KediBengal Kedisi kategorisinde 11 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Bengal Kedisi

Bengal kedisi, vahşi görünümlü bir kedi olmakla beraber bu ırk ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmeye başlanmıştır. Dış görünüşleri her ne kadar aksi ve vahşi olsa da aslında bu kediler çok uysal ve sevimlilerdir. Bengal kedi türü çocuklu aileler için sıklıkla tercih edilen bir kedi türüdür. Bu nedenle satılık Bengal kedisi listesinde en çok adı geçen kedi türü Bengal kedisidir. Yıllardır bilinen bir kedi olmakla beraber uluslararası kedi listesine ilk olarak 1997 yılında girmiştir.

Bengal kedileri son derece dirayetli ve güçlü yapıları ile adeta kaplanı andırırlar. Güçlü ve atletik olan bu kediler genel itibari ile uzun boyludurlar ve en uysal cinsleri F4 olarak bilinir. 4 kuşaktan oluşan bu kediler arasında da uysal olduğu için F4 türü daha fazla tercih edilir.

Bengal Kedisi Karakteri

Satılık Bengal kedi incelemeleri arasında en çok Bengal kedisi ilgi çekmektedir. Bazı Bengal kedi türleri vahşi görünüşlerini yansıtırken bazıları da tam tersi oldukça sevimlidir. Sahibini benimseyen Bengal kedileri uysallığını ve sevecenliğini sahiplerine göstermekten hiç çekinmezler. Öyle ki yeteri kadar ilgi gösterilmezse depresyona bile girebilirler. Bu nedenle Bengal kedilerini yalnız bırakmamak, olabildiğince vakit geçirmek gerekir.

Bengal kedileri pek çok kedinin aksine su ile oynamaktan çok hoşlanır. Bu nedenle çok iyi balık avcıları olarak bilinirler. Suyu sevdikleri için kedi şampuanı ile yıkanmaktan da çok hoşlanırlar. Fakat şunu unutmamak gerekir ki Bengal kedileri kucakta oynamaktan hiç hoşlanmazlar. Bunun yerine kedi oyuncakları ile vakit geçirmeyi daha çok severler. Bengal kedi yavrusu da aynı özelliklere sahiptir.

Bengal Kedisi Görünümü

Bengal kedi görünümü hem zarif hem de kaslı bir görünüme sahiptir. Onları göz alıcı yapan ve diğer kedilerden ayıran en önemli özelliği ise adeta küçük bir leopar gibi görünmesidir. Bengal kedileri genel olarak kahverengi benekli, siyah beyaz noktalı mavi göz benekli ve kar benekli bir görünüme sahiptir. Bengal kedileri ortalama 3-7 kilo ağırlığında olurlar. Vahşi bir görünüme sahip olmalarının nedeni ise leoparı anımsatması ve uzun boya, kaslı bir vücuda sahip olmasıdır.

Bengal Kedi Bakımı Nasıl Olur?

Bengal kedi bakımı oldukça kolaydır çünkü kısa tüylere sahiptir. Kedinizi haftada bir yıkarsanız ve tırnak bakımını gerçekleştirirseniz muhteşem bir leopar görünümünü kazanabilirsiniz. Düzenli olarak diş fırçası ile diş bakımını da gerçekleştirirseniz ağrı gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bengal kedi sahiplendirme de bu nedenle oldukça kolaydır. Bakımı kolay olduğu için sahiplenmek isteyen pek çok insan vardır.

Bengal Kedi Fiyatları

Bengal kedi fiyatları kedinin durumuna göre farklılık gösterir. boyu, kilosu, uysallığı, yaşı ve satın alacağınız yer bu tür kedilerin fiyatını etkilemektedir. Ancak güvenilir yerlerden makul fiyatlara Bengal kedi satın alınabilir.

Satılık Bengal Kedisi Fiyatları Nedir?

Satılık Bengal kedisi fiyatları her site içerisinde farklı fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Sitemiz üzerinden ücretsiz ilanlarla birlikte kedi sahibi olabilirsiniz.

Bengal Kedisinin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Leopar desenli Bengal kedisinin fiziksel özellikleri atletik ve çelik gibi sağlam bir vücuda sahip olmaları ile dikkat çeker.

Bengal Kedisinin Uysal Yapısı Nasıldır?

Vahşi doğada yetişmesi ile birlikte Bengal kedisinin uysal yapısı kişiye alıştığı sürece çok samimidir.

Satılık Bengal Kedisi Yavrusu Fiyatları?

Sitemizden ücretsiz veya ücretli olarak satılık Bengal kedisi yavrusu sahiplenebilirsiniz.

Bengal Kedisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kısa ve kalın tüylere sahip olması ile birlikte Bengal kedisi bakımı haftalık olarak tüylerin taranması ile birlikte bakımı yapılır.

Bengal Kedisinin Yaşam Süresi Ne Kadardır?

Doğru beslenme ve bakım sayesinde Bengal kedisinin yaşam süresi 12 ila 16 yıl arasında değişmektedir.

Bengal Kedisi Hangi Yaş Aralığında Satılır?

Bengal kedisinin satılık olarak verilmesi için 3 ayını doldurması gerekir. 0- 3 ay aralığında sitemizden ilan vererek 3 ay sonra satabilirsiniz.

Bengal Kedisinin Çocuklarla İlişkisi Nasıldır?

Doğa yapısı ile sosyal olan Bengal kedisinin çocuklarla olan ilişkisi samimi ve sevecendir.

Bengal Kedisinin Deseni Nasıldır?

Bengal kedisinin leopar desenli kedi ırkına aittir.

Bengal Kedisinin Görünümü Nasıldır?

Vahşi bir yapıya sahip olan Bengal kedisinin görünümü biraz ürkütücü olsa da insanlarla samimi ilişki kurabilen canlılardır.