KediVan Kedisi kategorisinde 94 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetAşı DurumuTuvalet Eğitimiİlan Türü İlan Tarihi Adres

Van Kedisi

Türkiye’nin yaklaşık 60 yıldır Van’a özgü bulunan en dikkat çeken ve sembolü olan Van Kedisi eşsiz güzelliği ve tatlılığıyla tüm Dünyada kendisini sevdiriyor. Türkiye’de sadece Van ilinde rastlandığı için bu isimle isimlendirilen bu kediler kedi sahip edinmek isteyenler için adeta biçilmiş kaftan.

Kedi severlerin sahiplenebileceği kedilerin en tatlılarından biri olan Van Kedisi, eğer yalnızsanız size bir dost, çocuklarınız varsa onlara kardeş, eğer geniş bir aileniz var ise de neşe kaynağı olur. Böylelikle evinizde güzel bir atmosfer oluşmuş olur.

Van Kedisi Özellikleri 

Birçok kedi aynı özelliklere sahip olduğundan ve hiçbir ayırt edici özelliğe sahip olmadıklarından kedilerin kaybolduğu bölgede bulunma olasılıkları düşer. Van kedilerinde ise durum bunun tam aksidir. Van kedisi bulunduğu bölgede kaybolması durumunda rahatlıkla teşhis edilebilir, sahibine ulaştırılabilir.

Van Kedisi özellik bakımından diğer kedilerden farklıdır. Van kedisini ayıran özellikler ise;

  • Beyaz ve kabarık tüylü olmaları
  • Gözlerinin çift renk olmaları (herkes tarafından bilinen en ayırt edici unsur budur.)
  • Van’a özgü olmasının getirdiği özel ismi
  • Suyu sevmeleri (diğer kediler sudan hoşlanmaz)
  • Belirli bir bölge ile kalıplaşmasıdır

Bunun yanı sıra Van Kedisi safkandır yani ırkının özelliklerini bünyesinde taşıma özelliği vardır.

Van Kedisi ve Yavru Van Kedisi Eğitimi

Van Kedisi bir çocuk gibidir. Bir çocuk ebeveynine bir şey yaptırmak ya da aldırmak istediği zaman sızlanır. Bu sızlanma sonucu ise bir kere sonuç aldım mı artık hep bu şekilde sonuç alacağını sanır. Van Kedisi de böyledir. Bir şey yaptırmak istiyorsanız asla yöntemlerinizden taviz vermemeniz gerekir. Özellikle büyük Van kedileri bu yöntemi uygulamada ustalaşmıştır.

Yavru kediler ise bu yöntemi daha bilmediği için sizin komutlarınızın dışında hareket ettiğinde ya da bir şeyden kaçmak istediğinde bu şeyi yaptırmayı bırakmanız onda tecrübeye neden olacağından artık o da bu yöntemi uygulayacaktır. Yavru kedilerin deneyim hafızası olmadığından eğitimleri daha kolaydır.

Van Kedisi Sahiplendirme

Van kedisi, Evinize neşe olacak, ayağınıza dolanarak bile size pozitif bir enerji verecek eşine az rastlanır bir hayvandır. Kedi sahibi olmanın sorumluluğu büyük de olsa bu sorumluluğu almak isteyen ya da alacak olan insanlar var. Bu sorumluluğu ise size kedi sahiplendirerek veriyoruz.

Kedileri sahiplenerek kedilere sıcak bir yuva sunmakla kalmayıp özgür bir yaşam imkanı da sunacaksınız. Bu şekilde kediler, siz ve dünya da daha iyi olacak. Kedi sahibi olmak içinse ilgili kuruluşu  arayarak ya da bizzat kendiniz müracaat ederek Van Kedisi sahiplenmeniz mümkündür. Van Kedisi safkan olduğundan ve güzel görüntüsünden dolayı birçok insan bu kediye sahip olmak istiyor. Van Kedisi fiyatları ortalama kedi fiyatlarından daha yüksek rakamları bulabiliyor. Van kedisine sahip olmak isteyenler ise bu  kedilere sahip olmak için bu kriter baz alınmalıdır.

Van Kedisinin Gözleri Hangi Renktedir?

Van kedisinin gözleri biri mavi diğeri ise kahverengi tonu olan kehribar rengidir.

Van Kedisinin Fiziksel Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Van kedisinin fiziksel yapısı itibari ile birlikte yumuşak tüylü ve narin yapısının yanında renkli gözlü canlılardır.

Van Kedisinin Karakter Özelliği?

Van kedisinin karakter yapısı sevecen ve sevimli olması ile birlikte nazik ve oldukça akıllı hayvanlardır.

Van Kedilerinin Yaşam Alanları Nasıl Olmalıdır?

Van kedilerinin yaşam alanı büyük ve geniş olmakla birlikte sakin olmalıdır.

Satılık Van Kedisi Yavrusu?

Sitemizden satılık Van kedisi yavrusu ilanlarını takip ederek ücretsiz bir şekilde kedi sahibi olabilirsiniz.

Van Kedisinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yumuşak ve narin bir vücut yapısına sahip olan Van kedisinin bakımı haftada 2 defa yumuşak fırça ile tüylerinin taranması ile yapılmalıdır.

Satılık Van Kedisi İlanı Nasıl Verebilirim?

Kendinize ait Van kedisi yavrusuna 3 ayını doldurmasını beklemekle birlikte satılık Van kedisi ilanı adı altında verebilirsiniz.

Nasıl Van Kedisi Sahiplenebilirim?

Ücretsiz üyelik yaparak sitemizden Van kedisi sahiplenebilirsiniz.

Van Kedisi Kilogram Ağırlığı Ne Kadar Olur?

Van kedisi kilogram ağırlığı dişilerde ve erkeklerde değişmektedir. Dişilerde 6 ile 8 kilo aralığında olurken erkeklerde 6 ile 11 kilo aralığında olmaktadır.

Van Kedisi Yavrusu Sahiplenme Yaşı?

Van kedisi yavrusu sahipleneceğiniz zaman 3 ayını doldurmasını beklemeniz gerekir.