KöpekBull Terrier kategorisinde 6 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Bull Terrier

Bu ırk köpekler, kolaylıkla diğer ırklardan ayrılabilmektedir. Eşsiz kafa yapıları ile oldukça farklı görünen bu köpekler, genel olarak beyaz renklidir. İngiltere kökenli bu köpekler aslen İngiliz Bull Terrier olarak bilinmektedir. Standart ve minyatür Bull Terrier olarak ikiye ayrılır. İlk ortaya çıktığı dönemlerde dövüşlerde kullanılmışlardır. 13.yüzyıllarda boğalar ile dövüştürülen bu ırk, günümüzde de son derece kaslı ve güçlü yapısı ile tanınmaktadır.

Ataları olan Bulldog ırkına göre daha enerjik ve yorulmayan bir köpek olması, köpek dövüşlerinin favorisi olmasını sağlamıştır. İlk kez köpek besleyecek için önerilmeyen bu ırk, satılık Bull Terrier arayanlar için önemli bir husustur.

Bull Terrier Özellikleri

Geçmişte sokak dövüşlerinde ve boğa dövüşlerinde aşılması güç bir engel oluşu, günümüzde de hala o güçlü yapısını korumasını sağlamıştır. Son derece kaslı ve atletik bir vücut yapısına sahiptir. Köpeklerle deneyimi olmayan kişiler için son derece zorlayıcı olabilecek bir ırktır.

Zeki ve inatçı karakterleri ile bilinen bu ırk, erken yaşlarda doğru sosyalleştirilmediğinde oldukça sert ve saldırgan bir köpek haline dönüşebilmektedir. Satılık Bull Terrier aradığınızda, bu bilgileri edinmiş olmanız tavsiye edilir.

Bu köpekler kendilerine has, yumurtayı andıran bir kafa yapısına sahiptir. Ağırlık merkezinin vücutlarının altında olması ve oldukça kaslı olması sebebi ile geçmişte köpek dövüşlerinde favori halindeydi. Dişi ve erkeklerinde ortalama olarak yükseklik 53 cm, ağırlık ise 27 kg civarındadır. Yaklaşık ömürleri ise 12 yıl civarındadır.

Bull Terrier Karakter Özellikleri

Bu köpekler geçmişte köpek dövüşleri için geliştirilmiş olduğundan ve dış görünümünden dolayı pek çok insana korkutucu gelmektedir. Ancak görünümü ve geçmişinin aksine son derece eğlenceli ve oyuncu bir köpektir. Bull Terrier yavrusu aldığınızda, erken dönemlerde doğru sosyalleştirme adımlarını takip ettiğinizde son derece uyumlu ve tutarlı bir köpek haline gelir. Doğru sosyalleşmiş Bull Terrier köpeğinin bu zamanda ne insanlara ne de diğer hayvanlara saldırgan tutumları olmamaktadır.

Bu köpekler ailesine son derece sadıktır. Her daim sahiplerinin yanında olmak isteyen bu ırk, oldukça meraklıdır. Her türlü sert oyundan hoşlanan bu köpeklerin acı eşikleri oldukça yüksektir. Av köpeği içgüdülerinden dolayı küçük hayvanlarla yalnız bırakılması önerilmez. Köpek sahiplendirme ilanlarını araştırırken, evde tek hayvan olarak beslenmesinin daha uygun olduğunu da bilmeniz gerekir.

Bull Terrier Bakımı

Bu tür salya akıtma tüy dökme konusunda sorun yaratmayan köpeklerden biridir. Tüy bakımı için haftada bir kez taramanız yeterli olacaktır. Henüz yavruyken onu eğitmeye başlamanız gerekir. Her geçen gün daha inatçı bir hale bürünen bu ırk, başına buyruk hareketleri ile bilinir.

Bu köpeğe sahip olurken, çok yüksek bir enerjiye sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Enerjisini atmak için günlük en az 45 dakikalık tempolu koşu ve oyunlar oynatmanız gerekir. Bull Terrier fiyatları köpeğin yaşına ve renk yapısına göre farklılık gösterir.

Bull Terrier Yavrusu Nasıl Sahiplenilir?

Bull Terrier yavrusu sahiplenme ilanları için 0 3 ay aralığını beklemeniz ve bu cins köpeği almanız için belirli site ve ilanlardan yardım almanız gerekir.

Bull Terrier Satılık İlanı Veren Siteler?

Bull Terrier satılık ilanı veren siteler, cins köpeği sahip olmak için belirli sitelerdeki ilanları incelemeniz gerekir. Sitemiz hayvan konusunda insanlara yardım etmektedir.

Bull Terrier Yavrusu Sahiplenme Nasıl Gerçekleşir?

Burcu yer cins köpeğin yavrusunu sahiplenmek için sahipleniyorum.com sitesinden Yardım alarak 0-3 ay aralığına geçirmesini beklemeniz gerekir. Fakat önceden alarak 3 ayını doldurmasını bekleyebilirsiniz.

Bull Terrier Ücretsiz Evcil Hayvan Nasıl Sahiplenilir?

Bull Terrier ücretsiz evcil hayvan sahiplenmek için belirli ilanları takip etmeniz gerekir. Sitemiz bu konuda kişilere evcil hayvan sahibi yapar.

Satılık Bull Terrier Cinsi Köpek Nasıl Alınır?

Ücretli ya da ücretsiz olarak satışı yapılan sitemizde bu ilanları takip etmeniz gerekir. Satılık bull terrier köpek cinsi arayanlar için sitemiz bu konuda insanları evcil hayvan sahibi yapmaktadır.

Bull Terrier Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Bull Terrier köpeklerin fiziksel özellikleri kaslı vücudu ve üçgen kafa yapısına sahip olmasıdır.

Bull Terrier Köpeklerin Karakteri Nasıldır?

Bull Terrier köpeklerin karakteri iyi bir eğitimden geçildiği sürece sakin ve dost canlısı hayvanlardır.

Bull Terrier Köpeklerin Satılık İlanı Nasıl Yapılır?

Bull Terrier köpeklerin satılık ilanı sitemiz üzerinden üyelik sistemi ile giriş yapılarak verilebilir.

Bull Terrier Köpeklerin Tüy Bakımı Nasıldır?

Bull Terrier köpeklerin tüy bakımı tüylerinin kısa ve ince olmasından dolayı oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Bull Terrier Köpeklerin Yavrusu Nasıldır?

Bull Terrier köpeklerin yavrusu küçük ve minyon tipli olduğu için oldukça uysal ve tatlı hayvanlardır.