KöpekBoxer kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Boxer Köpek

Boxer ırkı köpekler, dünyada son derece popüler ve sevilen bir ırktır. Kendilerine has yüz yapısı ile oldukça atletik ve eğlenceli köpeklerdir. Bu köpekler en hızlı şekilde avlarını yakalamak üzere geliştirilmiş ve bu konuda oldukça başarılı olmuşlardır. Boxer ırkı eski zamanlarda daha çok çiftçiler ve tarımla uğraşan insanlar tarafından kullanılmıştır.

Özellikle yaban domuzları, tilki ve çakallara karşı üstün koruma sağlayan bu köpekler, oldukça hızlı ve korkusuzdur. Günümüzde ise hem bahçelerde hem de evlerde beslenen popüler ırklar arasında yer almaktadır. Çok enerjik bir köpek olduğundan dolayı, satılık Boxer arayanlar için evde bakılmasının bir hayli zor olduğu belirtilmektedir.

Boxer Köpek Özellikleri

Boxer köpeklerinin, yapılan pek çok araştırma sonucunda atalarının Mastiff ırkı olduğu ve Bulldog ırkı ile akraba oldukları ortaya çıkmıştır. Son derece başarılı bir av köpeğidir. Erkek ve dişilerinin ortalamasına bakıldığında, boyları 60 cm, kiloları ise 30 kg civarındadır. Yaşam süreleri 10-12 yıldır. Koruma içgüdüsüne sahip olan bu köpekler, aile köpekleri olmasının yanı sıra, polis ve bekçi köpeği olma konusunda da son derece başarılıdır.

Satılık Boxer sahibi olunduğunda, bu köpeklerin son derece sadık ve eğlenceli köpekler olduğunu da görme şansınız bulunur. Bu köpekler sadece çocuk ve diğer köpeklerle değil, çevrelerindeki her şeyle iyi geçinebilen köpeklerdir. Bu da onların devamlı olarak popülerliğinin artmasına katkı sağlayan özelliklerinden biridir.

Boxer Köpek Karakter Özellikleri

Boxer köpek ırkı, sert ve asil görünümünün ardında son derece sevimli ve eğlenceli bir karaktere sahiptir. Oldukça enerjik ve hareketli yapısının yanı sıra oyun oynamayı ve sahibiyle zaman geçirmeyi çok severler. Bir Boxer yavrusu aldığınızda doğru eğitim ve sosyalleştirmeler ile sorunsuz bir yaşam elde edebilirsiniz. Gereksiz gerginlik yaratmadığı gibi, havlama eğilimleri de son derece düşüktür. Bir kişiyi çok uzaktan ya da gelen misafiri kapı dışından benzersiz bir içgüdü ile tanıma özelliği ile bilinir.

Sezgileri son derece güçlüdür. Sahiplerinin duygularını hisseder ve ona göre hareket eder. Bu da son derece uyumlu bir köpek olduğunu kanıtlar niteliktedir. Sahipleri ile oldukça yakın teması seven bu köpekler, ilgi ve oyunu çok severler. Yüksek enerjileri ile ev içinde ufak kazaların yaşanması da bazen mümkündür. Boxer sahiplendirme ilanları üzerinden bu köpeklere ulaşabilirsiniz.

Boxer Köpek Bakımı

Her köpekte olduğu gibi, bu ırkında özel bazı bakım ve kontrollere ihtiyacı vardır. Kısa tüyleri çok fazla taranmak istemez, bunun için haftada birkaç kez yeterli olmaktadır. Yılda birkaç kez banyo yaptırılması gerekir. Bu ırk son derece enerjik ve hareketlidir. Özellikle ev içi yaşam konusunda dışarıda en az 45 dakika egzersize ihtiyaç duyar. Uzun koşular, fiziksel ve zihinsel oyunları çok severler. Boxer fiyatları secere durumuna göre değişim gösterir.

Boxer Yavrusu Nasıl Sahiplenilir?

Boxer köpek yavrusu sahipleneceğiniz zaman satın almak yerine barınaklardan sahiplenmeniz gerekir. Sitemizde verilen ilanlar bu konuda size hizmet sunar.

Boxer Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Boxer köpeklerin fiziksel özellikleri cins olması ile birlikte güçlü kas yapısına sahip olmasıdır.

Boxer Köpekleri Nerede Bakılır?

Boxer köpekleri evde bakılması zor olduğu için bahçe ve yeşil alanlar da bakılması daha kolaydır.

Boxer Köpeklerinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Boxer köpeklerinin temizliği haftada bir yapılarak tüylerinin taranması yeterli olacaktır.

Boxer Köpekleri Nasıl Beslenir?

Boxer köpekleri beslenme şeklinden kaynaklanarak, bünyeleri hassas olduğu için kendi mamaları ve hijyenik ürünlerle beslenmesi doğru olacaktır.

Satılık Boxer Yavrusu Fiyatları Nasıldır?

Belirli sitelerde verilen ilanlara göre satılık boxer yavrusu fiyatları değişmektedir. Sitemizde verilen ilanlara göre ücretsiz evcil hayvan olma şansına sahip olabilirsiniz.

Boxer Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Sahibi olduğunuz yavru boxer köpekleri, boxer satılık ilanı adı altında ilan vermeniz gerekir. 0 3 ay aralığında satış yapamazsınız. Önceden siteye ilan verip 3 ay doldurduktan sonra satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Boxer Yavrusu Nasıl Sahiplenilir?

Boxer yavrusu sahiplenmek için 3 ayı beklemeniz gerekir. Sitemiz bu konuda sizleri teşvik ederek yavru sahiplenme imkânı sunmaktadır.

Boxer Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Kendinize ait olan yavru köpeklerinin satış işlemini doğrultusunda, boxer satılık ilanı ile birlikte sitemizden hizmet alabilirsiniz.