KediAnkara- Angora Kedisi kategorisinde 85 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Ankara- Angora Kedisi

 Adından da anlaşılacağı gibi anavatanı Ankara olan, Ankara (Angora) kedileri uzun tüyleri olan kediler soyundan gelen bir kedi ırkıdır. Yüzyıllardır sevilen ve evcil hayvan olarak beslenen bu kediler, Avrupalılar tarafından da beğenilerek sahiplenilmiştir. Sevilmeye bayılan, hareket dolu ve oldukça enerjik olan bu kedilerin en bilinen özellikleri uzun ve kabarık tüyleridir. Koşmayı, atlamayı çok seven bu güçlü kediler, Türkiye’nin saf ırk ve doğal olan hayvanlarıdır. Ankara (eski adıyla Angora) şehrinden köken alan bu hayvanlar günümüzde hala saf olarak bulunabilen canlılardır. Şimdilerde ev kedisi olarak bulunsalar da özgürlüğüne düşkün olan bu patili dostlarımız; uzun, ipeksi tüyleri ve bazı üyelerindeki çift göz renkleri ile kolayca tanınırlar.

Ankara Kedisi Özellikleri

Oldukça zeki, cesur ve sadık olan bu kediler oyuncu ve sevecen varlıklardır. Uzun tüyleri, vücut yapıları ve duruşlarıyla hem zarif hem asil görüntü yaratan bu kediler sahiplerinin evlerinde hiç de öyle durmazlar. Her yere atlayan, meraklı bu sosyal kediler diğer çoğu kedi ırkı gibi sudan ve yıkanmaktan hiç hoşlanmazlar. Uzun vücutlarında yine uzun kuyruk ve bacaklara sahip olan bu kedilerin kemik yapıları oldukça düzgündür. Göz renkleri mavi, bakır, yeşil ve ela olabilen bu kedi ailesinin iki farklı göz rengine sahip üyeleri çoğunlukla sağırlık ve kulak sorunlarına sahip olabiliyor. Bazı durumlarda aşırı hırçın olabilen bu kediler kolaylıkla sinirlense bile sahiplerini seven canlılar olmasından dolayı evde bakılacak kediler arasında en üst sıralardadır.

Ankara Kedisi Nerde Bulunur

 Atatürk Orman Çiftliği tarafından korumaya alınan bu kediler, ülkemizin sokaklarında, barınaklarında da bulunur. Satılık Ankara kedisi sayfalarında ücretsiz olarak da verilebilen bu canlılar evlerinize yepyeni bir hava katar, sizlere çok iyi arkadaş olurlar. Satılık Angora kedisi siteleri üzerinden sahipleneceğiniz bu canlıların yavruları da hem şirin hem de oyuncudurlar. Yavru iken sahiplenip kolayca eğitim verebileceğiniz, kendinize alıştırabileceğiniz bu yerli kedilerimiz, çok kısa sürede öğrenme kabiliyetine sahiptirler. Ankara kedisi yavrusu kısa tüylere sahip olsa da ilerleyen yaşlarda tüyleri uzayarak muhteşem bir görüntüye sahip olurlar.

Ankara Kedisi Fiyatları

Fiyat konusunda belirli bir bilgi verilmiyor bununla birlikte diğer cins kedilere göre kısmen düşük olan Ankara kedisi fiyatları sahiplenilecek hayvana göre değişir. Yavruları daha yüksek fiyatlara satılan bu hayvanların, Türkiye kültürü açısından önemi çok büyüktür. Doğruyu söylemek gerekirse bu yerli ve asil tarzdaki kedilerimizin sokakta yaşayan veya sahiplenildikten sonra sokağa atılan üyeleri biz insanların sevgi ve şefkatlerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle sahiplenerek de yanlış şekilde çoğaltılan özel cins kedilerin bir nebze olsun azaltılmasına katkıda bulunursunuz. Barınaklarda ve sokaklarda kötü şartlarda yaşayan bu canlıları, barınak görevlilerinden ya da Ankara kedisi sahiplendirme platformları üzerinden evinize arkadaş olarak alabilirsiniz.

 

Ankara Angora Kedisi

Birçok kedi çeşidi arasında Ankara Angora kedisi evde en çok beslenilen türler arasında gelmektedir güzel ve şirin görünümü ile birlikte bakımı oldukça kolay olan Ankara kedisi Sadece Ankara’da olan ve orada ortaya çıkan bir kedi ırkıdır tüylerinin uzunluğu ve görünümünün oldukça güzel oluşu birçok kişiyi etkilemektedir. Farklı kedi türleri arasında Ankara Angora kedilerinin farklı türü olan benzer kedilerle karıştırılabilir

Ankara Angora Kedisi Sahiplenmek İstiyorum. Sitenizden Alımını Sağlayabilmek İçin Herhangi Bir İşlem Gerçekleşmesi Gerekiyor Mu?

-Ankara Angora Kedisi sahiplenmek için sadece satın almak istediğinize dair belirlenen kısımda satın alıyorum seçeneğine basmanız yeterlidir. Sonra da belirlenen bir ücret var ise tahsisi gerekir. Sonra da istediğiniz kedinin gönderimi sağlanır.

Ankara Angora Kedisi Satın Almak İçin Sitenizdeki Fiyatlar Neler?

-Ankara Angora Kedisi satın almak için sitemizde bulunan fiyat aralıkları sahiplerinin verdiği ücretler dahilinde gerçekleşmesi ile her kedi için belirlenen fiyatlar farklılık gösterir. Bazıları da ücretsiz olabilmektedir.

Ankara Angora Kedimi Yavru Olarak Sahiplendirmek İstiyorum, Neler Yapmalıyım?

-Ankara Angora kedisi yavru olarak sahiplendirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey ise oldukça basittir. Sitemizden üye olarak ilan verebilirsiniz.

Ankara Angora Kedisi Yavrusu Satın Alımı İçin Herhangi Bir Ücretlendirme Yapıyor Musunuz?

Ankara Angora Kedisi yavrusu satın alımı için siteye artı olarak gelir sağlayacak herhangi bir ücretlendirme yapmıyoruz. Sadece kedi sahiplerinin vermiş olduğu ilan dahilinde fiyat sahipleri tarafından beyan edilmiş olabiliyor.

Ankara Angora Kedisi Sahiplenme Fiyatları Nedir?

Ankara Angora Kedisi sahiplenme fiyatları her zaman farklılık gösterir. Belirli ve stabil bir fiyat mevcut değildir. Her ilan veren kişin belirlediği fiyat geçerlidir.

Ankara Angora Kedisi Yavrusu Sahiplenme İlanı Vermek İçin Neler Yapılmalı?

Ankara Angora kedisi yavrusu sahiplenme sahiplendirmek istiyorsanız sitemize üye olarak da ilanı paylaşabilirsiniz. Böylelikle birçok site üyesi ilanınızı görerek geri dönüş sağlar.

Ankara Angora Kedisi Yavrusu Satın Alma İşlemleri Neleri Kapsıyor?

-Ankara Angora Kedisi yavrusu satın alma işlemleri sadece belirlenmiş ücreti varsa onlar tahsis edilir. Alacağınız kedinin aşı bilgileri vb bilgileri detayıyla satıcı tarafından elinize geçer. Böylelikle istenilen bilgiler dahilinde satış sonucu olarak istediğiniz kedi en güvenli şekilde size ulaştırılır.

Ankara Angora Kedisi Satın Almak İçin Fiyatları Nelerdir ?

-Ankara Angora kedisi satın almak için fiyatlar standart olarak bulunmamaktadır. Her ilanı koya kişi fiyatı kendi belirler.

Ankara Angora Kedisi Yavru Sahiplenme İçin Sitenizden Önce Bilgi Almak İstiyorum . Genel Özellikleri Nelerdir?

-Ankara Angora Kedisi yavru almak için öncelikle sahiplenilecek kedinin genel özellikleri şu şekildedir.
uzun tüyleri ile mavi göz rengi mevcuttur
renkleri sarı, beyaz ve sarı siyah, gri şeklinde olmaktadır.
patileri ise şekilleri bakımından yuvarlaktır
zeki ve eğitilebilir
beyaz renktekiler ise oldukça azdır * Oyun oynamayı çok severler

Ankara Angora Kedisi Satılık Fiyatları Değişiyor Mu Yoksa Sabit Bir Ödeme Fiyatı Mı Mevcut?

Ankara Angora Kedisi satılık fiyatları farklılık göstermektedir. Her ilan koyan üye tarafından fiyatlar değişiklik gösterir.