corso yavrusu sahiplenme için hayvan barınaklarına gidebilir yahut hayvan sahiplendirme internet sitemize girerek sahiplenme işlemlerini başlatabilirsiniz.

Cane Corso Satılık İlanları Nasıl Verilir?

Cane Corso satılık ilanları satış yapılan internet siteleri üzerinden verilebilir.

Satılık Cane Corso Yavrusunu Nereden Bulabilirim?

Satılık Cane Corso yavrusunu petshop’larda yada hayvan satışı yapan internet sitemizde bulabilirsiniz.