KöpekBichon Frise kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Bichon Frise

Küçük ırk köpekler arasında yer alan bu tür, uzun yıllardır aile yaşantısı içinde uyumla varlığını sürdürmektedir. 14. Ve 15. Yüzyıllarda, özellikle soylu ve elit kadınların tercih ettiği bu köpekler, günümüzde popülerliğini arttırmıştır. Ülkemizde Bişon Çuha Köpeği olarak tanınmaktadır. Küçük ama enerjik yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan bu köpekler, oldukça sevimli ve cana yakındır.

Farklı ortamlara adaptasyon konusunda hiçbir zorluk çıkarmayan bu ırk, oldukça da meraklıdır. Koruma köpeği olarak iyi olmayan bu ırk, bekçilik konusunda bir hayli başarılıdır. Satılık Bichon Frise aradığınızda, fiyatlarının ülkemizde oldukça yüksek olduğunu bilmeniz gerekir.

Bichon Frise Özellikleri

Bu tür oyuncak yani toy grubuna ait, küçük bir ırktır. Süs köpeği olarak lanse edilen bu köpekler için, kucak köpeği de denilmektedir. Yalnıza beyaz olabilen tüyleri, kıvırcık ve kabarıktır. Çocuklarla arası çok iyi olan nadir küçük ırklardan biridir. Satılık Bichon Frise aradığınızda, ilk kez köpek besleyecek olanlar için kesinlikle tavsiye edilmektedir. Apartman yaşamına son derece uyumlu olması ve bulunduğu ortama neşe saçması ile bilinir.

Zeki ve eğitime açık olması da kuralları öğrenme konusunda başarılı bir köpek olmasını sağlar. Ancak havlamaya olan yatkınlığı ve yalnız kalma konusunda başarısız oluşu gibi sebepler, pek çok kez Bichon Frise sahiplendirme ilanları ile kendini gösterir. Ancak erken dönemlerde sosyalleştirme ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür.

Bichon Frise Karakteri

Bu köpekler son derece akıllı köpeklerdir. Sahibinin mutlu olmasını seven ve mutlu olması için elinden geleni yapan bu köpekler, eğitime son derece açık ve heveslidir. Eğitimi seven bir ırk olması, pek çok konuda başarılı olmanızı sağlar. Ancak havlama konusunda geç kalındığında, ilerleyen süreçlerde eğitimi çok mümkün değildir. Satılık Bichon Frise aradığınızda havlama konusunun önüne nasıl geçeceğinizi bilmeniz gerekir.

Ayrıca ayrılık anksiyetesi yaşamaya yatkın olmaları ve yalnız kalamayışları da bir Bichon Frise yavrusu aldığınız andan itibaren sizin elinizde olan bir konudur. Pek çok açıdan sosyalleştirmek ve doğruyu yanlışı öğretmek, bu kadar zeki olan bu köpeklere bir hayli kolaydır. Diğer küçük ırk köpeklere göre daha sakin ve saldırgan olmayan bu ırk, çocuklu aileler için de son derece uygundur. Düşük egzersiz ihtiyaçlarından dolayı bu konuda sizleri yormayacak bir köpektir.

Bichon Frise Bakımı

Bu köpekler oldukça enerjik olsalar da ev içindeki oyun ve hareketler onlar için yeterli olmaktadır. Düzenli olarak evde yapacağınız aktiviteler ile günlük egzersiz ihtiyacını gidermiş olursunuz. Tüy konusunda bakım gerektiren bu köpekler, günlük olarak tüylerine özel fırçalar ile taranmalıdır.

Ayrıca 2 ayda bir profesyonel kuaför hizmeti alarak göz önünde bulunan tüylerden ve düğümlenmiş tüylerden arındırılmalıdır. Tırnak ve kulak temizlikleri de düzenli olarak yapılmalıdır. Bichon Frise fiyatları, Türkiye’de oldukça yüksek fiyatlı köpekler arasındadır.

Satılık Bichon Frise Fiyatları Ne Kadardır?

Her site kendi içerisinde ücretli ya da ücretsiz ilanlar vermektedir. Bu yüzden satılık Bichon Frise fiyatları değişmektedir.

Bichon Frise Nasıl Alınır?

Bir evcil hayvan sahip olmak istiyorsanız Bichon Frise sahiplenerek veya satın alarak evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

Bichon Frise Köpeğin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Bichon Frise köpeğin fiziksel özellikleri kabarık kıvırcık tüye sahip olması ile birlikte kucak köpeği boyutundadır.

Bichon Frise Köpeğin Boy Uzunluğu Ne Kadardır?

Bichon Frise köpeğin boy uzunluğu erkeklerde 23 ile 30 santim dişilerde ise 23 ila 28 santim arasında değişiklik göstermektedir.

Ücretsiz Bichon Frise Nasıl Sahiplenilir?

Ücretsiz Bichon Frise sahiplenmek için sitemizden yardım alabilirsiniz. Fakat sitemizde bazı kişilerin koyduğu ücretli, Bichon Friseler de bulunmaktadır.

Bichon Frise Köpeğin Cinsleri Nelerdir?

Bichon Frise köpeğin cinsleri malta köpeği, shih tzu, havanese, kaniş cinsleri bulunmaktadır.

Bichon Frise Köpeğin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Bichon Frise köpeğin karakter özelliği uysal ve sevimli olması ile birlikte oldukça dost canlısı bir köpektir.

Satılık Bichon Frise İlanı Nasıl Verilir?

Satılık Bichon Frise ilanı vermek için köpeğin 3 aydan önce başka birisine verilmemesi gerekir. Sitemiz sayesinde 3 ayını doldurmadan ilan verebilirsiniz.

Bichon Frise Köpeğin Ortalama Yaşam Süresi Ne Kadardır?

Bichon Frise köpeğin ortalama yaşam süresi 13 ila 17 yıl arasında değişmektedir.

Bichon Frise Köpeğin Kilogram Ağırlığı Ne Kadardır?

Bichon Frise köpeğin kilogram ağırlığı erkekler köpeklerde 3 ila 5 kilogram, dişi köpeklerde ise 3 ila 4 kilogram arasında değişmektedir.