KöpekBorder Collie kategorisinde 96 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Border Collie

Dünyada en sevilen köpek ırkları arasında bulunan Border Collie cinsi köpekler, en zeki köpek ırkı olarak bilinir. Çok atletik ve enerjik bir köpek olan bu ırk, öğrenmeye ve eğitime yüksek ilgisi ile bilinir. Oyun oynamaya çok düşkün olan bu köpeklerde, oyun kurgusu dâhilinde istediğiniz pek çok figürü ve komutu öğretmeniz çok kolay olmaktadır.

Köpek gösterilerinde de çok tercih edilen bu ırk, insana olan bağlılığı ve sadakati ile de ön plana çıkar. Atletik vücudunun yanı sıra çok da sevimli bir ırk olması, dünyanın en popüler evcil hayvanlarından biri olmasını sağlıyor. Satılık Border Collie düşündüğünüzde, ilk kez köpek sahibi olacaklar için çok önerilmeyen bir ırk olduğunu unutmamanız gerekir.

Border Collie Ayırıcı Özellikleri

Border Collie ırkı, İskoçya’ya ait bir köpektir. Fazlasıyla çalışkan ve yorulmak nedir bilmeyen bir ırk olması ile ilk zamanlar çobanların koyun sürülerini otlatması ve koruması ile nam salmıştır. Günümüzde ise hem bekçi köpeği olarak hem de aile köpeği olarak görülmektedir. Satılık Border Collie ilanları üzerinden sahip olabileceğiniz bu köpekler, dünyada zekâsı kanıtlanmış ırkların ilkidir.

Israrcı ve inatçı olabilen bu ırk, enerjisinin de atılmasını ister. Bu sebeplerden dolayı ilk kez köpek bakacaklar için zorlayıcı bir köpek ırkı olabilmektedir. En iyi çoban köpekleri içinde bulunan bu köpekler, çok iyi bir koruyucudur.

Border Collie Cana Yakın Karakteri

Bir Border Collie yavrusu sahibi olduğunuzda, ilk olarak keşfedeceğiniz şey ne kadar meraklı ve inatçı olduklarıdır. Öğrenmeyi çok seven bir ırk olmasından dolayı her şeyi keşfetme arzuları başlarına sorun çıkarabilmektedir. Ancak bu dönemlerde sabırlı ve tutarlı tavırlar ile gelecek için en kaliteli yatırımlar yapılmış olur. Sahipleri ile inanılmaz bir bağ kuran bu canlılar, saldırgan bir özelliğe sahip değildir.

Sevecen ve dost canlısı karakterleri ile pek çok insan ve hayvanla dostluk kurabilir, bebekler ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Çok enerjik bir yapıya sahip olması, sahipleri için bazen zorlayıcı olmaktadır. Border Collie sahiplendirme ilanları genellikle bu ırka zaman ayıramayan ve enerjisini atmasını sağlayamayan kişiler tarafından verilmektedir. Bu sebeple, ilk kez köpek sahibi olacak kişilerin bu ırkı seçmesinden önce bilinçli olması, yoğun çalışma temposunda köpeği unutmaması gerekir.

Border Collie Eğitimleri

Border Collie ırkı pek çok komutu aynı anda algılayabilen ve yerine getirebilen nadir ırklardandır. Pek çok köpek yarışmasında ödül kazanan bu ırk, çok yönlü sosyal bir kişiliğe sahiptir. Sahibine karşı son derece itaatkâr ve sadık olan Border Collie, bir tehlike sezmediği sürece dost canlısı bir köpektir. Arama kurtarma çalışmalarında keskin burun reseptörleri sayesinde ileri iz sürme yeteneğine sahiptir.

Border Collie Kişisel Bakımı

Çok hareketli ve yerinde durmayan bir köpek ırkı olmasından dolayı kulak içinin haftalık olarak nemli bezler yardımıyla silinmesi gerekir. Bunun yanı sıra, yoğun kürk yapısı sebebi ile haftada birkaç kez taranması gereklidir. Tırnaklarının uzaması halinde düzenli olarak kesilmesi ya da törpülenmesi gerekir. Çok zahmet gerektirmeyen bu bakımlar haricinde, düzenli olarak tempolu koşular, parkur sporları ve zekâ gelişimini destekleyen oyunlar oynanması gerekir. Border Collie fiyatları sağlık durumu, yaşı ve yaşanılan bölgeye göre farklılık gösterir.

Border Collie Hastalıkları

Pek çok orta ve büyük ırk köpekte görülen kalça displazisi bu ırkta da görülür. Arka bacaklarda görülen bu rahatsızlık, düzenli veteriner ziyaretleri ile önceden tespit edilebilir. Border Collie ırkı alerjiye yatkındır. Dış parazit kontrolü ve bakımları düzenli olarak yaptırılmalıdır. Genel olarak sağlıklı ve mutlu köpeklerdir.

Border Collie Renkleri Nelerdir?

Border Collie renkleri siyah, beyaz ve mavi renkte bulunmaktadır.

Border Collie Boyu Ne Kadardır?

Border Collie boyu erkeklerde 48-56 santim aralığında boy alırken ve dişilerde 46 – 53 santime kadar uzamaktadırlar.

Satılık Border Collie Fiyatları Nasıldır?

Her sitede satılık Border Collie fiyatları bulunmaktadır. Fakat sitemizde ücretsiz evcil hayvan sahiplenme konusunda ücretsiz ilanlar ile birlikte teşvik edici ilanlar vermekteyiz.

Border Collie Satılık İlanı Nasıl Verilir?

Sitemizde ücretsiz olarak Border Collie satılık ilanlarını yayınlayarak, kendinize ait hayvanların ilanlarını yayınlayabilirsiniz.

Ücretsiz Border Collie İlanları Nasıl Bulunur?

Sitemiz hizmeti olarak ücretsiz Border Collie ilanları yayınlayarak hayvan severlere bu konuda yardımcı olmaktayız.

Border Collie Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Border Collie köpeklerin fiziksel özellikleri ve dış görünüşleri ve renkleri ile birlikte ayırt edilme yapısına karşı kemik yapısı ile birlikte çevik ve kaslı yapıya sahiplerdir.

Border Collie Köpeklerin Karakter Özellikleri Nasıldır?

Border Collie köpeklerin karakter özellikleri sıcakkanlı, sadık yapıya sahip canlılardır.

Border Collie Köpeklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Border Collie köpeklerin kişisel bakımı, haftada bir iki defa tüylerinin taranması ve temiz bir alanda bakılması yeterli olacaktır.

Yavru Border Collie Satın Almak İçin Neler Yapılmalı?

Kendinize ait yavru Border Collie satın almak veya resmi olarak sahiplenmek istiyorsanız sitemizden destek alabilirsiniz.

Border Collie Cinsleri Nelerdir?

Border Collie  cinsleri uzun tüylü collie, Labrador köpeği, bernese dağ köpeği ve daha bir çok cins collie köpeği bulunmaktadır.