KöpekChihuahua – Şivava kategorisinde 357 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyetİlan Türü İlan Tarihi Adres

Chihuahua – Şivava

Dünyanın en küçük köpek ırklarından biri olan Chihuahua – Şivava, ismini Aztek Eyaletinin Chihuahua bölgesinden alır. Büyümeyen bir köpek ırkıdır. En eski ırklardan biri olan bu köpekler, tüm dünya üzerinde de oldukça popüler ırklardan biridir. Küçük görünüşlerinin aksine kendini büyük sanan ve cesur tavırlar sergileyen bu köpekler, sergiledikleri tavırların aksine savunmasız ve çok güçsüzdür.

Bir Chihuahua – Şivava yavrusu aldığınızda özellikle dikkat etmeniz gerekir. Kafatasları henüz oluşmamış olan bu köpeklerin, kafaları oldukça hassastır ve 7 aylık olana kadar özenli davranmak gerekir. Yüz yalama konusunda oldukça hevesli olan bu ırk, aşırı hareketli ve enerjik köpeklerden biridir.

Chihuahua – Şivava Özellikleri

Dünyanın en küçük köpekleri de olsalar cesaretleri çok büyüktür. Oldukça inatçı olan bu ırk, kendinden çok büyük köpeklere kafa tutar ve kesinlikle geri adım atmaz. Bu sebeple tasmasız ve başıboş gezdirmemeniz gereken ırklardandır. Satılık Chihuahua – Şivava almadan önce kıskançlıkları ve havlama eğilimlerini dikkate almanız gerekir. Genellikle dişi ve erkeklerde yerden yükseklikleri ile vücut uzunlukları eşittir.

Ağırlıkları ise 2-3 kilo civarındadır. Ürkek ve saldırgan özellikleri ile bilinirler. Yabancılara ve diğer hayvanlara oldukça tepkili yaklaşımlar sergiler. Çocuklarla arası iyi olmayan bu köpeklerin, daha olgun çocuklarla anlaştığı bilinir. Toleransları çok düşüktür ve ısırma eğilimleri bulunur.

Chihuahua – Şivava Karakter Özellikleri

Dünyanın en çok ısıran köpekleri arasında bulunan Chihuahua – Şivava, ailesine son derece bağlı bir köpektir. Genellikle sahibi ile olmaktan mutluluk duyan bu köpekler, bazen de bağımsız kalmak isterler. Oldukça hareketli bir yapısı bulunan bu ırk, ev içinde yaşam için kendine zarar vermeden eşyaların o şekilde düzenlenmesini gerektirir. Satılık Chihuahua – Şivava yavrusu aldığınızda, baş bölgesini koruyacak ve onu sıcak tutacak kıyafetler almalısınız. Oldukça çabuk üşüyen bu köpekler, soğuğa karşı son derece dayanıksızdır.

Oldukça akıllı ve eğitilmesi kolay canlılardır. Bazı Şivava köpeklerinin çok havladığı bazılarının ise sakin yapılı olduğu bilinir. Bu durum yetiştiricinin önemini gösteren bir örnektir. Bebeklikten itibaren doğru sosyalleştirme ve eğitim olmadığında, Chihuahua – Şivava sahiplendirme ilanları verilmektedir. Ancak birkaç aylık bir süreç yaşayarak, ileriki hayatınız için büyük bir adım atmış olursunuz. Gürültüyü ve yalnızlığı sevmeyen bu köpekler, ani hareketlerden de hoşlanmazlar.

Chihuahua – Şivava Bakımı

Tüy bakımı konusunda zorluk çıkarmayan bu köpekler, göz ve kulak enfeksiyonlarına yatkındırlar. Bu hususta veterinerinizden uygun ekipmanları sağlamalı, düzenli olarak göz ve kulak temizliği ve bakımını yapmanız gerekir. Bu köpekler kışın soğuk havalara karşı oldukça dayanıksızdır ve çok çabuk üşütebilmektedir.

Bu ırka özel dikilip satılan köpek kıyafetlerinden edinmeli, havaların soğuması ile beraber bu kıyafetleri giydirmelisiniz. Ev içi egzersizin yeterli olmadığı durumlarda dışarıda 10 dakikalık bir yürüyüş yeterli olacaktır. Chihuahua – Şivava fiyatları ülkemizde biraz pahalıdır.

Chihuahua- Şivava Sahiplendirme İçin Ne Yapmalıyım?

Şivava sahiplendirme için internet sitemize ilan verebilir ya da köpeğinizi sahiplendirilmesi için bir barınağa emanet edebilirsiniz.

Ücretsiz Şivava Sahiplenme İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Ücretsiz Şivava Sahiplenme için hayvan barınaklarına ya da sahiplendirme ilanları olan sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Satılık Şivava Nerden Bulabilirim?

Satılık Şivava cinsi köpekleri petshop ve hayvan barınakları ya da hayvan satış ilanlarının bir arada olduğu sitemizden bulabilirsiniz.

Şivava Fiyatları Ne Kadar?

Şivava fiyatları hayvanın rengine ve cinsine göre değişkenlik gösterir.

Şivava Yavrusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Şivava yavrusu alırken, aldığımız petshop ya da firmanın yasadışı olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

Şivava Sahiplenme İlanı Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Sahiplenme ilanları genelde internet sitemiz üzerinden verilir. Şivava sahiplenme ilanını hayvan sahiplendirme sitemiz üzerinden verilebilirsiniz.

Şivava Sahiplenme İşlemleri İçin Ne Gerekli?

Hayvan sahiplenmek için gerekli bazı evraklar vardır. Şivava sahiplenmek için belgelerinizi ayarlayıp işlem başlatabilir, işlem sonunda köpeği sahiplenebilirsiniz.

Şivava Yavrusu Satın Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Şivava yavrusu satın alma için gerekli evrakları tamamlamanız gerekir. Tamamlanınca hayvanınızı alırsınız.

Satılık Şivava Yavrularını Nereden Bulabilirim?

Şivava çok yaygın bir tür olduğu için satılık Şivava yavrusunu birçok petshop ve internet sitemizden bulabilirsiniz.

Şivava Yavrusu Sahiplenme İçin Ne Yapmalıyım?

Şivava yavrusu sahiplenme için hayvan barınaklarına yahut hayvan sahiplendirme internet sitemize başvuruda bulunabilirsiniz.