KöpekAmerikan Cocker kategorisinde 287 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Amerikan Cocker

Cocker grubu köpekler kuş avlarında kullanımları ile bilinen, şimdilerde ise daha çok evlerde beslenmesi ile popüler hale gelen köpek türlerinden biridir. Cocker adının anlamı ‘çullukçu’ demektir. Çulluk avları için tercih edilen bu canlılar, Spaniel grubu içinde bulunan ve su köpekleri sınıfında bulunan bu canlılar aslen av köpekleridir.

Kökeni İngiltere olan bu cins, İngiliz Cocker Spaniel türünün Amerika’ya getirilmesi sonucu evrimleşmesi ile ortaya çıkmış, hem İngiltere hem de Amerika’da tescillenmiştir. Satılık Amerikan Cocker ilanları günümüzde çok yaygın olarak kullanılan ilanlardır. Pek çok insanın evde beslediği bir ırk olan bu canlıları sahiplenmek istediğinizde ilanlar üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amerikan Cocker Özellikleri

Orta boyutlu ve uzun tüylü olan Amerikan Cocker Spaniel’lar, günümüzde çoğunlukla evlerde beslenirler. Çok neşeli, sevecen ve sahibine bağlı bir ırk olan bu canlılar, oyun oynamayı ve gezmeyi çok severler. Duygusal köpekler grubunda olan Cocker cinsi, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir.

Doğru beslenme ve bakım ile neredeyse 15 yıl kadar yaşayabilirler. Dişi ve erkek için ortalama vücut ağırlıkları 13 kilo civarındadır. Oldukça uzun ve kimi zaman kıvırcık tüy yapısı ile çok sevimli bir görünümleri vardır. Satılık Amerikan Cocker düşündüğünüzde, bu tür ile mutlu bir ev hayatı yaşayabilirsiniz.

Amerikan Cocker Karakteri

Amerikan Cocker Spaniel cinsi, kuş avlarında kullanılan, aktif bir köpek cinsidir. Evde beslenmesi yönünden oldukça enerjik ve sabırsız olan bu tür, enerjisini atmak ister. Bunun yanı sıra sahibinin her daim ilgilenmesini isteyen Cocker’lar, yalnız kalma konusunda uzun ve istikrarlı bir çaba ister. Amerikan Cocker sahiplendirme konusunda en çok havlama ve yalnız kalamama sorunları baş gösterir. Bunların aksine evin her bireyi ile sorunsuz bir ilişki yaşayan bu tür, diğer evcil hayvanlarla da oldukça başarılı bir birliktelik sağlar.

Ancak kuş avlarında kullanılmasının genlerini taşıyan bu canlılar, bahçede besleme konusunda tavuk ve güvercinlere saldırmaları ile de bilinirler. Oldukça enerjik ve oyuncu bir köpek olması yönünden özel ilgi ve eğitim gerektiren bu tür, kolay bir şekilde eğitilebilmektedir. Ancak hiperaktif yapısından dolayı eğitim konusunda hızlı sıkılabilen ve dikkati dağılan bir yapıya sahiptir. Bu durumda eğitimleri sık ve düzenli olarak tekrarlamak gerekir. Havlamaya yatkın olan bu tür, Amerikan Cocker yavrusu sahibi olunduğu andan itibaren bu konuda eğitilmeli, gereksiz havlamaların önüne geçilmelidir.

Amerikan Cocker Bakımı

Amerikan Cocker Spaniel cinsi köpekler oldukça uzun ve sık tüylere sahiptir. Düzenli olarak fırçalama ve tarama işlemi günlük olarak yapılmalı, kulak temizliği konusuna özen gösterilmelidir. Düşük kulaklı olan tüm köpek türlerinde olduğu gibi bu türde de kulak içi enfeksiyonlar oldukça yaygındır.

Cocker’lar tahıl ürünlerine ve toz, polen gibi parçacıklara karşı alerjik reaksiyon gösterebilen canlılardır. Veteriner hekimleriniz ile bu testleri yaptırmalı, önceden önlem almalısınız. Çok enerjik ve kokulara karşı duyarlı olan bu türler, günlük yeterince gezdirilmeli, egzersizleri ihmal edilmemelidir. Yeterince zaman ayıramayacak kişiler için önerilmeyen bu tür, sürekli ilgi bekleyen ve oyun oynamayı isteyen bir köpektir. Amerikan Cocker fiyatları yaşadığınız bölge ve secere durumuna göre değişiklik gösterir.

Kalıtsal Hastalıklar

Amerikan Cocker sağlıklı bir tür olarak bilinse de kalıtsal olarak bazı hastalıklara yatkınlığı bulunur. Kalça displazisi bu türde en çok görülen rahatsızlıklardan biridir. Köpeğin yaşı ilerledikçe bu durum daha kötüye gitmektedir. Katarakt, bu tür için yaygın olan rahatsızlıkların bir diğeridir. 2 yaşına kadar ortaya çıkan bu durum, çok nadiren ilerleyen süreçlerde görme kaybına sebep olur.

Amerikan Cocker

Birçok kişi tarafından beğeni alan Amerikan Cocker köpekleri sahiplerinin her zaman ilgisini çekmeye çalışıyor. Bakımı oldukça kolay olan köpeklerin özellikleri de bir o kadar önemlidir. Amerikan Cocker olarak adlandırılan cinsler, bakımı kolay olduğu gibi görünüşleriyle de ilgi çekmeye devam ediyor. Bu sebeple de birçok kişinin sahiplenerek bakımını sağladığı köpek çeşitleri arasında gelmektedir. Her zaman en iyi şekilde bakımının sağlanması gereken Amerikan Cocker, istenilen özellikleriyle de hayran bıraktırıyor.

Amerikan Cocker yavrusu alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Aerikan Cocker yavrusu alırken dikkat edilmesi gereken özellikler ise öncelikle aşı kontrolüdür. Sağlıklı olması ve kulak büyüklükleri de en çok dikkat edilen özellikler arasındadır.

Amerikan Cocker sahiplenmek istiyorum fakat ne yapmam gerekiyor ?

Amerikan Cocker sahiplenmek istediğiniz s-zaman sitemize üye olmanız dahilinde satın almanız oldukça kolaydır.

Amerikan Cocker satın almak için herhangi bir ücret ödüyor muyuz ?

Amerikan Cocker satın almak istediğiniz zaman ücret talep etmiş ise sahibi o zaman o ücretin gönderimi sağlanıyor. Fakat ücret talep edilmemişse ödeme yapmanıza gerek yok.

Amerikan Cocker özellikleri nelerdir ?

Amerikan Cocker özellikleri oldukça fazladır, Erkek olanlar, 13-16 kg ağırlığına olmaktadırlar
Dişi olanlar ise, 12-15 kg ağırlığında oldukları bilinir
Sahiplerine çok bağlıdırlar
Boyutları ise 38-43 cm olarak değişim gösterir

Amerikan Cocker boy ve kilosu nedir ?

Erkek olanlar, 13-16 kg ağırlığına olmaktadırlar
Dişi olanlar ise, 12-15 kg ağırlığında

Amerikan Cocker Hangi ülkede yetişmektedir ?

Amerikan Cocker cinsi köpekler Adından da anlaşılacağı gibi sadece Amerika’da yetişir.

Amerikan cockerin bakımı nasıl olmalıdır ?

Amerikan Cocker Bakımları oldukça dikkat edilmesi gereken noktadır bu sebeple de bilinçli ve sorumluluk almayı bilmek önemlidir. Dikkat edilecek en önemli detay ise aşıları ve temizliğidir.

Amerikan Cocker sahiplendirmek istiyorum. Herhangi bir işlem yapılacak mı ?

Amerikan Cocker sahiplendirme istiyorsanız sitemize üye olarak üye girişinizle birlikte sistemimizde köpeğinizi sahiplendirebilirsiniz.

Amerikan Cocker Kolay eğitilebilen türler mi ? Satın almak istiyorum bilgilendirir misiniz ?

Amerikan Cocker kolay eğitilebilen bir cins olmaktadır. Satın almak için oldukça idealdir. Cüssesi oldukça küçük olan bu köpekler sesleriyle de koruma sağlar.

Amerikan Cocker ilanı vermek istediğim zaman ne yapmalıyım ?

Amerikan Cocker ilan vermek istiyorsanız sitemizden bunu sağlayabilirsiniz