KöpekBeagle kategorisinde 87 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Beagle

Bu türün tarihi geçmişi günümüzde tam olarak bilinmese de ilk örneklerinin Milattan Önce 400’lü yıllarda Yunanistan bölgesinde görüldüğü bilinir. Av köpeği sınıfında bulunan bu köpekler, geçmiş dönemlerde avcılıkta kullanılmasıyla popülerlik kazanmıştır. Ancak apartman yaşamına da son derece uyumlu olabilen bu köpekler, yüksek enerjileri ile tanınmaktadır. Oldukça zeki bir ırk olmasıyla beraber, eğitim yönünden oldukça başarılı ve hızlı bir şekilde komutları yerine getirebilir.

Sevgi dolu ve enerjik bir köpek olan Beagle ırkı, son yıllarda aile köpeği olarak popülerliğini arttırmış durumdadır. Satılık Beagle aradığınızda bu türe ait özellikleri öğrenmeniz gerekir. Her köpeğin kendine has bir karaktere sahip olduğu da unutulmamalıdır.

Beagle Özellikleri

Dünyadaki en popüler köpek ırklarından biri olan Beagle ırkı, oyun oynamaya olan hevesi ve bitmek bilmeyen enerjisi ile görenlere kendini sevdirmeyi başarır. Satılık Beagle arayanlar av köpeği familyasına mensup olduğunu bilmeli, ev içi yaşamı da bu özelliğe göre şekillendirmelidir. Kendinden küçük hayvan ve kemirgenlerle asla yalnız bırakılmamalıdır. Beagle kelimesi Fransızca’da ‘geveze, gürültücü’ anlamlarına gelmektedir.

Bu da bu köpeklerin çıkardığı sesleri niteler bir isimdir. Ses yapmayı ve havlamayı seven bir ırktır. Av köpeklerinin genlerinde olan avı bulunca sahibine haber vermek için havlama özelliği, her av köpeğinin genetiğine kodlanmış olarak nesilden nesle aktarılır. Bu da havlamalarının doğal olmasını ispatlar. Beagle sahiplendirme ilanları genel olarak havlama huyları sebebiyle olmaktadır. Ancak bebekliğinden itibaren doğru eğitimler ile bu huyunu törpüleyebilirsiniz.

Beagle Karakteri

Orta ırk köpekler sınıfında bulunan bu tür, oldukça atletik ve hareketlidir. Etrafına devamlı olarak pozitif enerji saçan bu köpekler, sahipleri ile iç içe olmaktan keyif alırlar. Bir Beagle yavrusu aldığınız anda oldukça küçük olan bu köpekler, eğitim konusunda bebeklikten itibaren çok başarılıdır. Ayrıca bebeklikten itibaren itaat konusunda eğitim almaları gereklidir. Avcı pek çok köpekte olduğu gibi, bu tür de bir koku aldığında peşinden gitmeye meyillidir.

Kendini heyecanlandıran bir koku duyduğunda bir şekilde peşinden gitmek isteyen bu köpekler, kazı yapma konusunda da oldukça başarılıdır. Bahçede beslediğiniz bu köpekler için kazarak çıkamayacağı alanlar yaratmanız son derece önemlidir. Kedi ve köpeklerle arası son derece iyidir. Oyuncu karakterleri ile oyun oynamak isterler.

Çocuklarla da arası çok iyi olan bu ırkın, heyecanlandığında çocukların üstüne atlamasından dolayı kontrollü olarak bir arada tutulması önerilir. Beagle sahiplendirme konuları genellikle havlama ve enerjisine yetememe gibi durumlarla ortaya çıkmaktadır.

Beagle Bakımı

Beagle ırkı son derece atletik ve heyecanlı bir ırktır. En çok kaçan köpek listesinde bulunan bu ırk, kokuların peşinden gitmesi ile bilinir. Dolayısıyla en kısa süre içinde mikro çip uygulaması yaptırmalısınız. Tüyleri dökülmeye yatkın olduğu için sık sık taramamanız gerekir. Günlük olarak enerjisini atması da son derece önemlidir. Beagle fiyatları, seceresine göre değişim gösterir.

 

 

Beagle Sahiplendirme İçin Nereye Başvurmalıyım?

Beagle sahiplendirme için teşvik amaçlı açılan internet sitemize başvuru yapabilirsiniz. Yahut bir hayvan barınağına emanet edebilirsiniz.

Ücretsiz Beagle Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Beagle sahiplenme için hayvan barınaklarını ziyaret edebilir yahut sahiplendirmeye teşvik için kurulan sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Satılık Beagle Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Satılık Beagle alırken köpeği satan kişi yahut kişilerin yasal yolla satış yapıp yapmadığına dikkat ediniz.

Beagle Fiyatları Ne Kadar?

Avcı köpek olarak bilinen Beagleların fiyatı, cins ve rengine göre değişir. Genel olarak Beagle fiyatları uygun kategoriler arasındadır.

Beagle Yavrusu Kaç Aylıkken Alınır?

Beagle yavrusu annesinden ayrılacağı zaman en az 3 aylık olmalıdır.

Beagle Sahiplenme İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Beagle sahiplenme ilanı vermek için, hayvan sahiplendirmeye teşvik amacı ile kurulan internet sitemize giriş yaparak ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

Beagle Sahiplenme İçin Şartlar Neler?

Beagle sahiplenme için gerekli olan birkaç prosedürü yerine getirerek sahiplenebilirsiniz.

Beagle Satılık İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Beagle satılık ilanı vermek için, hayvan satışı yapan internet sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Beagle Yavrusu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Neler?

Beagle yavrusu satın alma yapmak için yavrunun yaşının 3 aylığın üstünde olduğuna dikkat ederek almalısınız.

Satılık Beagle Yavrusu Fiyatları Ne Kadar?

Satılık Beagle yavrusu fiyatları türüne cinsine göre değişse de genelde bütçeleri zorlamayan fiyat aralığında satılır.