KöpekBernese Dağ Köpeği kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Bernese Dağ Köpeği

BERNESE dağ köpekleri oldukça eski bir tarihçeye sahiptir. Oldukça iri bir ırk olan BERNESE’ler, ikinci büyük ırk köpeklerdir. İsviçre menşeili olan bu köpekler, Alp dağlarında büyükbaş ve küçükbaş sürülerin otlatılmasından sorumluydular. Yoğun kürk yapısı ile soğuğa karşı en dayanıklı köpeklerdir. Oldukça akıllı ve eğitilebilir olmasıyla beraber, egzersiz ihtiyaçları da oldukça fazladır.

Görevlerini yerine getirdikten sonra bir kenara yatıp uyumaları ile bilinir. Eskiden çığ altında kalan insanların kurtarılması ve bulunmasında kullanılmışlardır. Sahipleriyle zaman geçirmeyi fazlasıyla seven bu köpekler, çok uzun süre yalnız kaldıklarında ayrılık kaygısı sorunu yaşarlar. Satılık Bernese Mountain Dog ilanları ile bu köpeklere sahip olmanız oldukça kolaydır.

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

BERNESE dağ köpekleri, ilk kez köpek sahiplenecekler için önerilen köpek ırklarından biridir. Bakımı ve eğitimi oldukça kolay olan bu köpekler, genel olarak sessiz bir ırktır. Çoban köpeği sınıfında yer alan bu ırk, geçmişte kızak çekme ve eşya taşıma görevlerini de başarıyla yerine getirmiştir. Günümüzde daha çok evde beslenen bu köpekler, ev içi yaşam konusunda oldukça uyumludur.

Çocuklarla ve diğer insanlarla iyi geçinen bir ırktır. Diğer iri ırklarda olduğu gibi, BERNESE’ler de uzun bir büyüme süreci yaşar. 3 yaşına kadar yetişkin sayılmayan bu ırk, gelişim sürecini de 3 yaşına kadar tamamlar. Satılık Bernese Mountain Dog aradığınızda, fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Bernese Dağ Köpeği Karakteri

Pek çok insan büyük ırk köpek gördüğünde korkarlar. Ancak günümüzde yapılan araştırmalar, küçük ırk köpeklerin daha çok ısırdığını ortaya koymuştur. BERNESE’ler iri görüntüsünün aksine oldukça yumuşak huylu ve sakin hayvanlardır. Bir Mountain Dog yavrusu aldığınızda, ne kadar hızlı bir şekilde eğitildiğini görebilirsiniz. Oldukça akıllı ve sahibini mutlu etmeyi seven bir ırk olmasının yanı sıra komutları çok hızlı öğrenirler. Bu sebepledir ki, ilk kez köpek sahibi olacak insanlara önerilen köpek listesinde adını görürsünüz.

Bernese Dağ Köpeği Köpeklerinin Sadakati

Kendisine emanet eden sürüyü en iyi şekilde korur. Fiziksel yapısı sayesinde en zorlu hava koşullarında ve en engebeli alanlarda bile yolunu başarıyla tamamlar. Enerjisi yüksek olan bu ırk, enerjisini atamadığında davranış bozuklukları gösterebilir. Bir görev verilmesi onlar için sahiplerini mutlu etmenin yoludur.

Ailesine karşı son derece bağlı ve itaat gösteren bu ırk, diğer köpeklere karşı her zaman temkinlidir. Apartman hayatı için alındığında ve enerjisi atılmadığında havlama ve eşyalara zarar verme eğilimi gösteren bu ırk Bernese Mountain Dog sahiplendirme sebeplerine yol açar. Koruma özelliği düşük olan bu ırk, ilgi meraklısı bir ırk değildir ancak, sahipleriyle olmaktan mutluluk duyarlar.

Bernese Dağ Köpeği Bakımı ve Beslenmesi

Bir Bernese Mountain Dog sahibi olurken bilmeniz gereken en önemli şey, beslenme ve bakım konusunda büyük bir maddi güç gerektiğidir. Oldukça iri cüsseli olan bu köpekler, diğer köpek ırklarına göre bir öğünde çok miktarda mama tüketirler. Yoğun ve uzun tüy yapısına sahip olan bu ırk, oldukça tüy döken bir ırktır. Günlük olarak bazı zamanlarda iki kez fırçalanması gerekir. Mevsim geçişlerinde bu problem çok daha fazla olduğu için sık sık tarama yapılması gerekir.

Oldukça enerjik bir köpek olan Bernese dağ köpekleri, günlük olarak belli başlı bir antrenman programına ihtiyaç duyar. Engebeli parkurlar, koşular ve oyunlar bu köpeklerin enerjilerini atmaları için her gün yapması gereklidir. Bernese Mountain Dog fiyatları ise diğer ırklara göre biraz daha yüksek bir fiyatlandırmaya sahiptir.

 

 

Satılık Bernese Dağ Köpeği Fiyatları

Her site de ilan verilen satılık bernese dağ köpeği fiyatları kendi içerisinde farklılık gösterir. Sitemizden verilen ücretsiz bernese dağ köpeği ilanlarını takip edebilirsiniz.

Ücretsiz Bernese Dağ Köpeği İlanları

Ücretsiz olarak ilan verilen sitemiz aracılığı ile ücretsiz bernese dağ köpeği ilanlarını takip edebilirsiniz.

Bernese Dağ Köpeğinin Ortalama Yaşam Süresi?

Bernese dağ köpeğinin ortalama yaşam süresi diğer köpeklerden daha azdır. 6 ila 8 yıl kadar yaşayabilir.

Bernese Dağ Köpeğinin Ortalama Boy Uzunluğu?

Bernese dağ köpeğinin ortalama boy uzunluğu erkeklerde 64 ile 70 santim, dişiler de ise 58 ile 66 santim arasında değişir.

Satılık Bernese Dağ Köpeği Yavrusu Fiyatları?

Satılık Bernese dağ köpeği yavrusu fiyatları farklı sitelerde verilen ilanlara ve kişilere göre değişir. Sitemiz ücretsiz olarak evcil hayvan sahiplenmenize yardımcı olabilir.

Bernese Dağ Köpeğinin Karakter Özellikleri?

Bernese dağ köpeğinin karakter özellikleri çocuklarla iyi geçinme ve sevdiklerini koruyucu bir şekilde benimseme özelliklerine sahiplerdir.

Bernese Dağ Köpeğinin Eğitimi Nasıl Verilir?

Bernese dağ köpeğinin eğitimi verilirken sevgi ve sabırla yaklaşılması gerekir. Bu sayede güzel bir şekilde eğitilebilir.

Bernese Dağ Köpeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bernese dağ köpeğinin bakımı yapılırken oldukça dikkatli olması gerekir. Yumuşak fırça ve tarak yardımıyla tüylerinin taranması yeterli olacaktır.

Bernese Dağ Köpeği Nasıl Sahiplenilir?

Sitemizden bernese dağ köpeği sahiplenerek evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

Satılık Bernese Dağ Köpeği İlanı

Kendinize ait satılık bernese dağ köpeği ilanını vereceğiniz zaman, köpeğin 3.ayını doldurmasını beklemeden sitemize ilan verebilirsiniz.